Nutribullet – Zdravé smoothie pre každého + (recepty)

Nutribullet je označenie produktového radu smoothie makerov (známych tiež ako extraktorov) od spoločnosti Delimano.

Ide o kuchynských pomocníkov určených v prvom rade na prípravu zdravých nápojov z ovocia a zeleniny.

Tie poznáme pod názvom smoothie. V praxi ich je však možné využiť aj ako klasický kuchynský stolný mixér.

Značka Delimano

Delimano predáva celkom tri špecifikácie označené 600 (základný model), 900 (vyšší model) a Rx 1700 (prémiový model).

Navzájom sa od seba líšia po mnohých stránkach, z ktorých najdôležitejšie sú bezpochybný výkon, počet otáčok za minútu a doplnková výbava.

Výrobky tejto značky patria medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie smoothie mixéry u nás, a preto sme sa rozhodli napísať tento článok, v ktorom ich zhodnotíme a zároveň navzájom porovnáme.

Pevne dúfame, že vám tým pomôžeme rozhodnúť sa. A to nielen v tom, či je Nutribullet pre vás vhodnou kúpou, ale aj v tom, aký konkrétny model splní čo najlepšie vaše požiadavky.

[pricing_tables][pricing_plan price_suffix=““ button_label=“Zobraziť balenie“ style=“alt“ best_option=“no“ with_bg_image=“no“ name=“Nutribullet 900″ price_value=“od 74,95″ currency=“€“ link=“url:https%3A%2F%2Fwww.nasdomov.sk%2Flink%2Fnutribullet-pro-family-900%2F||target:%20_blank|“ features_list=“Výkonnejšia verzia, ktorá pomelie jadierka, silné stopky i tuhé šupky.
Príkon motora až 900 W.
Počet otáčok 22500~25500 otáčok za minútu.
Obsahuje bohaté príslušenstvo a nutričného poradcu.“][pricing_plan price_suffix=““ button_label=“Zobraziť balenie“ label_color=“red“ style=“alt“ best_option=“no“ with_bg_image=“no“ name=“Nutribullet 600″ price_value=“od 67,14″ currency=“€“ link=“url:https%3A%2F%2Fwww.nasdomov.sk%2Flink%2Fsuper-mixer-nutribullet-600-w%2F||target:%20_blank|“ features_list=“Najobľúbenejšia verziu Nutribulletu!
Obsahuje bohaté príslušenstvo, nutričného poradcu a knihu s receptami.
Motor má až 20 000 – 23 000 otáčok za minútu.
V balení nájdete aj 6 týždňový stravovací plán, ktorý vám uľahčí chudnutie.“ label=“TOP“][/pricing_tables]

Nutribullet 600 – lacnejší základ

Ide o základný model, ktorý je ako jediný štandardne predávaný v dvoch verziách. Tie sa od seba z hľadiska funkčnosti nelíšia ničím iným než množstvom doplnkovej výbavy. Prvá verzia je dodávaná ako sada obsahujúca 5 kusov a druhá ako sada zložená z 12 kusov doplnkovej výbavy.

Rozdiel v cene týchto dvoch modelov Nutribulletu je však vcelku minimálny. Z nášho pohľadu je preto rozumnejšie,  zaobstarať si verziu s bohatšou výbavou.

Čo sa týka technických parametrov, potom je príkon tohto zariadenia 600 W a počet otáčok za minútu dosiahne hranicu 20 tisíc. Bez problémov si tak poradí nielen so všetkými druhmi čerstvého aj mrazeného ovocia a zeleniny, ale aj s ľadom, orechmi a všemožnými semienkami.

Pri posledných dvoch menovaných surovinách (orechy a semienka) však musíme upozorniť na to, že na tie je potrebné použiť špeciálnu čepeľ. Tá je dodávaná len v rámci spomínanej širšej doplnkovej výbavy.

V rámci tohto potom musíme Nutribullet 600 pokarhať za to, že nemožno orechy a semienka dávať do smoothie ihneď. Najprv ich je nutné rozmixovať oddelene a až po ich pomletí ich možno pridávať k ostatným surovinám (s tým je navyše spojené aj ono menenie čepele).

To je ale asi jediná vec, ktorá sa dá tomuto prístroju vyčítať. Inak ide o kvalitný, spoľahlivý, rýchly a funkčný prístroj, ktorý vás nesklame.

Nutribullet Pro 900 – zlatý stred

Model 900 stojí niekde medzi základným a prémiovým modelom Nutribulletu a je tak akousi pomyselnou zlatou strednou cestou. Jeho príkon je 900 W a má 25 tisíc otáčok za minútu.

Vďaka tomu a trochu iným spôsobom koncepcie sekacej čepele si pri mixovaní poradí priamo aj s orechmi a semienkami. Nie je preto nutné meniť čepele tak, ako je to u jeho vyššie spomínaného lacnejšieho „bračeka“ (inými slovami je v tomto ohľade na používanie oveľa praktickejší a pohodlnejší).

To považujeme za najzásadnejší rozdiel medzi týmito dvomi modelmi. Navyše si myslíme, že je to dosť  podstatný aspekt, keďže semienka a orechy sa dávajú do smoothie pomerne často.

Náš tip

Vyskúšajte tento kvalitný mixér. Odporúčame ho zakúpiť z oficiálnej stránky predajcu. Predídete tak nepríjemnostiam s nekvalitnými napodobeninami a zakúpite ho jednoznačne za najlepšiu cenu.

Ďalšou vecou, ​ktorá súvisí s vyšším výkonom, je fakt, že tento prístroj dokáže naraz zmixovať väčšie množstvo surovín, a teda je objem veľkej nádoby na mixovanie navýšený na 900 ml. To ocenia predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré chcú naraz zmixovať trebárs aj štyri porcie. Na záver potom dodajme, že spotrebič je dodávaný ako deväťdielna sada.

Paradoxne teda nemá tak bohatú doplnkovú výbavu ako drahšie verzie lacnejšieho Nutribulletu 600. Odpadá však jedna položka v podobe noža na orechy a semienka.

Keby sme to celé mali nejako zhrnúť, asi by sme si namiesto modelu 600 vybrali model 900, a síce preto, že sa nám zdá omnoho praktickejší. Je však nevyhnutné počítať aj s jeho vyššou obstarávacou cenou, a to zhruba o tretinu.

Nutribullet Rx 1700 – vrchol smoothie makerov

Nutribullet Rx 1700 je vrcholným modelom celého radu. Zodpovedá tomu ako výkon, tak aj použité technológie a multifunkčnosť. Výkon modelu je 1700 W a dosahuje úctyhodných 30 tisíc otáčok za minútu. Je vybavený automatickým systémom mixovania.

Stačí len vložiť naplnenú mixovaciu nádobu do tela s motorom a ten sa sám zapne aj vypne. A to presne vo chvíli, keď je smoothie hotové.

Okrem toho je tento typ Nutribulletu vybavený programom na prípravu polievok. Všetko je plne automatické a horúca polievka je hotová za zhruba 7 minút. Naraz zvládne spracovať skutočne veľké množstvo surovín. Je preto vybavený aj extra veľkou mixovacou nádobou s objemom 1,3 litra. Ide o výborný prístroj, proti ktorému nemožno vlastne nič povedať.

Ak však nevyužijete program pre prípravu polievok a neoceníte automatický program mixovania ani extra veľkú nádobu na mixovanie, radšej ušetrite peniaze a kúpte si lacnejší model tejto značky.

Recenzie používateľov Nutribulletu

Prezreli sme pre vás skúsenosti a recenzie so smoothie makermi Nutribullet od niekoľkých stoviek užívateľov. Išlo o názory majiteľov rôznych modelov.

Všeobecne možno konštatovať, že medzi spotrebiteľmi panuje spokojnosť s týmto produktom.

Niektoré hodnotenia sú vyslovene plné nadšenia, iná triezvo pozitívne. Na základe recenzií od užívateľov teda môžeme konštatovať, že ide o veľmi vydarený produktový rad.

Väčšina zákazníkov sa sťažuje len na vyššiu cenu. To sa dá vyriešiť tým, že využijete Nutribullet akciu, ktorá prebieha raz za čas.

Pozor na falzifikáty Nutribulletu

Mixér Nutribullet nie je populárny len u nás, ale prakticky na celom svete. Veľkej obľube sa tieto prístroje tešia napríklad v:

 • Spojených štátoch amerických
 • Veľkej Británii
 • Austrálii
 • Kanade
 • Švajčiarsku

Nielen z tohto dôvodu sa stal predmetom falšovania. Celý zástup kupujúcich tak za svoje peniaze dostane neoriginálny výrobok. Ten svojou kvalitou nielenže ani zďaleka nedosahuje tú, ktorú má originál, ale v praxi nemá kvality žiadne.

Vo väčšine prípadov totiž ide  o totálny nepodarok.

Tieto falzifikáty sa objavujú aj na našom trhu, ba dokonca bol voči jednému ich predajcovia vedený úspešný súdny spor. Ani zďaleka sa tým však nepodarilo z nášho trhu vytlačiť všetkých podvodníkov.

Originál Nutribullet 900 W

od 74,95 €
 Doprava 1 €

Čo odporúčame?

Z nášho hľadiska je najlogickejším riešením zakúpiť si Nutribullet priamo v spomínanej autorizovanej predajni. Nákupom v takejto predajni nielenže získate originálny výrobok, ale navyše získate aj  možnosť autorizovaného servisu a nákupu autentických náhradných dielov.

Ako oficiálny výhradný distribútor nebude takýto predajca poškodzovať vlastnú značku, ktorú sa snaží starostlivo a nákladne budovať. Ak by tak činil, išiel by sám proti sebe. U takéhoto predajcu preto zakúpite originál, a to so stopercentnou istotou.

Je len málo pravdepodobné, že by iný predajca mal výhodnejšie ceny, aj keď teoreticky je to v rámci rôznych akcií, samozrejme, možné. Určite preto pri výbere venujte pozornosť aj porovnaniu cien na internete. Možno natrafíte na obzvlášť výhodnú cenu.

Ako spoznám falzifikát Nutribulletu?

Keď ste si už náhodou neoriginálny prístroj zakúpili, je to v podstate už vlastne jedno. Od podvodníka nemožno očakávať, že vám vráti peniaze. Autorizované firmy logicky nemôžu zodpovedať za nelegálne a protiprávne konanie iných subjektov.

Môžu podnikať príslušné právne kroky (tak to najčastejšie aj robia), ale to postihnutému spotrebiteľovi len ťažko nejako pomôže. Avšak späť k našej otázke.

Základným varovaním by malo byť, že prístroj nefunguje tak, ako má. Je pochopiteľne možné, že ste dostali chybný prístroj. Nikto nie je dokonalý a aj medzi originálmi sa môže objaviť chybný kus.

Takáto situácia je však vyslovene výnimočná (v takom prípade, samozrejme, začnite štandardnú reklamačnú procedúru. Detailného sprievodcu aj s fotodokumentáciou nájdete priamo na stránkach spoločnosti Delimano).

Nutribullet nie je len o smoothie

Keď sa povie smoothie maker, príde ľuďom na myseľ prakticky výhradne smoothie. Slávny nápoj zmixovaný z ovocia, zeleniny a ďalších doplnkových surovín predovšetkým zdraviu prospešného  charakteru.

Faktom však zostáva, že stále ide o mixér. Aj napriek jeho špecifickosti a zameraniu ho stále možno využívať obdobným spôsobom ako klasický stolový mixér.

V kontexte tohto faktu sme pre vás spísali zopár receptov na pokrmy, ktoré si s jeho pomocou môžete pripraviť.

Nejde však o žiadny kompletný výpočet receptov, ide skôr o akúsi ochutnávku. Nasledujúcou časťou textu vás chceme inšpirovať, ako môžete prístroje smoothie maker využiť, a tým oceniť univerzálnosť ich použitia.

Najlepšie smoothie mixéry + alternatíva


Nutribullet 900 W

od 74,95 €
 Doprava 1 €


Nutribullet 600 W

od 64,17 €
 Doprava 1 €


KlarsteinHerakles

od 249,99 €
 Zadarmo


Inšpirujte sa našimi receptami

Tak, tu je náš výber receptov poukazujúcich na univerzálnosť použitia smoothie makerov Nutribullet.

Jednoduchý humus

Ingrediencie:

 • 1 konzerva nakladaného cíceru (opláchnutého a osušeného)
 • 2 lyžice extra panenského olivového oleja
 • 2 lyžice tahini pasty
 • 4 lyžice čerstvo vylisovanej šťavy z citróna
 • 2 malé strúčiky cesnaku
 • 100 až 120 ml vody

Postup:

Vložte všetky suroviny do nádoby na mixovanie. Najprv tie tekuté a až potom tie pevné.

Mixujte všetko úplne dohladka, až kým vám nevznikne krásne hladká nátierka. S vodou radšej opatrnejšie. Lepšie je, dať jej na začiatku menej, a potom podľa potreby ešte pridať, než urobiť humus hneď na prvýkrát príliš riedky.

Humus preložte do misy a pokvapkajte ho trochou olivového oleja. Môžete ho posypať aj nejakou čerstvo nasekanou bylinkou.

Vegánske pesto

Ingrediencie:

 • 80 g čerstvých listov bazalky
 • 50 g píniových orieškov
 • 1 až 2 strúčiky cesnaku
 • 110 ml extra panenského olivového oleja
 • štipka soli

Postup:

Najprv si spoločne rozmixujte bazalku, píniové orechy a cesnak.

Potom do zmesi na 2 – 3-krát postupne pridajte olivový olej. Medzi jednotlivým pridávaním, pochopiteľne, suroviny ďalej mixujte. Výsledkom by mala byť ľahká vlhká pasta, ktorá sa dobre rozotiera.

Na záver vegánske pesto dochuťte soľou, preložte ho do nádoby (ideálne sklenenej alebo keramickej) a pred podávaním ho dajte aspoň na hodinu vychladiť.

Mandľové maslo

Ingrediencie:

 • 200 g celých nesolených a nepražených mandlí
 • 2 lyžice medu
 • 1 lyžička soli (táto položka nie je povinná, záleží na individuálnych chuťových preferenciách)

Postup:

Vložte mandle do Nutribulletu. Mixujte ich dokopy 5 minút s tým, že po každej minúte prístroj vypnete a zoškrabete kúsky mandlí zo steny nádoby.

V druhom kroku zapnite opäť mixér a nechajte ho drviť mandle ďalších 15 minút v jednom kuse. Výsledkom bude hmota, ktorá bude svojou konzistenciou pripomínať ľahko roztopené klasické maslo.

Teraz už len stačí pridať med a soľ (pokiaľ ju používate) a nechať všetko ešte raz dokonale premiešať,  kým nám nevznikne konzistentné mandľové maslo.

Poznámka: V dobre tesniacej nádobe vám vydrží v chladničke až 3 týždne.

Ak sa vám nechce pripravovať vlasnté mandľové maslo, môžete si zakúpiť aj hotové a pridávať ho do smoothie a iných pokrmov.

Cesto na palacinky z mixéra

Ingrediencie:

 • 1 veľký zrelý banán
 • 300 ml mlieka (možno použiť ako živočíšne, tak aj rastlinné)
 • 200 g ovsených vločiek
 • 1 vajce
 • 1 a pol lyžičky prášku do pečiva
 • olej na vyprážanie

Postup:

Najskôr spoločne úplne najemno rozmixujte banán, mlieko a ovsené vločky.

Potom pridajte vajcia a prášok do pečiva a finálnym mixovaním pripravte palacinkové cesto.

Teraz už len klasickým spôsobom smažíme palacinky na ľahko vymastenej panvici dozlatista z oboch strán. Dochutíme a ozdobíme podľa vlastných preferencií a podávame ideálne ešte teplé.

Dip z červenej repy a mäty

Ingrediencie:

 • 250 g uvarenej alebo upečenej červenej repy
 • 1/3 šalátovej uhorky (olúpaná, zbavená vnútornej dužiny so semienkami a nakrájaná na kocky)
 • 250 ml gréckeho jogurtu
 • 1 strúčik cesnaku
 • malú hrsť nasekaných čerstvých mätových lístkov
 • 1 lyžičku trstinového cukru

Postup:

Naplňte Nutribullet všetkými surovinami a jednoducho z nich vymixujte hladký dip. Mal by mať jemnú štruktúru, do ktorej možno namáčať kúsky mäsa a podobne.

Hotový dip z červenej repy a mäty preložte do misy a pred servírovaním ho nechajte vychladiť v chladničke (v tej vydrží čerstvý asi 24 hodín).

Guacamole hotové raz, dva, tri

Ingrediencie:

 • 1 veľká dobre vyzretá paradajka rozkrájaná na väčšie kusy
 • 3 zrelé avokáda
 • čerstvo vytlačená šťava z jednej limetky
 • hrsť nasekaných listov koriandra
 • 1 malú najemno nakrájanú červenú cibuľu
 • 1 chilli papričku (zbavenú semienok a najemno nasekanú)
 • soľ a korenie na dochutenie

Postup:

Suroviny vložíme do Nutribulletu a mixujeme (avokáda máme pochopiteľne vykôstkované a zbavené šupky). Podstatné je, že správne guacamole nemá mať krémovitú konzistenciu. Mixujeme preto tak, aby malo ľahko hrudkovitú štruktúru.

Tento pokrm má vysokú tendenciu k oxidácii, a teda aj k rýchlemu hnednutiu. Pripravujeme ho preto tesne pred podávaním.

Jednoduchá salsa

Ingrediencie:

 • 1 konzerva celých paradajok v náleve
 • 25 g bazalkových listov
 • 1 malá červená cibuľa (nahrubo nakrájaná)
 • 2 papričky jalapenos (nahrubo nakrájané a zbavené semienok)
 • 1 až 2 strúčiky cesnaku (rozdrvené)
 • 2 lyžice čerstvej limetkovej šťavy
 • 1 lyžička soli

Postup:

Salsa môže mať konzistenciu omáčky alebo najemno nasekaného šalátu, a tomu prispôsobíme aj  techniku.

Keď chceme mať omáčku, tak zmes skrátka mixujeme, až kým ju nemáme hotovú. Ak chceme podobu najemno nasekaného šalátu alebo niečoho medzi tým, zvolíme iný postup. Mixovať budeme niekoľkokrát v krátkych intervaloch. Pri každom prerušení suroviny v mixovacej nádobe premiesime, aby dochádzalo k ich rovnomernému premiešaniu. Tu platí, že mixujeme vo vhodných intervaloch. To nám umožní získať požadovanú hrubosť, respektíve jemnosť salsy.

V chladničke ju necháme vychladiť minimálne pol hodiny, ale pri správnom skladovaní v nej vydrží až týždeň. Je možné ju aj zamraziť, v tom prípade možno počítať s jej až trojmesačnej trvanlivosťou.

Dresing z červených paprík

Ingrediencie:

 • 2 upečené červené papriky
 • 1 rozdrvený strúčik cesnaku
 • 125 ml vínneho octu
 • 4 lyžice nízkotučného gréckeho jogurtu
 • 1 lyžica extra panenského olivového oleja
 • 2 lyžice studenej vody
 • 15 lístkov čerstvej bazalky
 • štipka soli a štipka čierneho korenia

Postup:

Všetko vložte do Nutribulletu a rozmixujte dohladka.

Slovo na záver

Ako vidíte sami, Nutribullet (ako aj každý iný kvalitný a výkonný smoothie mixér) má v kuchyni skutočne širokú paletu využiteľnosti.

Pole jeho pôsobnosti sa tak ani zďaleka neobmedzuje len na výrobu smoothie.

Je však nanajvýš pravdepodobné, že práve smoothie budete s jeho pomocou pripravovať najčastejšie a s najväčšou chuťou.

4.1/5 - (9 votes)