Doplnky do kúpeľne – Nerezové, drevené + (rôzne farby)

„Čistota pol života“, počúvali sme od mala a podvedome sa nám táto fráza vryla do mysle už v počiatkoch. Hygiena je každodennou a bežnou súčasťou našich životov. Už dávno však neplatí, že čas strávený v kúpeľni je prioritne len za účelom umývania sa.

Dnešný človek unavený prácou, štúdiom, stresom, všestrannosťou a rozlietanosťou začal tráviť čas v kúpeľni práve relaxačne. Takmer polovica žien napríklad strávi v kúpeľni viac ako hodinu denne. A to je už dosť dobrý dôvod na to, aby nám záležalo na vzhľade tohto priestoru. Aby sme čas strávený v kúpeľni využili maximálne prospešne, šikovne, dômyselne, ale aj útulne, odchádzali odtiaľ s dobrým pocitom a s ešte lepším sa tam vracali.

V nasledujúcich riadkoch sa budeme orientovať v doplnkoch do kúpeľne a WC, v prvom rade by sme si však mali ujasniť, čo do tohto segmentu patrí.

Ako už samo slovo napovedá, doplnky dopĺňajú kúpeľňový priestor a sú akýmisi pomocníkmi. Nie sú nosnou výbavou, ale vďaka ich najvyššiemu stupňu funkčnosti sa stali stálicami a nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti.

Zorientujme sa v sortimente


doplnkom patrí obrovská škála tovaru, a ak práve zariaďujete svoju kúpeľňu, pozrime sa na to ako sa v tom nestratiť.

Primárne ich môžeme rozdeliť na:

Doplnky stojacie

Patrí sem všetko to, čo voľne stojí na zemi alebo na nábytku, sú to doplnky hnuteľné.

doplnky do kúpeľne

kúpeľniach sú to koše na odpad, koše na špinavú bielizeň, stojacie police, držiak na zubné kefky, mydelnička, dávkovač na mydlo a podobne. Vo WC zase držiak a zásobník na toaletný papier, či toaletná WC kefa.

Doplnky na stenu (doplnky bez vŕtania a s nutnosťou vŕtania)

doplnky do kúpeľnePatria sem háčiky, vešiaky, zrkadlá, nástenné police, poháre, madlá, držiak na zubné kefky, mydelnička, dávkovač na mydlo, držiak na uterák.

Doplnky na podlahy

Všetky typy koberčekov a kúpeľňových rohoží.

Ostatné

Patria sem viac-menej produkty bez určitého účelu ako sú napríklad vázy, kvety sviečky, lampáše, svietniky.

Vyberáme doplnky. Ako na to?


Najdôležitejšie je zhodnotiť, viacero faktorov ako:

Priestor

Je kúpeľňa samostatná alebo s WC? Je priestranná? Je malometrážna? Stiesnená? Veľkorysá? To všetko ovplyvňuje následný výber vhodných a účelných doplnkov.

Po zvážení s akým priestorom disponujeme sa nám otvárajú dvere k ďalším krokom.

Farebné prevedenie

Aktuálne prevládajú v dizajne hlavne prírodné odtiene a samozrejme nesmrteľná biela. V takom prípade máte voľnú ruku a farebne sa vyhrať môžete práve v doplnkoch.

doplnky do kúpeľne

Sami interiéroví dizajnéri odporúčajú „rozbiť“ priestor skôr farebnými doplnkami, pričom obklady a dlažby by mali byť nadčasové.

Dizajn a štýl

Vintage, strohé presné línie, drevo, rustikálny dizajn. V akom duchu je kúpeľňa navrhnutá – v takom by sme mali ostať aj pri doplnkoch.

Pri prílišných rozdieloch je vhodnejšie osloviť radšej odborníka, aby prekombinovanie dizajnového prevedenia nedocielilo práve opačný efekt.

Rozpočet

Pohybujeme sa v sumách od pár eur až po nekonečno, keďže luxusné kúpeľňové doplnky sú často motívom pre svetoznámych dizajnérov a ceny sa pohybujú aj rádovo v desiatkoch tisíc eur.

To hovoríme skôr ale o kuse umenia ako o bežnej výbave domácností.

Dobrá správa je, že aj za malý peniaz vykúzlime veľa muziky. Viac o tom pár riadkov nižšie v odseku Tipy a triky

Doplnky do kúpeľne – Tipy a triky


Poďme sa venovať tomu, ako si prácu pri výbere vhodných doplnkov zjednodušiť. Udať si správny smer sa dá vďaka týmto krokom, ktoré určite stoja za zváženie:

Menej je spravidla vždy viac


To platí hlavne pre malometrážne kúpeľne. Niektoré doplnky sú nevyhnutné, ale mali by sme to obmedziť len na nich.

Zbytočné prepchávanie priestoru miestnosť ešte viac opticky zmenší a spôsobí chaotický efekt. To isté môžeme aplikovať aj v otázke farebnosti. Ideálne je zvoliť si jeden odtieň a držať sa ho.

Čo môže visieť treba zavesiť


Veľmi vhodné aplikovať hlavne vtedy, ak chcete ušetriť čas pri upratovaní.

doplnky do kúpeľne

Čím menej je toho na podlahe, tým menej máte práce s dvíhaním a to bezpochyby oceníte.

Vyhľadávajte sety


Jednoduchý spôsob, ako docieliť kompaktnosť a súhru v ladení doplnkov. Takéto kúpeľňové sety sú úplne bežne dostupné a môžete si variácie vybrať podľa toho, čo presne potrebujete.

doplnky do kúpeľne

Výhodou býva aj nižšia cena ako kupovanie jednotlivých kusov samostatne.

Zvyčajne sem patria kombinácie mydelničky, pohára a držiaku na kefky, ale napríklad aj stojan na WC kefu spolu s držiakom a zásobníkom na toaletný papier.

Šetrite priestor


Opäť sa to týka skôr menších kúpeľní, ale ani v tej priestrannej nie je potrebné plytvať priestorom. Dbajte na veľkosť doplnkov. Napríklad minimalistický smetný kôš do kúpeľne úplne postačuje.

doplnky do kúpeľne

Šetrite náklady


Dôležité pre mnohých, ktorí majú obmedzený rozpočet a predsa túžbu si priestor sfunkčniť a zútulniť je zaobstarať si lacné kúpeľňové doplnky. Dizajnové a trendové kusy nemusia stáť majland. Úplne bežne sú na trhu doplnky z plastu v imitácii dreva alebo porcelánu, kameniny a iných exkluzívne pôsobiacich materiálov.

Dokonca sú často oveľa odolnejšie.

doplnky do kúpeľne

 

Ďalším tipom ako ušetriť je investovať do kvality a nadčasového dizajnu. Prírodné farby, materiály, jednoduché tvary.

To všetko tu už roky dominuje a sú z kategórie nesmrteľných. Tak vám odpadajú náklady na niekoľko rokov dopredu.

Zvoľte nenáročné doplnky


Nik nechce byť otrokom domácnosti, a tak aj doplnky treba voliť racionálne a predvídavo.

Mali by byť jednoduché na údržbu a z trvácnych materiálov.

Pozor napríklad na plasty tváriace sa ako kov, ktoré po niekoľkých lešteniach veľmi ochotne zoxidujú. Rovnako na koberčeky na zemi, ktoré sa kvôli nevhodnej výplni nedajú vyprať.

Doplnky bez účelu, ale predsa ich chceme


Ako sme už spomenuli v úvode, kúpeľňa je aj relaxačnou miestnosťou a pre ideálny odpočinok je fajn zaobstarať si aj  predmety toto podporujúce .

Patria sem napríklad sviečky, lampáše, sklenené vázy, živé alebo sušené kvety. To všetko v striedmom pomere a s citom pri výbere urobí z vašej kúpeľne oázu, ktorá Vás oddelí od rušného ubehaného sveta.

doplnky do kúpeľne

doplnky do kúpeľne

doplnky do kúpeľne

Na prvý pohľad sú kúpeľňové doplnky možno banálna záležitosť, no práve oni prinášajú do miestnosti teplo domova. Predstavte si voňavú sušenú levanduľu v prútenom košíku alebo bielu drevenú policu s patinou starožitného kusu nábytku.

Tento vintage štýl zaručene scelí celý priestor a vytvorí domácku a pohodovú atmosféru aká by v žiadnej kúpeľni chýbať nemala.

Kde odporúčame nakupovať?


Overené zákazníkmi
Doprava ZDARMA nad 500€
Vrátenie tovaru do 60 dní
Pomoc s donáškou do bytu
Zobraziť
Doprava ZDARMA nad 40€
Rýchle doručovanie zásielok
Vrátenie tovaru do 14 dní
Najvačší výber bytových doplnkov
Zobraziť
Doprava ZDARMA nad 250€
Doprava iba 15€
Firma fungujúca už 25 rokov
Možnosť nakupovať na splátky
Zobraziť
Obrovský výber doplnkov
Časté akcie a zľavy
Doprava ZDARMA nad 69€
Ušetríte 5% z každého nákupu
Zobraziť
4.4/5 - (10 votes)