Domácnosť

Ako vybrať správnu sedaciu súpravu?

sedacia súprava

Aj keď si to možno neuvedomujeme, sedacia súprava je dominantou každej obývacej miestnosti, a práve preto by sme mali venovať jej výberu náležitú pozornosť! Nie je len takým obyčajným kusom nábytku, ale hlavne praktickým doplnkom, ktorý využijete na sedenie, ležanie a jednoducho leňošenie po celom dni.

Klasická či rohová sedačka?


V prvom rade si určte miesto, kde chcete, aby bola sedacia súprava umiestnená. Spravte si akúsi predstavu o rozmeroch, ktoré môžete využiť a podľa toho sa ďalej odvíjajte.

Dnešný trh ponúka rôzne varianty sedačiek. Do popredia sa dostávajú tie, ktoré majú tvar písmena „U“, čiže fantázií sa medze nekladú ani v tomto prípade.

Ak máte radi klasiku, nadčasovosť a uprednostňujete skôr jednoduchšie veci, zvoľte klasickú sedaciu súpravu, poprípade ju doplňte kreslom.

Kreslo môžete skombinovať spolu s lampičkou a hurá, máte skvelý priestor na čítanie vašej obľúbenej knihy!

Rohové sedacie súpravy sú vhodné do obmedzených priestorov, čo ocenia najmä ľudia žijúci v panelákoch, kde nie je vždy dostatok priestoru pre všetko potrebné.

Skvelo sa tiež hodia do domov, kde je jedáleň spojená s obývačkou, vďaka čomu sedačka opticky oddelí jednotlivé časti miestnosti.

A čo materiál?


Koža a textília sú jednoznačne najpoužívanejšie materiály, ktoré sú predávané v rôznych farbách a vzoroch.

Pri výbere si všímajte predovšetkým praktickosť, no koniec koncov je to aj vzhľad, ktorý dokáže ovplyvniť naše konečné rozhodnutie.

Kožená sedačka

Kožená sedačka pôsobí luxusným až elegantným dojmom a hodí sa skôr do kancelárií, ale pokojne i domácností, ktoré sú skôr minimalistické a výberom koženej sedacej súpravy tento štýl len podčiarknu.

Textilná sedačka

Textilné sedačky sú síce náročnejšie na údržbu, no sú veľmi pohodlné a skvelou správou je, že si môžete vybrať skutočne z množstva rôznych farieb i tých najbláznivejších dizajnov.

Nebojte sa trošku zaexperimentovať a stavte na výrazné farby sedačiek, ktoré v kombinácií s nenápadnejšími doplnkami nádherne vyniknú a spravia z vašej obývačky dokonalé útočisko po celom dni!

 

4.3/5 - (3 votes)
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

One thought on “Ako vybrať správnu sedaciu súpravu?

  1. Avatar Sedačka píše:

    Pohodlná sedacia súprava patrí dnes k hlavným prvkom každej modernej obývacej izby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *