Skrinka na kľúče – Máme skvelé inšpirácie!

Máte veľa kľúčov, ktoré potrebujete a často sa vám stáva, že ich niekde stratíte? Ak je tomu tak, potrebujete miesto, kam ich budete všetky umiestňovať. Presne takýmto miestom je  skrinka na kľúče.

Ide o vynikajúce riešenie, ako mať všetky svoje kľúče pokope a vždy na jednom mieste. Skvelým miestom na umiestnenie takejto skrinky je priestor hneď vedľa dverí, vďaka čomu bude vždy po ruke.

Ak si pod pojmom skrinka na kľúče predstavíte fádny kúsok „nábytku“ nezúfajte. Moderné skrinky na kľúčiky určené pre domácnosti sú vyrábané s dôrazom na dizajn a v mnohých farebných prevedeniach.

Modely určené do firiem a kancelárií sú robené skôr s dôrazom na účelovosť a bezpečnosť. Pamätajte na to, že vo vašom obytnom priestore môže skrinka na kľúče plniť aj funkciu zaujímavej dekorácie.

Dubová skrinka na kľúče

od 71 €
Krásny drevený vzhľad

Nerezová schránka na kľúče

od 19,99 €
Zlatá stredná cesta

Prečo si zakúpiť skrinku na kľúče?


Tento výrobok nie je ničím iným, ako malou skrinkou, najčastejšie vyrobenou z dreva alebo nerezu. Je navrhnutá tak, aby mohla byť zavesená na stene a jednoduchým spôsobom sa otvárala.

Vnútro skrinky je vybavené rôznymi formami háčikov, na ktoré si môžete zavesiť všetky svoje kľúče.

Niektoré sofistikovanejšie modely umožňujú zoraďovanie kľúčov podľa ich určenia. Robí sa to pomocou možnosti označenia háčikov. Pri skrinkách na kľúče do bytu sú dvierka najčastejšie vyrobené tak, aby pôsobili ako dekorácia.

Veľmi často sa môžeme stretnúť s rôznymi vyrezávanými vzormi alebo inými zaujímavými dizajnovými prevedeniami.

V poslednom čase naberá na obľube tzv.  vintage štýl. Na trhu nájdete množstvo predovšetkým drevených skriniek na kľúče dizajnovo zapadajúcich do tohto štýlu.

Vintage doplnky vedia vo všeobecnosti doniesť do vášho obydlia nádych romantiky a nostalgie. Zaujímavé sú napríklad skrinky so zabudovanou tabuľou, ktorá umožňuje zanechávanie rôznych nadpisov a oznamov.

Veľa kľúčov vo vašej firme? Žiaden problém!


Skrinka na kľúče je výrobok, ktorý nájde uplatnenie aj v rôznych väčších i menších firmách.

 Skrinka na kľúče vhodná do firmy

skrinka na kľúče

Schránka na kľúče – firemná

Hľadáte úložný priestor pre väčší počet kľúčov? V tom prípade siahnite po skrinke, ktorá je uzamykateľná a dokáže uskladniť až 50 kľúčov.

Pri takýchto výrobkoch už sa nekladie tak veľký dôraz na dekoratívne dizajnové prevedenie, ale skôr na  účelnosť a bezpečnosť.

Takéto skrinky plnia skôr funkciu akéhosi trezoru na kľúče. Vyhotovenie je často masívne a samozrejmosťou býva možnosť uzamknutia. Ide o veľmi dôležitú charakteristiku, bez ktorej by sa ku kľúčom mohli dosťať neoprávnené osoby.

Pri výbere skrinky na kľúče pre firmu je treba vziať do úvahy aj ďalšie faktory:

  • v prípade, že firma disponuje veľkým množstvom kľúčov, je potrebné zvoliť si taký trezor na kľúče, ktorý disponuje možnosťou zoraďovania kľúčov
  • ako najpraktickejšie sa javia také skrinky, ktoré disponujú viacerými časťami na pretáčanie
  • pre optimálne využitie celkovej kapacity skrinky je vhodné sklápať doštičky plné háčikov pomocou vložky

Na veľkosti záleží


Veľkosť skrinky by ste mali prispôsobiť predpokladanému množstvu kľúčov, ktoré budete potrebovať odkladať. Mnoho veľkých skriniek na kľúče je vyrobených z odolného lakovaného plechu a sú vybavené odnímateľnými lištami na háčiky.

Samozrejmosťou je možnosť manipulácie držiakov a líšt vo vnútri skrinky.

Nie je skrinka ako skrinka


V ponuke obchodov predávajúcich skrinky na kľúče nájdeme viacero rôznych typov týchto výrobkov. Podľa farby, resp. materiálu vieme rozdeliť skrinky na:

  • Drevené skrinky na kľúče – vhodné do obytných priestorov zariadených vo vintage štýle, alebo do interiérov s dominantným využitím drevených prvkov
  • Zafarbené skrinky na kľúče – možnosť výberu z veľkého množstva farieb dáva zákazníkovi voľnosť nájsť tú správnu farbu pre svoj interiér
  • Biele skrinky na kľúče – výborná voľba pre všetkých milovníkov škandinávskeho štýlu, zaujme aj fanúšikov minimalistických interiérov
  • Presklená skrinka na kľúče – je priehľadná a umožňuje mať prehľad o počte a umiestnení kľúčov bez nutnosti otvoriť dvierka

Skrinky na kľúče s kódovaním sú ďalšou zaujímavou alternatívou. Na trhu ich nájdete v mnohých veľkostiach. Tento typ skriniek na kľúče disponuje jednoducho ovládateľným elektronickým zámkom. Tento zámok obvykle čerpá energiu z niekoľkých batérií.

Zaujímavým typom je aj tzv. núdzová skrinka na kľúče, z ktorej je kľúč možné vybrať iba v prípade, že je rozbitá sklenená tabuľa.

 Vešiak na kľúče

skrinka na kľúče

Ako alternatíva k skrinke môže slúžiť napríklad tento vkusný vešiačik na kľúče.

4.2/5 - (8 votes)