Ako vybrať, Magazín

Ako vybrať jedálenský stôl?

Aj u vás to funguje tak, že sa celá rodina spoločne stretnete až večer pri jedálenskom stole? Našťastie, v dnešnej dobe už dávno neplatí pravidlo, že jedálensky stôl by mal byť abnormálnych rozmerov umiestnený priamo v strede kuchyne. Avšak, pri jeho výbere by ste mali mať zvýšenú pozornosť, keďže ide o prvok nielen praktický, ale i dizajnový.

Aký rozmer jedálenského stolu mám zvoliť?


Rozmer jedálenského stolu závisí pochopiteľne od toho, koľko početná rodina ste.

Ak ste len dvaja, postačí vám okrúhly stôl menších rozmerov, kde v prípade potreby budete môcť umiestniť ešte aspoň dvoch hostí.

Náš TIP: Ak je vás však viacej, čiže ak máte aj deti, ideálna veľkosť je 80 x 140 cm, čo je také optimum pre 4 až 6 početné rodiny. Zobraziť stoly

 

Vyberte si taký materiál, ktorý vás vystihuje


Drevo bolo, je a aj vždy bude jeden z najpopulárnejších materiálov vôbec, a v prípade jedálenských stolov tomu nie je inak.

Oproti predchádzajúcim rokom sa výrazne rozšírila ponuka jednotlivých typov dreva – na trhu nájdete stoly z :

  • tvrdého masívu
  • ihličnanov
  • exotických drevín (eben alebo cambara)

Na svoje si prídu taktiež milovníci vintage štýlu.

Sklo je moderné!

Do moderných interiérov sa hodia stoly sklenené, ktoré sú kvôli krehkosti nahradzované priehľadným plastom, no za zmienku stojí tiež kov, ktorý je skvelým materiálom do romantických a rustikálne zariadených domácností.

jedálenský stôl cyryl

Dôležitý je tiež tvar!


Pri výbere jedálenského stola je nutné zvážiť veľkosť miestnosti, v ktorej bude umiestnený.

Obecne platí, že guľatý stôl sa hodí skôr pre väčšie, otvorenejšie priestory, kde nie ste žiadnym spôsobom obmedzený.

Pokiaľ však vo vašom jedálenskom kútiku počítate každý milimeter, ideálnou voľbou je obdĺžnikový stôl, ktorý môžete umiestniť tesne ku stene, čím ušetríte priestor, ktorý okrem iného i opticky zväčšíte.

 

O Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.