Závesné kreslá – Vybrali sme tie NAJKRAJŠIE

Letné idylka, pri ktorej zaspíte v zavesenom v kresielku pod stromom. V zime zase driemať v pohodlnom  hojdacom kresle pri počúvaní zvukov praskajúceho dreva v kozube.

Tiež vás láka niečo podobné? Pokojne si to môžete dopriať!

Na trhu v súčasnosti nájdete veľké množstvo rôznych hojdacích kresiel pre dom i záhradu. Prinášame vám pár nápadov, ako si vybrať ten správny výrobok pre vás.

Z čoho môžem vyberať?


Závesné kreslá sú dnes v obchodoch v rôznych podobách a formách. Stále vieme v ponuke obchodníkov nájsť klasické retro aj moderné závesné kreslá určené predovšetkým do interiéru.

Na popularite ale stále viac naberajú závesné hojdacie kreslá určené na zavesenie na záhrade.

Tieto závesné hojdacie kreslázávesné hojdacie siete sú medzi používateľmi čoraz viac populárne.

Od siete až po kreslo s konštrukciou


Závesné kreslo môže mať rôzne podoby. Od úplne jednoduchej siete, ktorá sa napne od stromu k stromu, medzi stožiare alebo steny domov, teda kreslá určená do záhrady, až po ratanové vajíčko, ktoré sa hodí aj ako závesné kreslo do bytu.

Môžete ho zavesiť napríklad na trám, ak máte otvorený priestor až k streche.

Okrem toho existuje aj rad rôznych typov závesných kresiel kombinujúcich kusy látky, laná a jednoduchý drevený záves alebo konštrukciu.

Nechajte svoju fantáziu pracovať a vyberte si také kreslo, ktoré uspokojí vaše požiadavky na pohodlie.

 

Závesné hojdacie kreslo v podobe ramienka s kusom tkaniny


Závesné hojdacie kreslá môžu mať aj veľmi modernú podobu. Dizajn sa dá spojiť s účelom, príkladom je závesné kreslo z dreva a 100% bavlny. Stávka na tieto dva prírodné materiály sa vám oplatí. Posedenie v kresle je príjemné.

Môžete ho zavesiť na záhrade pri svojom dome či na chalupe, prípadne chate. Príjemné je, že nohy nevisia vo vzduchu, ale z okraja sedadla je pripevnená na lanách látková podnožka. Dôležitá je však kontrola pevnosti použitých lán a tiež natiahnutie látky pri očkách, kde sú uchytené laná, aby nedošlo k roztrhnutiu.

Prevedenie tvorí pevné drevené ramienko s bavlneným sedadlom, do ktorého vkĺznete a môžete sa podľa chuti pohupovať.

Vyskúšajte to.

Pochopíte výhody tohto kresla. Vďaka tomu, že sa skladá len z ramienka a tkaniny, je veľmi praktické.

V prípade zlého počasia ho dokážete veľmi rýchlo zbaliť a odniesť do bezpečia, pretože váži len 1,8 kg a ľahko ho zložíte. Navyše zložené ani rozložené nezaberie príliš veľa miesta.

Hoci ramienko s kúskom látky pôsobia možná krehko a subtílne, prekvapí svojou nosnosťou, ktorá dosahuje hodnotu 120 kg. Určitou nevýhodou je, že ide len o jednu vrstvu látky, avšak našťastie ju dopĺňa vankúšik.

Závesné hojdacie kreslo do bytu


Závesné kreslo je veľmi zaujímavým prvkom v interiéri a umiestniť sa dá takmer všade.

Do obývacej izby, spálne, detskej izby, do zárubne dverí medzi dve miestnosťami, do chodby, do zimnej záhrady, na terasu, na balkón. (Terasy a balkóny už vlastne nie sú interiérom, pre nich teda vyberajte kreslo vhodné na vonkajšie použitie).

Okolo ľahkých závesných kresiel sa dá pomerne dobre prechádzať. Závesné kreslo tak môžete umiestniť aj do priestorov, kde by normálne kreslo rozhodne stať nemohlo.

Čo sa týka materiálu, do bytu si v podstate môžete dať úplne ľubovoľné kreslo. Tu už ide skôr o to, aký materiál, farba a prevedenie sa vám páči a bude sa hodiť k celkovému štýlu vášho domova.

Vajíčko ako závesné kreslo do interiéru aj exteriéru


Zaujímavým typom hojdacieho kresla je aj závesná hojdačka na stojane. Pre výrobu týchto závesných kresiel sa používa veľmi kvalitný vodeodolný ratan.

Vďaka stojanu je vajíčkovité kreslo mobilné a dá sa umiestniť ako na záhradu či terasu, tak aj do interiéru. Nechýba polstrovanie pre pohodlnejšie posedenie.

Záves vajíčka je mohutný, vytvorený konštrukciou zo zváraných oceľových rúr, a preto nehrozí nebezpečenstvo odtrhnutia a pádu na zem.

Závesné hojdacie XXL kreslá


Osoby silnejšej telesnej stavby určite poteší, že závesné hojdacie kreslá sú k dispozícii aj v XXL prevedení. Pritom ide o rovnaké konštrukcie, len s vyššou nosnosťou.

 Závesné XXL kreslá ponúkajú nosnosť až 160 kg. Sú navyše absolútne bezpečné a veľmi ľahké. Dá sa s nimi bez problémov manipulovať. Pre materiál na sedačku sa používa len tá najkvalitnejšia bio bavlna.

Najčastejšie ide o brazílsku bavlnu. Tá sa vyznačuje veľmi dobrou pevnosťou v ťahu a odolnosťou voči roztrhnutiu. Preto nie je problém, keď si do kresla sadne osoba s vyššou telesnou hmotnosťou.

Bavlna je veľmi priedušná, vykazuje dlhú životnosť. Veľkou výhodou je, že je antialergénna a veľmi príjemná na dotyk.

A teraz tie parametre:


Či už vyberáte outdoorovú či domácu hojdaciu sieť alebo hojdacie kreslo, bude vás zaujímať hneď niekoľko dôležitých parametrov, podľa ktorých sa budete rozhodovať.

 Nosnosť

Tá určuje, koľko osôb môže byť v hojdacej sieti súčasne. Vyberanie vám väčšina predajcov trochu uľahčila tým, že hojdacie kreslá a siete rozdeľuje do kategórií: pre jedného, pre dvoch, rodinné a pre deti.

 Rozpätie

Označuje dĺžku hojdacej siete od oka k oku vo vodorovnej polohe. Tento rozmer sa vám bude hodiť, keď ju budete chcieť zavesiť vo voľnej prírode (alebo medzi dva stromy, čo máte na záhrade). Sieť nesmie byť väčšia ako priestor, do ktorého bude zavesená. Aby sa vám v sieti pohodlne ležalo, mala by byť napnutá, nie previsnutá.

 Umiestnenie

To síce nie je parameter, ale mali by ste ho vziať do úvahy. Rozhodnite sa, kam budete chcieť sieť umiestniť a podľa toho vyberte buď vhodné upevňovacie prvky, alebo si kúpte stojan na hojdaciu sieť.

Hojdacie lehátka


Hojdacie siete sú skvelé. Ešte lepšie však môžu byť hojdacie ležadlá. Tieto výrobky sú vynikajúce, pretože ich  môžete využívať aj počas chladných dní.

V sietí by vám bolo naozaj chladno. Hojdacie lehátko má tiež tú skvelú vlastnosť, že sa jedná o dokonalý dizajnový doplnok. Jeho prevedenie vám umožní umiestniť ho takmer kamkoľvek. Navyše je ľahko zmontovateľné.

Tento praktický a zároveň elegantný doplnok dá vašej záhrade jedinečný vzhľad. Odpočinok tu je nepredstaviteľne príjemný.

Môžete si tu čítať, relaxovať, rozprávať sa s priateľmi a pod. Tu prídete na iné myšlienky, zbavíte sa každodenného stresu a problémov.

Polstrované ležadlo zaisťuje maximálny komfort. Nič vás netlačí, cítite sa ako v bavlnke. Niektoré hojdacie lehátka sú tiež doplnené o striešku proti slnku, takže vás nebudú páliť ostré lúče.

Všetko je vytvorené tak, aby vám tu nič nechýbalo a bolo vám tu naozaj skvele. Naozaj skvelé miesto pre relaxáciu na vašej záhrade.

Hojdacie kreslá


Hojdacie kreslo je veľmi podobné sieti len s tým rozdielom, že je oveľa  priestrannejšie a pohodlnejšie. Závesné hojdacie kreslá tiež vynikajú stabilnejším upevnením. Závesné hojdacie kreslo je komfortným miestom pre každého.

Výborne sa tu relaxuje. Vďaka veľkému vankúšu, ktorý je súčasťou, vás nebude nikde nič tlačiť.

Navyše sa vďaka skvelému dizajnovému prevedeniu hodí všade! Môžete ho upevniť vonku i vo vnútri.

Záleží len na vás, kde si chcete vytvoriť jedinečné miesto k odpočinku. Hojdacie kreslo sa stane vyhľadávaným miestom celej vašej rodiny. Kto by si nezamiloval príjemný relax v súkromí svojho domova!

Hojdacie kreslá patrí k obľúbenému relaxačnému posedeniu. Hojdanie je pre naše telo intuitívne príjemné, pretože nás vracia do detstva a podľa odborníkov nám prináša relaxáciu a odpočinok.

Možno aj vy už nejakú dobu túžite po vlastnom hojdacom kresle. Môžete ho mať veľmi ľahko – ide len o to vybrať správny tip.

Retro hojdacie kreslo


Je vyrobené v klasickom štýle, najčastejšie z dreva. Podobné kreslo môžete zohnať v bazároch s nábytkom alebo jeho viac či menej vydarené napodobeniny nájdete aj v obchodoch.

Tradičné hojdacie kreslo sa môže stať vítaným solitérom vo vašom interiéri. Nebojte sa ho kombinovať ani s moderným nábytkom a vybavením bytu.

Vyčleňte mu čestné miesto – napríklad neďaleko vašej knižnice.  Retro hojdacie kreslo nájde uplatnenie predovšetkým v obývacej izbe alebo domácej pracovni.

Tam však môže byť aj nebezpečné, pretože hojdanie a s ním spojená relaxácia vás môže odvádzať od práce…

A čo údržba?


Podľa toho, koľko času ste ochotní venovať údržbe, voľte materiál pre kreslo.

  • Kým umelý ratan alebo plast stačí len čas od času pretrieť vlhšou handričkou, s inými materiálmi by ste si mali dať viac práce. Je to kvôli tomu, aby si materiál zachoval svoje vlastnosti a vy ste si hojdanie mohli užívať rok čo rok.
  • Textilná hojdacie kreslá s odnímateľnými drevenými súčasťami možno prať pohodlne v práčke. Ak ale pevné súčasti nejdú od látky oddeliť, budete sa musieť spoľahnúť na ručné čistenie.
  • Drevo je vôbec najnáročnejšie na údržbu: ideálne by sa každý kúsok mal aspoň dvakrát za sezónu poriadne vyčistiť a napustiť olejom.

Relaxácia pre každého


Vyberte si, ktorý tip hojdacej siete alebo kresla najlepšie vyhovuje vašej predstave o najlepšom odpočinku. Tu vám bude naozaj príjemne. Môžete si tu užívať každú voľnú chvíľku.

Prídete na iné myšlienky a výborne si odpočinie telo i duša.  Tieto výrobky sú výborným prostriedkom na odbúravanie stresu a napätia, čo tvrdia aj odborníci.

Nájsť si svoje miesto, kam sa môžete uchýliť pred všetkým stresom a povinnosťami bežného dňa je v súčasnej dobe veľmi príjemné.

Nejde o luxus ale skôr o nutnosť. Veď stres je najväčším zabijakom modernej doby!

Tak sa radšej začnite pravidelne hojdať a nedajte mu šancu.

 

4.4/5 - (8 votes)