5 lacných spôsobov, ako urobiť svoj domov luxusnejším

Na to, aby váš domov vyzeral ako vystrihnutý z Pinterestu nepotrebujete milióny na svojom účte. Ako hovorí jeden motivačný citát: Fake it till you make it. V interiérovom dizajne to znamená mať dobrý vkus, pár nápadov a chuť byť kreatívni. Že vám niečo z toho chýba? Nevadí, inšpirujte sa našimi tipmi.

1. Vázy 3× inak

Akonáhle sa navoniate poslednou kvapkou vášho obľúbeného parfumu, nezbavujte sa flakónu. Niektoré bývajú tak krásne, že je škoda ich vyhodiť a nevyužiť ich napríklad aj pánske voňavky, teda ich flakóny ako malú vázu na sušené kvety. Rovnako dobre ale poslúži aj prázdna fľaša od kvalitného alkoholu, z ktorej sa dá vytvoriť štýlové zátišie na konferenčnom stolíku či poličke. Nádherne vyzerá napríklad čierna fľaša ginu Hendrick’s alebo modrobiely Etsu gin.

2. Štýlové zrkadlá

Zrkadlo dokáže v miestnosti vykúzliť doslova zázraky na počkanie – opticky ju zväčšiť, dodať jej punc luxusu a potom je tu samozrejme praktická funkcia. Poobzerajte sa po zrkadle so zdobeným rámom v zlatej alebo striebornej farbe a nebojte sa kombinovať aj niekoľko rôzne tvarovaných kúskov vedľa seba.

3. Tapety sú stále in

Ako pretvoriť obyčajnú izbu na prepychový apartmán? Ozdobte steny tapetou. Tapety ešte nikdy nevyšli z módy, z hľadiska trendov sa menia iba ich vzory. Dojem luxusu vytvorí v spálni, v chodbe aj v kuchyni. Vytúženého efektu docielite pomocou kvetinových vzorov, geometrických tvarov v čiernobielej kombinácii, doslova zenovo potom pôsobia motívy vtáčikov či japonskej záhrady.

4. Pestrofarebný vzorovaný koberec

Ladíte svoj domov prevažne do neutrálnych tónov, ale máte pocit, že tomu niečo chýba? Možno je to práve vzorovaný koberec s orientálnym nádychom. Nemusíte pritom ani do perzského obchodu alebo k Aladinovi – stačí sa pozrieť na internetové bazáre, kde sa dajú uloviť slušné kúsky za prijateľnú cenu.

5. Vyšperkujte to

Vankúšiky, zdobené sklenené svietniky, umelé kvety. To posledné, čo interiér vášho príbytku potrebuje, sú šperky. Vyberte si také, ktoré odrážajú vašu osobnosť, pretože práve v týchto detailoch sa skrýva duša každého domova. Na tom, či ju objavíte v starožitných soškách alebo abstraktnom umení, nezíde. Dôležité je, že to bude vaše.

Zdroj obrázkov: Unsplash

4.5/5 - (2 votes)