Magazín, PR

Vysoká teplota v interiéri – Ako chrániť interiér pred prehrievaním?

 V posledných rokoch nás cez leto trápili vysoké horúčavy a viaceré domácnosti zápasili so stúpajúcimi interiérovými teplotami. Keďže sa klíma neustále mení, aj v budúcich rokoch môžeme počítať s nadpriemerne horúcimi letami.

Ako ale chrániť interiér pred prehrievaním?

Či už bývate v rodinnom dome, alebo na byte v paneláku, vysokým teplotám sa nevyhnete. Najväčším problémom sú najmä vysoké teploty v noci. Teplota neklesá, čiže sa ani múry nestihnú ochladiť.

Investujte do kvalitného tienenia

Veľkým pomocníkom je najmä kvalitná tieniaca technika. Kedysi sa využívali najmä klasické rolety, neskôr sa začalo vo väčšom používať interiérové žalúzie.

V súčasnosti sa však ponuka tieniacej techniky výrazne rozšírila a klienti si tak budú môcť vybrať z množstva kvalitného tienenia.

Plissé rolety ako jedna z najlepších tieniacích techník

Medzi najpredávanejšie tieniace techniky radíme aj plissé rolety. Sú dizajnovo atratívnou tieniacou technikou a zároveň aj štýlovou a originálnou dekoráciou okien.

V ponuke plissé roliet môžete nájsť plissé rolety s priehľadnou textíliou. Takéto rolety sa ale odporúčajú kombinovať so závesmi.

V ponuke nájdete ale aj plissé rolety s nepriehľadnou textíliou, kde nie je nutné ich kombinovať so žiadnymi závesmi. Poskytnú vám 100% tienenie aj v tých najhorúcejších dňoch.

Moderné skladacie žalúzie, čiže plissé rolety, sú šité na mieru okien, takže obavy z toho, že vám nebudú pasovať, mať rozhodne nemusíte. Predajne, ktoré predávajú plissé rolety, vám dokážu vyrobiť aj plissé rolety na strešné okná. 

Správne načasovanie vetrania 

V letných mesiacoch je potrebné uvedomiť si, že neustálym vetraním vpúšťame do interiéru horúci vzduch. To ale neznamená, že vetraniu sa počas leta budeme vyhýbať.

V letných mesiacoch je dôležité správne načasovanie vetrania. Na mikrovetranie, alebo otváranie vetračiek počas dňa môžete rovno zabudnúť.

V horúčavách by sa malo vetrať vždy len skoro ráno (ideálne okolo 4., 5.,6. hodiny ráno). Vtedy ešte vzduch nie je taký horúci, takže sa vám vydýchaný vzduch v domácnosti podarí vymeniť.

Ak ale ráno nestíhate, nenechávajte otvorené okno počas dňa. Vyvetrajte večer, ideálne po 22:00.

Vždy po vyvetraní zatiahnite tieniaciu techniku, aby ste sa vyhli prenikaniu slnečných lúčov do interiéru.

Ak máte klasické interiérové žalúzie, zatiahnite ho proti slnku. Správnym načasovaním vetrania a nastavením tieniacej techniky tak, aby bránila prenikaniu slnečných lúčov do interiéru, sa vám podarí zabrániť prehrievaniu interiérových priestorov.

Pre tých, ktorí bývajú v panelákoch v bytoch s balkónmi, odporúčame inštaláciu novej markízy, ktorá ochráni balkón, ale aj miestnosť, z ktorej s prechádza na balkón pred slnkom.

Zabrániť zvyšovaniu teploty v bytoch sa dá aj zateplením panelákového domu a výmenou okien.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa/ Shutterstock.com

5/5 - (1 vote)
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *