Zrkadlá s LED osvetlením

Zrkadlá patria medzi tie prvky zariadenia domu, ktoré musia byť v každom dome. Zrkadlá v predsieni slúžia na to aby ste sa na seba pozreli, alebo počas prípravy pred vychádzaním z domu. Zrkadlá v spálni pomáhajú vo výbere oblečenia. Kúpeľňové zrkadlá plnia množstvo rôznych funkcií. Pri umývadle sa odohráva veľa dôležitých činností, kde je zrkadlo nenahraditeľné. Preto je svetlo hlavne v tomto prípade tiež veľmi dôležité.

Odkedy sa objavili LED diódy je veľmi výhodnou možnosťou kúpa zrkadlá s osvetlením. Jednak podľa toho kde sú diódy umiestnené, môže plniť LED zrkadlo iba dekoračnú funkciu. Také svetlo je nedostatočné na precíznejšie činnosti ako je napríklad nanášanie make-upu. Potrebné je teda dodatočné osvetlenie zrkadla, napríklad montáž nástennej lampy.

Tak či inak, LED diódy okolo zrkadla sú dobrým riešením keď sa obávame o dostatočné osvetlenie v danej miestnosti. Stáva sa, že niektoré miestnosti sú slabo osvetlené prírodným svetlom. Často je to tak, že v predsieňach bytov, kde je zvyčajne zrkadlo, nie je žiadne okno. Kúpeľne tiež často nemajú okná, alebo sú malé a neposkytujú dostatočné denné svetlo. Nehovoriac o tej časti dňa, keď sa už vonku stmieva. LED zrkadlo je ideálne tiež aj v prípade potreby bodového svetla.

Zrkadlá s LED podsvietením

Niet pochýb o tom, že okrem praktickej funkcie sú podsvietené zrkadlá zároveň mimoriadne pôsobivé a dekoratívne. Je to veľmi atraktívna dekorácia a originálny prvok interiéru. Vizuálny efekt podsvietených zrkadiel púta pozornosť, vyzerá moderne, elegantne a zároveň tiež štýlovo. LED zrkadlá sú dosť univerzálne. Síce pripomínajú kozmetické zrkadielka, čiže kúpeľňové zrkadlá s osvetlením, ale svoje uplatnenie nájdu v rôznych miestnostiach. Poskytuje možnosť získania zaujímavého aranžmánu interiéru. Ak máte k dispozícii väčší povrch, dajú sa využiť zrkadlá, ktoré sa skladajú z dvoch, alebo viacerých častí, alebo sa dá vytvoriť dekoratívna kompozícia. Stačí niekoľko zrkadiel tej istej, alebo inej veľkosti a tvaru. V malých priestoroch stačí aj polkruhové zrkadlo. Dodatočný zdroj svetla spôsobí, že interiér vyzerá väčší a útulnejší.

Zrcadlo v černém rámu s osvětlením – 1201 LED

LED pásky umiestnené na okraji okolo povrchu zrkadla tvoria svietiaci rám, ktorý je dodatočnou dekoráciou. Efekt svetelnej linky na zrkadle je zaujímavý, ale pravidelnejší. Efekt získaný podsvietením zrkadla na zadnej strane tabule je, ale mimoriadne dekoratívna kompozícia. Intenzita svetla je viditeľná po okrajoch zrkadla a na stene vedľa. LED diódy umožňujú dosiahnuť efekt plynulého, mäkkého a rozptýleného svetla. Vyzerá to neobyčajne atraktívne a dekoratívne. Svetlo sa jemne šíri a vyzerá ako tieňované. Pri zrkadle je intenzívnejšíe a čím ďalej od zrkadla sa stáva bledšie. Ako keby to bol svetelný rám zrkadla. Svetlo ho posúva dopredu a celkovo získava hĺbku a výraznejší trojrozmerný efekt. Bez ohľadu na pozadie – stena, tapeta, panely, drevo, dlaždice, alebo betón – na každom z nich urobí skvelí dojem.

Získame veľmi efektívnu hru šerosvitu, najmä keď nesvieti iná lampa, alebo nie je denné svetlo. Podsvietené zrkadlo podľa toho čo sa v ňom odráža, môže vyzerať ako obraz so svietiacim rámom. LED svetlo je vizuálne veľmi atraktívne a umožňuje získať veľmi odlišné dekoratívne efekty. Obzvlášť LED pásky s ktorými je možné zvýrazniť vybraný priestor.

LED zrkadlá

Zrkadlo s LED svetlom sa oplatí vybrať ešte z iného dôvodu. Je to energeticky najšetrnejšie riešenie, keďže LED diódy spotrebujú veľmi málo elektrického prúdu. V porovnaní s obyčajnými žiarovkami je úspora až do 90%, pri úsporných až o polovicu.

LED diódy sú moderné, majú dlhú životnosť, sú odolné voči poškodeniam a sú ekologické. Fungujú na základe svetelných diód a nie ortuti. Sú teda bezpečné pre ľudí. Žiarovky sa neprehrievajú a majú dlhú životnosť. Ich svetlo je jasné, ale nezaťažuje oči. Zapínanie LED svetla nemá vplyv na ich efektivitu, energia sa okamžite ukáže na výkone.

Na trhu je veľa výrobcov a predajcov zrkadiel a niekedy je ťažké si vybrať. Najmä preto, že sú to často sériovo vyrábané kolekcie, ktoré si môže kúpiť každý. Ako sa odlíšiť od ostatných a kúpiť zrkadlo s jedinečným dizajnom? Odpoveďou na túto otázku je internetový obchod so zrkadlami ALFARAM, výrobca zrkadiel na mieru.

Kúpeľňové zrkadlá a nielen to

Spoločnosť ALFARAM sa zaoberá výrobou a distribúciou zrkadiel s výnimočným dizajnom. Ponuka toho obchodu obsahuje zrkadlá s LED podsvietením s rôznymi tvarmi. Klasické obdĺžnikové a štvorcové, okrúhle a oválne. Pre ľudí hľadajúcich netradičné riešenia sú zaujímavým návrhom zrkadlá s nepravidelným tvarom a tiež prodjekty vyrobené na mieru. Široká ponuka produktov s rôznymi tvarmi a farbami znamená, že si každý určite vyberie zrkadlo podľa svojich potrieb a očakávaní. V ponuke sú zrkadlá s rámom, aj bez rámu.

Okrúhle led zrkadlo na mieru s výrezom pre skrinku v mdf ráme – ORFEUSZ LED

V ponuke sú kúpeľňové zrkadlá s osvetlením, ale aj elegantné zrkadlá s LED diódami do iných izieb. Väčšina dizajnov má dosť univerzálny charakter. Sú ideálne do rôznych miestností a rôznych štýlov interiérov, čo umožňuje vytvoriť zaujímavé aranžmány interiérov. Sú tu tiež pôsobivé stojace zrkadlá a tiež nástenné zrkadlá. Každý z predstavených modelov má niekoľko možností veľkostí, čo umožňuje presné prispôsobenie konkrétnemu povrchu. Vďaka tomu sa dá tiež vytvoriť zaujímavá a originálna kompozícia z viacerých zrkadiel.

Pre ženy bolo tiež pripravené zrkadlo, ktoré bolo navrhnuté ako vybavenie kozmetického toaletného stolíka. Pre osoby, ktoré si cenia pohodlie bude ideálne zrkadlo, ktoré sa ovláda pomocou diaľkového ovládania. Okrem toho sa zrkadlá ovládajú pomocou klasického spínača, alebo na želanie zákazníka dotykovo. V ponuke je tiež možnosť inštalácie displeja s hodinami, alebo zakúpenie podložky, ktorá zabráni zaparovaniu sa zrkadla.

Organické zrcadlo pro toaletní stolek s podsvícením JASPIS LED

LED diódy boli umiestnené tak, aby sa dosiahol efekt mäkkého a roptýleného skla. Svetlo generuje najväčšiu intenzitu po okrajoch zrkadla. Odraz nie je veľmi silno osvetlený, alebo vizuálny efekt je veľmi dekoratívny. Pôsobivé a dekoratívne sú tiež modely s LED páskami na povrchu zrkadla.

Všetky modely na zavesenie majú pripevnené horizontálne a vertikálne vešiaky. Na želanie sa dá objednať aj zrkadlo bez vešiaka. LED zrkadlá nie sú prispôsobené na lepenie na stenu. Pri výbere možnosti lepenia, nie je možná inštalácia ochrannej fólie. Fólia zase vylučuje použitie podložky proti zapareniu.
Zaujímavé je, že modely zrkadiel v obchode nie sú produktami, ktoré sú dostupné na sklade. Každý projekt je pripravovaný individuálne. Čas realizácie uvedený v ponuke je upresnený v zhrnutí objednávky. Vďaka tomu majú zákazníci možnosť konfigurácie vybraných modelov.

Dnes je každý zvyknutý na kúpu ihneď a všetko by chcel mať hneď. Treba ale priznať, že produkty vyrábané na mieru majú svoje čaro a osobný rozmer. Nekupujete hromadne vyrábané a predávané produkty, ale také, ktoré sú vyrábané s dôrazom na konkrétnu vec a každý detail. Je to určite obrovská výhoda. Najmä vtedy keď sa viete inšpirovať predstaveným zrkadlom, vykonávať zmeny, vďaka ktorým bude výnimočné a jedinečné. Zrkadlá vyrobené na mieru je luxusnou ponukou, ale za prijateľnú cenu. Je to internetový obchod so zrkadlami www.alfaram.sk ktorého ponuku sa oplatí pozrieť.

5/5 - (1 vote)