Lidl – Hodnotenie obchodu a recenzia + (zľavový kód)

Lidl patrí nielen na Slovensku, ale aj v iných štátoch k známym a uznávaným potravinovým reťazcom s dlhoročnou tradíciou. Svoje pôsobenie rozšíril aj za múry kamennej predajne a dnes ho môžete nájsť aj v online priestore. Lidl e-shop svojim zákazníkom ponúka široký sortiment za rozumnú cenu.

Filozofia spoločnosti Lidl je založená na vlastných značkách, ktoré tvoria viac ako 80 % celkového sortimentu. Týmto systémom chce spoločnosť zaručiť svojim zákazníkom kvalitu, celkový vzhľad a aj obal produktov.

Lidl ako súčasť obchodnej skupiny Schwarz so sídlom v nemeckom Neckarsulme patrí k popredným maloobchodným reťazcom v Európe i mimo nej. Preto je táto spoločnosť tou „správnou voľbou“ pre každého zákazníka, ktorý hľadá pomer ceny a kvality.

 

Od vzniku spoločnosti k dnešnému dňu

Začiatky spoločnosti Lidl siahajú až do 30. rokov 20. storočia. Práve vtedy bol v nemeckom meste  Neckarsulme založený veľkoobchod s potravinami, dnes známy ako Lidl.

Prvá predajňa Lidl bola otvorená v Ludwigshafene v roku 1973. V nasledujúcich rokoch sa spoločnosti darilo a expandovala do celého Nemecka. O 15 rokov neskôr Lidl prevádzkoval viac ako 450 predajní. 

Koncom 80. rokov 20. storočia začala spoločnosť budovať svoje predajne aj v ďalších krajinách. Vďaka svojim hodnotám, kvalite výrobkov a pestrosti sortimentu dnes Lidl prevádzkuje predajne v 29 krajinách Európy.

A dokonca nielen v Európe, ale aj za veľkou mlákou patrí k najväčším potravinárskym reťazcom celosvetového meradla.

Súčasnosť

Dnes môžete vidieť spoločnosť Lidl skoro v každom väčšom meste na Slovensku.

Svojou šikovnosťou, profesionalitou a prístupom k podnikaniu sa rozrástol až na veľkú maloobchodnú sieť 155 predajní. Týchto 155 predajní je zásobovaných 3 logistickými centrami v Nemšovej, Prešove a Seredi a 2 outletovými predajňami.

Oceňujem rýchlosť, tovar bolo menšej veľkosti, tak som sa rozhodla tovar vrátiť späť. Podľa recenzií som mala obavy, že nebudem mať tovar ani peniaze. Ale musím uviesť, že od odoslania tovaru neubehlo ani mesiac a peniaze mám na účet. Ja som žiadny problém nezaznamenala, ani pri vrátení tovaru. Tovar z Lidl objednávam často a som spokojná. Obchod odporúčam.

Hoci na začiatku bolo centrálne vedenie spoločnosti pre slovenský trh spolu s českým v Prahe, dnes je to všetko inak. V roku 2012 práve slovenská časť Lidlu zavŕšila proces osamostatňovania a  etablovala svoju centrálu v Bratislave.

V súčasnosti spoločnosť zamestnáva viac ako 6000 zamestnancov v oblasti predaja, nákupu, administratívy, logistiky, centrálnych služieb a expanzie.

Jednotka kvality na trhu a spoločenská zodpovednosť

Kvalitné výrobky, dostupnosť predajní a ústretovosť zamestnancov. To sú kritéria, vďaka ktorým je maloobchod Lidl obľúbeným reťazcom na Slovensku.

Lidl sa primárne venuje diskontnému predaju tovaru dennej spotreby, a to v najvyššej kvalite a za najlepšie ceny. Tovar a sortiment na e-shope je prepojený s trendami slovenského maloobchodného trhu, ktorý sa postupne viac orientuje na kvalitu, čerstvosť a zdravý životný štýl.

Na e-shope Lidl môžete nájsť stály sortiment, ktorý zahŕňa 4 400 druhov výrobkov. Je doplňovaný o časovo obmedzené a tematicky zamerané ponuky potravín a spotrebného tovaru.

V rámci podnikania sa Lidl snaží správať zodpovedne, dbá na životné prostredie, ponúka zákazníkom tovar najvyššej kvality a zároveň je dlhodobo udržateľný.

Kvalita výrobkov

Všetci dodávatelia v rámci spoločnosti sú držiteľmi medzinárodne uznávaných certifikátov v oblasti bezpečnosti a kvality potravín. Rovnako aj pri vlastných značkách Lidl garantuje kvalitu, ktorá konkuruje vedúcim značkám v danej kategórii.

Som maximálne sklamaný, Lidl nikdy nemá veľkosť skladom čo sa týkajú oblečenia. Pri objednaní aku náradia sa mi pokazila nabíjačka, ale musel som reklamovať celý výrobok aj keď mu nič nebolo a povedali mi, že je to moja chyba, vraj som si mal kúpiť všetko zvlášť!!!!! Neodporúčam nikomu nakupovať v Lidli.

Z toho dôvodu pravidelne prebieha nezávislý externý audit vo všetkých výrobných závodoch. Takisto aj testovanie produktov v akreditovaných laboratóriách, ktoré odhalia nesúlad. Tento nesúlad sa Lidl snaží vždy vyriešiť a prijať adekvátne právne nápravné opatrenia na jeho odstránenie.

Rovnako si spoločnosť dáva záležať na kvalite a bezpečnosti svojich produktov. Tie sú pre maloobchod na prvom mieste, a zároveň stredobodom ich podnikateľského záujmu.

Kvalita výrobkov sa odráža aj pri ich výbere, kde sa nákupcovia snažia vyberať produkty s ohľadom na trvalú udržateľnosť a ekológiu. Túto udržateľnosť a kvalitu dokazujú pridelené certifikáty, ktoré sú pre spoločnosť Lidl samozrejmosťou.

Spoločenská zodpovednosť

Robiť veci udržateľne a s ohľadom na životné prostredie by malo byť už v dnešnej dobe samozrejmosťou.

V tomto smere nezaostáva ani spoločnosť Lidl, ktorá apeluje na svojich obchodných partnerov s dodržiavaním sociálnych a environmentálnych štandardov. Týmto spôsobom sa snaží efektívnejšie chrániť ekosystémy a zlepšovať životné podmienky pre zvieratá.

Celková spoločenská zodpovednosť je na webovej stránke lidl.sk zhrnutá v niekoľkých zásadách, ktoré sa Lidl snaží dodržiavať a lepšie ich priblížiť svojim zákazníkom. Tieto zásady obsahujú užitočné informácie, ako napríklad zabezpečovanie vysokej kvality a bezpečnosti svojich výrobkov.

Ako jeden z najväčších predajcov potravín si Lidl uvedomuje svoju zodpovednosť, a preto sa snaží vyrábať produkty ekologicky, s ohľadom na trvalú udržateľnosť.

Certifikáty

Spoločnosť Lidl je známa svojimi certifikátmi, ktorými sa snaží preukázať svoj postoj k prírode, spoločnosti a kvalite.

lidl

Od roku 2012 môžete na sortimente nájsť značku označujúcu BIO produkty. Táto značka zaručuje kúpu takých produktov, ktoré sú:

 • bez chemických postrekov,
 • priemyselných hnojív,
 • rastových stimulátorov,
 • konzervačných látok,
 • genetickej modifikácie.

Rovnako Lidl svojimi certifikátmi podporuje etický obchod a šetrné poľnohospodárske postupy. A to s cieľom minimalizovať škodlivé účinky na životné prostredie a človeka. Takisto spolupracuje s medzinárodne uznávanými organizáciami, ktoré majú rovnaké záujmy ako spoločnosť Lidl Slovensko.

Najlepší obchod na Slovensku! Nebojí sa vykopnúť neprispôsobivých nakupujúcich, ktorí nevedia dodržiavať ani len základne nariadenia. Ďakujem, že dodržiavate opatrenia a staráte sa o našu bezpečnosť na vašich prevádzkach.

Medzi overené certifikáty, ktoré môžete nájsť na produktoch spoločnosti, patrí:

Das Fairtrade

Ide o certifikát, ktorý znázorňuje spôsob obchodu, ktorý poskytuje farmárom či remeselníkom z rozvojových krajín možnosť dostať za svoju prácu spravodlivú odmenu a zabezpečiť si tak dôstojné živobytie.

FSC

Predstavuje certifikáciu, ktorá zákazníkom zaručuje, že produkt označený touto značkou pochádza z udržateľného lesného hospodárstva.

MSC

Teda Marine Stewardship Council (MSC) je značka pre rybolov, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. Rovnako dlhodobo usiluje o rybolov zohľadňujúci ochranu životného prostredia a rozumné hospodárenie so zásobami rýb.

UTZ

Tento certifikát predstavuje globálny program rozvoja trvalo udržateľného pestovania kakaa, kávy a čaju.

Cieľom tohto programu je vzdelávanie pestovateľov v oblasti optimálnych poľnohospodárskych postupov. Ďalej zavádzanie profesionálnych a trvalo udržateľných metód pestovania tak, aby plodiny dosahovali najvyššiu kvalitu.

Ocenenia

Dôkazom, ktoré preukazujú kvalitu výrobkov spoločnosti Lidl, sú získané ocenenia v rôznych prestížnych súťažiach. Tieto súťaže trvajú už niekoľko rokov a Lidl sa do nich poctivo zapája.

Medzi tieto ocenenia, ktoré spoločnosť získala niekoľko krát za sebou, patrí:

 • Ocenenie Obchodník roka
 • Výhra v kategórií Top Employer
 • Ocenenie Najzamestnávateľ
 • Cena pre najlepšiu Best Buy

Z kamennej predajne do online sveta

V posledných desaťročiach a s dobou internetu sa aj predaj v kamenných obchodoch pomaly presúva na online platformu. Kamenné predajne prechádzajú do e-shopov a dostávajú sa tak jednoducho a rýchlejšie k svojmu zákazníkovi.

Výnimkou v tomto smere nie je ani spoločnosť Lidl, ktorá si okrem tradičných kamenných predajní založila aj svoj e-shop. Tento e-shop ponúka verným zákazníkom spoločnosti kvalitný sortiment, ktorý je rovnako za dostupné ceny ako v tradičných predajniach.

Lidl leták

Lidl na svojom webe ponúka vždy ten najaktuálnejší Lidl leták. Po kliknutí na odkaz sa vám automaticky zobrazí a vy si tak môžete prezerať produkty v zľave alebo v práve prebiehajúcom aktuálnom Lidl týždni.

Aktuálne Lidl zľavové kupóny a výpredaj

Zľavové kupóny sú veľmi žiadaným bonusom, vďaka ktorému môže zákazník ušetriť pri nákupe nejaké to euro. Existuje niekoľko portálov, ktoré vám poskytnú aktuálne zľavy na daný mesiac.

Na oficiálnom webe Lidl.sk nájdete aktuálne zľavové kupóny nielen na produkty od značky Lidl, ale aj na iný zaujímavý tovar či produkty iných značiek. Ako bonus si môžete pozrieť už zlacnené produkty v kategórii Zľavy.

Lidl ponúka na svojom webe celú jednu sekciu so zľacnenými produktami. Nepotrebujete žiadny zľavový kód ani kupón.

Stačí vám kliknúť na tlačidlo vyššie a dostanete sa do sekcie so zľacnenými produktami. Môžete si vybrať klasický Lidl výpredaj alebo tiež rozbalené produkty s naozaj zaujímavými cenami.

Sortiment

Spoločnosť Lidl je známa tým, že každý pondelok a štvrtok pripravuje špeciálnu ponuku pre svojich zákazníkov. Ide o ponuku od elegantného či športového oblečenia, až po kuchynské vybavenie, dekorácie a doplnky do bytu a do záhrady, potreby pre domácich kutilov a záhradkárov.

Tieto výrobky sú vyvíjané spoločne s dodávateľmi. Firma sama dohliada na všetky fázy výroby a môže tak celkový proces kontrolovať. Rovnako aj tento sortiment spĺňa určité štandardy a certifikáciu.

Certifikát Dôvery k textíliám označuje výrobky vyhovujúce prísnym normám Oeko-Tex Standard 100 na množstvo alergénnych látok. Výrobky označené týmto certifikátom sú vhodné aj pre citlivú pokožku.

lidl

Aký sú však oblasti sortimentu, ktorý nájdete na webových stránkach e-shopu Lidl?

 • Detský svet – hračky, detská móda a obuv…
 • Domácnosť – kuchyňa, upratovanie a elektronika…
 • Móda (dámska, pánska a detská) – oblečenie, doplnky a obuv…
 • Dielňa a záhrada – náradie, auto-moto a pracovné oblečenie…
 • Bývanie – nábytok a vybavenie, bytový textil a dekorácie…
 • Šport a voľný čas – športové oblečenie a doplnky, šport, chovateľské a kreatívne potreby…

Značky, ktoré nájdete na Lidl e-shop

Spoločnosť Lidl je pyšná na svoje kvalitné a vlastné značky, na ktorých si dáva naozaj záležať. Orientuje sa v nich na módu, šport, deti, náradie, záhradu či varenie.

LUPILU

Ide o značku spoločnosti Lidl, ktorá sa zameriava na detských dobrodruhov. Je skvelá pre deti, ktoré sa učia chodiť, pretože disponuje kvalitnými a ľahko udržateľnými materiálmi.

Tieto materiály sú šetrné k pokožke a navrhnuté tak, aby bolo oblečenie príjemné a pohodlné aj po viacerých vypraniach.

Každý módny kúsok značky LUPILU je označený certifikátom Dôvery k textíliám.

PEPPERTS

Ide o značku módneho oblečenia, ktorá je vhodná pre chlapcov aj dievčatá. Je inšpirovaná detským svetom, ktorý je veselý, hravý a plný farieb. Nájdete tu tričká, nohavice, mikiny pre voľný čas a veľa ďalšieho.

ESMARA

Dámska móda ESMARA zahŕňa dámske módne oblečenie a širokú ponuku topánok. Medzi tieto druhy topánok patria šľapky, baleríny, sandále, členkové topánky či tenisky.

Z kvalitného a vždy nadčasového oblečenia sa potešíte tričkám, nohaviciach či spodnej bielizni.

Neodporúčam. Robia s absolútne najhoršou kuriérskou firmou, ktorá balík držala týždeň na sklade a potom prišiel v stave, za ktorý sa hanbil aj kuriér. Okrem toho poplietli objednávku a poslali nesprávnu veľkosť. Ako riešenie ponúkli, že ja to mám poslať na pošte a potom spraviť novú objednávku. A k tomu ako bonus blahosklonne ponúkli kupón na dopravu zdarma, ktorá zdarma aj tak je. Príšerný klientsky servis, ale čo sa dalo od Lidla čakať, že? Zrejme im stojí za tie hlúpe štyri eurá strata kredibility, mne určite nestoja za to, aby som sa takto namáhal. Ale som v šoku. Hanba.

LIVERGY

Značka spoločnosti Lidl LIVERGY prináša najnovšie módne štýly inšpirované svetovými trendmi. Ide o radu pánskeho oblečenia na voľný čas a rovnako aj do práce. Vyberiete si z ponuky pánskych trendov, ktoré sú presne podľa vášho štýlu a gusta.

CRIVIT

Ak ste športový nadšenec, športovú značku od Lidlu CRIVIT budete určite poznať.

Značka CRIVIT nie je len značka športového oblečenia, ale nájdete tu aj pestrý výber voľnočasového sortimentu. Nájdete tu pohodlné tepláky alebo športové tričká, ktoré si obľúbite aj na bežné nosenie.

CRIVIT PRO

CRIVIT PRO je značkou, ktorá sa špecializuje predovšetkým na beh, cyklistiku či triatlon.

run

V týchto športových oblastiach spĺňa požiadavky športovcov s najvyššími ambíciami. Preto ak ste vášnivý športovec na profesionálnejšej úrovni, sortiment značky CRIVIT PRO je šitý priamo pre vás.

PARSKSIDE

Kvalitné a cenovo dostupné? To sú pracovné nástroje pod Lidl značkou PARKSIDE.

S týmito pracovnými nástrojmi dokončíte všetky stavebné práce. Akumulátorové vŕtačky, uhlové brúsky alebo pokosové píly Toto všetko sú pracovné nástroje, ktoré sa hodia na všetky typy stavebných prác.

POWERFIX

Náradie POWERFIX je skvelým pomocníkom pri každej práci. Či už ide o domáce práce vo vnútri alebo drobné práce okolo domu. S náradiami značky POWERFIX zvládnete akúkoľvek výzvu.

Pracovná obuv, skrutkovače, rebríky, pracovné oblečenie – to všetko je značka POWERFIX.

FLORABEST

Jar je za dverami a všetci nadšenci záhradkárčenia si prídu na svoje. Aby ste sa pri sadení kvetov cítili komfortne, stavte na overenú značku pre záhradkárov od spoločnosti Lidl.

FLORABEST predstavuje kvalitné náradie a výrobky pre všetkých záhradkárov. Vyznačujú sa vysokou spoľahlivosťou, životnosťou a podliehajú prísnym kontrolám bezpečnosti a kvality.

MERADISO

Chcete si zútulniť váš domov kvalitnými a cenovo dostupnými doplnkami? Tak v tom prípade stavte na produkty od značky MERADISO.

MERADISO je značka od spoločnosti Lidl Slovensko, do ktorej patria sady obliečok, napínacie prestieradlá, vankúše a prikrývky z mikrovlákna. Tento bytový textil vytvorí vo vašej spálni útulnú atmosféru, v ktorej sa budete cítiť príjemne.

SILVERCREST

Značka SILVERCREST je synonymom pre kvalitnú elektroniku a spotrebiče v modernej domácnosti. Nájdete tu široký výber sortimentu, od varných kanvíc cez mixéry, fritézy až po audiotechniku.

Samozrejme značka ponúka aj kvalitné spotrebiče dennej spotreby, ako napríklad sušič vlasov alebo in-ear slúchadlá s mikrofónom pre handsfree volanie.

ERNESTO

Peknú a modernú kuchyňu môžete dosiahnuť aj kvalitnými spotrebičmi za rozumné ceny od spoločnosti Lidl. S produktmi do kuchyne ERNESTO vám pôjde varenie či pečenie od ruky.

V ponuke značky nájdete profesionálne strojčeky na cestoviny, nerezové hrnce, keramické nože a kuchynské pomôcky.  Vďaka týmto produktom pripravíte to najchutnejšie jedlo nielen pre rodinu, ale aj pre náročných hostí.

Ako nakupovať na Lidl e-shop Slovensko?

Väčšina e-shopov má podobný, ak nie rovnaký štýl objednávania.

Proces objednávky sa začína pridaním produktu do košíka, následne sa prejde k objednávke, výberu dopravy, platbe a zaplateniu tovaru.

Ako fungujú jednotlivé oblasti e-shopu Lidl?

Registrácia a zákaznícky účet

Ak chcete mať určité výhody a dostávať výnimočné zľavy, určite neprehliadnite registráciu do zákazníckeho servisu e-shopu Lidl. Zákaznícky účet je bezplatný a môžete ho kedykoľvek zrušiť.

Ja Lidl určite odporúčam, potrebovala som vrátiť tovar z e-shopu, nesadla mi veľkosť a vrátenie bolo úplne jednoduché. Stačí vytlačiť a vyplniť krátky formulár a poštovné späť preplácajú oni, čo je na Slovensku nadštandard.

Ako sa registrovať a aké výhody mi ponúka zákaznícky účet?

Pred prvým nákupom na lidl.sk je potrebné sa zaregistrovať. Registráciu vykonáte na úvodnej stránke. Zákaznícky účet bude po registrácií vaše osobné zákaznícke konto, ktoré je prístupné pomocou vašej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla. Takisto je chránené vami zvoleným heslom.

Emailovú adresu sa v tomto prípade oplatí vyplniť správne, pretože vám na ňu budú chodiť všetky notifikácie, faktúry a informácie o objednávke.

Prečo sa oplatí založiť si zákaznícky účet od e-shopu Lidl?

Prostredníctvom zákazníckeho účtu môžete rýchlo a jednoducho vytvárať objednávky a ukladať svoje údaje, ktoré budú použité pri ďalšej objednávke. Takisto si v zákazníckom účte budete môcť pozrieť stav a históriu vašich objednávok.

V zákazníckom konte si môžete ďalej požiadať o bezplatné vrátenie tovaru.

Objednávka

Objednávka v e-shope Lidl sa realizuje klasickým spôsobom. Lidl na svojich stránkach uvádza, že objednaný tovar vám zašlú do 3 dní od objednania. Pričom pri každom tovare, ktorý sa chystáte zakúpiť, je uvedené či sa tovar nachádza alebo nenachádza na sklade. 

Stav svojej objednávky môžete jednoducho sledovať prostredníctvom svojho zákazníckeho účtu, ktorý ponúka aj možnosť bezplatného vrátenia tovaru do 30 dní.

Možnosti platby

Na lidl.sk môžete platiť pohodlne a bezpečne platobnou kartou online alebo na dobierku pri prevzatí tovaru.

lidl

Ak sa rozhodnete zaplatiť kartou, automaticky budete presmerovaní na zabezpečenú stránku platobného partnera za účelom prevedenia platby.

V tomto kroku zadáte:

 • meno majiteľa karty,
 • číslo karty,
 • platnosť karty,
 • kontrolné číslo karty (CVC/CVV).

Naopak pri platbe na dobierku zaplatíte za tovar až pri jeho prevzatí. Platba na dobierku je možná v hotovosti alebo platobnou kartou pri dodaní tovaru.

Dobierka je v tomto prípade spoplatnená sumou 1,00 €.

Výber dopravy

Čo sa týka výberu dopravy, tak možnosť dodania tovaru nad 50 € je v tomto prípade zadarmo. Túto prepravu a celý pohyb zásielky môžete prostredníctvom zákazníckeho konta Lidl aj sledovať. Pri nižšej štandardnej objednávke platíte za dopravu poplatok 3,90 €.

Som veľmi spokojná, vždy dostanem objednávku rýchlo a bezpečne vybavenú.

Nevýhodou v rámci dopravy je, že Lidl nedodáva tovar do zahraničia. To znamená, že ak ste našli niečo na lidl-shop.cz, doprava na Slovensko nie je možná. Ďalšou nevýhodou je aj to, že objednaný tovar z e-shopu nie je možné vyzdvihnúť v niektorej predajni Lidl na Slovensku.

Reklamácia a vrátenie tovaru

V prípade, ak vám prišiel tovar poškodený alebo sa vám v priebehu záručnej doby pokazil, môžete ho vyreklamovať v ktorejkoľvek predajni Lidl. Záručná doba predstavuje dobu 24 mesiacov.

V prípade reklamácie musí byť produkt kompletný a s priloženým dokladom o zakúpení. Kompletné posúdenie reklamácie trvá maximálne 30 dní.

Kontakt

E-shop Lidl myslel v prípade kontaktov na svojich zákazníkov a na svojej online stránke poskytuje kontaktný formulár, kde sa môžete obrátiť s vašimi otázkami.

Pre ešte efektívnejšiu komunikáciu funguje od pondelka do soboty bezplatná zákaznícka linka, ktorá je zákazníkom k dispozícii každý deň okrem nedele, a to od 8:00 do 18:00 hodiny.

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte e-shop kontaktovať na telefonickom čísle 0800 005 095. Na tomto tel. čísle sú vám k dispozícií vyučení zamestnanci, ktorí vám radi pomôžu s akoukoľvek otázkou.

Často kladene otázky

Neviete si poradiť s vrátením tovaru, výberom dopravy či spôsobom platby? V sekcii otázky a odpovede nájdete všetky otázky, ktoré sú najčastejšie kladené zo strany zákazníkov. Máte k nim rýchly a jednoduchý prístup, ktorý vám dá okamžité odpovede na vaše otázky.

4/5 - (5 votes)