Nákupné šialenstvo 🖤 BLACK FRIDAY na Slovensku – PREHĽAD!

Každý Slovák minimálne raz vo svojom živote počul o výpredajovom šialenstve nazvanom Black friday. Black friday vládne rovnako kamenným predajniam, ako aj rôznym e-shopom. Nájdete tu zľavy, ktoré sa môžu vyšplhať až do výšky 70%. Niektoré obchody dokonca ponúkajú výšku zliav až do 90%. 

To značí, že nakupovať počas Čierneho piatku sa naozaj oplatí. Tento rok si zapíšte do kalendára dátum 26. november, pretože práve v tento jesenný deň nás čaká spomínané výpredajové šialenstvo Black friday. 

Black friday, po Slovensky Čierny piatok predstavuje takzvanú generálku predvianočných nákupov. Každý rok sa opakuje ten istý vzorec a tento deň pripadá na prvý piatok po Dni vďakyvzdania. Konkrétne ide o štvrtý piatok v mesiaci november. 

Rýchly prehľad najlepších obchodov, ktoré ponúkajú BLACK FRIDAY akcie a zľavy


Alza BLACK FRIDAY


DO OBCHODU
Alza ako každý rok, tak aj tento ponúka veľké množstvo akcií a zľavových kupónov. Alza zľavový kupón môžete využiť na elektroniku, hračky, hry alebo dokonca vybavenie pre domáceho miláčika.

Planeo Elektro - akcie a zľavy


DO OBCHODU
Planeo Elektro ponúka akciu Black Friday aj tento rok. Akcie a zľavy môžete využiť na takmer všetko z elektroniky alebo dokonca nábytku. Využite planeo zľavový kód ešte dnes.

Market24 výpredaje


DO OBCHODU
Market24 ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché.

Zľavy v domtextilu.sk


DO OBCHODU
Domtextilu.sk ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Zľavy sú uplatniteľné väčšinou na nezlacnené produkty.

Svet Svietidiel Black Friday


DO OBCHODU
Svet-svietidiel ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Black Friday je ideálny čas na nákup darčekov pre všetkých (otca, mamu, sestru alebo deti).

Zľavy v kokiskashop


DO OBCHODU
Kokiskashop ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Väčšina zliav sa tým počas čierneho piatku nevyrovná. Nakúpte ešte dnes.

Dormeo BLACK FRIDAY


DO OBCHODU
Dormeo ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Black Friday je ideálny čas na nákup darčekov pre všetkých (otca, mamu, sestru alebo deti).

Delimano zľavy a akcie


DO OBCHODU
Delimano ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Väčšina zliav sa tým počas čierneho piatku nevyrovná. Nakúpte ešte dnes.

Rovus Black Friday


DO OBCHODU
Rovus ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Zľavy sú uplatniteľné väčšinou na nezlacnené produkty.

TOPSHOP black friday


DO OBCHODU
TopShop ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Black Friday je ideálny čas na nákup darčekov pre všetkých (otca, mamu, sestru alebo deti).

Wellneo akcie


DO OBCHODU
Wellneo ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Väčšina zliav sa tým počas čierneho piatku nevyrovná. Nakúpte ešte dnes.

TPD black friday


DO OBCHODU
TPD ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Zľavy sú uplatniteľné väčšinou na nezlacnené produkty.

Marimex výpredaje a zľavy


DO OBCHODU
Marimex ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Black Friday je ideálny čas na nákup darčekov pre všetkých (otca, mamu, sestru alebo deti).

Kondela Black Friday


DO OBCHODU
Kondela ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Väčšina zliav sa tým počas čierneho piatku nevyrovná. Nakúpte kvalitný nábytok ešte dnes.

Môjnábytok výpredaj a zľavy


DO OBCHODU
Mojnabytok ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Vyberte si zo širokého spektra zľacnených produktov za fajn ceny. Kedy nakúpiť kvalitu za lacno, keď nie teraz.

Insportline zľavy


DO OBCHODU
inSPORTline ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Vyberte si zo širokého spektra zľacnených produktov za fajn ceny. Kedy nakúpiť kvalitu za lacno, keď nie teraz.

Kaercher black friday


DO OBCHODU
Kaercher ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Väčšina zliav sa tým počas čierneho piatku nevyrovná. Nakúpte ešte dnes.

Idea Nábytok zľavy


DO OBCHODU
Idea Nábytok ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Black Friday je ideálny čas na nákup darčekov pre všetkých (otca, mamu, sestru alebo deti).

Panta Rhei BLACK FRIDAY


DO OBCHODU
Panta Rhei ponúka zaujímavé zľavy a akciové kupóny. Využite prebiehajúce akcie a nakúpte výhodnejšie. Je to jednoduché. Užite si chvíľku kľudu s dobrou knihou Vyberte si zo širokého spektra zľacnených kníh za fajn ceny. Kedy nakúpiť kvalitné knihy za lacno, keď nie teraz.

Pýtate sa, kedy je BLACK FRIDAY tento rok? Nákupné šialenstvo pripadá na 🖤 25. 11. 2022! O rok neskôr, pripadne čierny piatok na deň 29. Novembra 2024. Black friday 2025 bude v piatok 28.11.

Stále málo? V roku 2026 BLACK FRIDAY pripadne na dátum 27.11. 2026. Rok 2027 bude mať nákupné šialenstvo čierneho piatku v deň 26.11.2027.

V tento deň väčšina amerických obchodov začína svoj výpredajový rituál za výrazne zľavnené ceny. Môžete medzi nimi nájsť napríklad:

 • spotrebiče,
 • elektroniku, 
 • kozmetiku a parfumy, 
 • oblečenie, 
 • hodinky, 
 • topánky a kabelky, 
 • detskú výbavu,
 • doplnky do domácnosti a veľa ďalších.

Čierny piatok sa dostal aj k nám.

Koniec koncov, prečo nevyužiť zaujímavé akcie a neušetriť v tejto zákernej dobe.

Pripravili sme si pre vás detailný článok o nákupnom čiernom piatku (black friday). Dolu nájdete zoznam našich najobľúbenejších obchodov zapojených v tejto akcii.

Objednajte si kvalitné produkty za super cenu a navyše! Môžete byť pokojný pretože ide o špičkové slovenské e-shopy. ✅

1. Alza Black Friday 🖤

Alza patrí medzi najobľúbenejšie internetové obchody na Slovensku a v ČR. V širokej ponuke produktov nájdete elektroniku, vybavenie do domácnosti ale aj potreby pre domáce zvieratká a kozmetiku. Alza robí výpredaje black friday viac krát do roka, a preto je možné využiť výhodné zľavy takmer hocikedy.

2. Planeo Black Friday

Planeo elektro patrí medzi silných hráčov na trhu s elektronikou a vybavením domácnosti. Počas výpredajov ponúkajú zľavy až 70%. Testovací nákup, ktorý sme niekoľkokrát praktizovali bol vždy bez najmenších problémov. Hlavnou výhodou Planeo Elektro je to, že majú naozaj výhodné ceny oproti konkurencií. Ďalšou výhodou je veľký počet pobočiek po celom Slovensku, je preto veľmi jednoduché si tovar objednať a osobne si ho vyzdvihnúť. Navyše personál na pobočke je veľmi často nápomocný a dokáže užitočne poradiť. Nákup v planeo rozhodne odporúčame.

3. Market24 Black Friday

Market24 patrí medzi obľúbené obchody s detským tovarom. Nájdete tu produkty pre deti, staršie deti ale aj pre mamičky a rodičov. Jednoducho všetko, čo rodina potrebuje. Počas akcie black friday Market24 ponúka zaujímavé zľavy až do výšky 80%! Viete teda ušetriť nemalé financie len počas tejto akcie. Využite ju však včas! Market24 dodržuje dátum často a preto tento sviatok pripadá iba na deň 26.11.2021.

4. Domtextilu Black Friday

Textil je vec, ktorá jednoducho do domácnosti patrí. Či už teplá deka alebo voňavé čisté obliečky, domtextilu vám to všetko prináša a ešte k tomu za super výhodné ceny!

5. Svetsvietidiel Black Friday

Je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

6. Kokiskashop Black Friday

Kokiskashop je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

7. Dormeo Black Friday 🖤

Dormeo je jednoznačne kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

8. Delimano Black Friday 🖤

Delimano patrí medzi kvalitné obchody so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

9. Rovus Black Friday

Upratovanie nikdy nebolo ľahšie! Rovus je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

10. Topshop Black Friday

Topshop je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

11. TPD Black Friday

TPD je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

12. Marimex Black Friday 🖤

Bazény, sauny a iné super produkty. Aj to je Marimex. Kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

13. Kondela Black Friday 🖤

Slovenský nábytok najvyššej kvality. Kondela je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

14. Lunzo Black Friday

Lunzo je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

15. inSPORTline Black Friday 🖤

Šport doma je trend tejto dekády! Lockdown a iné obmedzenia nás nútia cvičiť doma. Nie je ľahké udržať sa vo forme. Tento obchod vám v tom pomôže! inSPORTline je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete na cvičenie v pohodlí domova. Ste minimalista? Kúpte si gumy na cvičenie za super cenu. Naopak, ste milovník naplno vybavenej posilňovne? BeŽecký pás, veslovací trenažér a iné lahôdky? Vyskladajte si ju za super cenu na inSPORTline. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

16. Panta Rhei Black Friday

Knihy sú jednoznačne súčasťou každej domácnosti. Využite zľavy na kvalitné čítanie a obdarujte svojho blízkeho. Panta Rhei je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

17. Idea Nábytok Black Friday

Idea Nábytok je kvalitný obchod so všetkým, čo potrebujete do domácnosti. Nájdete tu potreby do spálne, obývačky ale aj kuchyne. Stále málo? Nájdete tu aj kvalitný nábytok a dekorácie. Využite akciu a zaujímavé zľavy na kvalitné produkty. Pozor! Akcie netrvajú naveky!

Tieto zľavy väčšinou trvajú celý nasledujúci víkend až do pondelka, ktorý dostal názov Cyber Monday. V tomto prípade ide o výpredajový sviatok všetkých online obchodov. 

Preto ak ste doteraz váhali vynoviť si svoju obývačku alebo kuchyňu novými spotrebičmi, teraz je ten správny čas ísť do toho naplno! 

A hoci nie je v USA tento deň vyhlásený za štátny sviatok, minimálne v okolitých štátoch ako napríklad Kalifornia, Indiana či Texas, ide o významný deň. Tento deň dostal pomenovanie Deň po Dni vďakyvzdania.  

A čím je tento deň výnimočný? Štátny zamestnanci v o okolitých štátoch USA majú v tento špeciálny dátum oficiálne voľno. A to sa už naozaj oplatí. 

História nákupného šialenstva Black friday až po dnešný deň 

Vedeli ste, že pôvodný Black friday nebol spojený s nákupmi, výpredajmi a dokonca ani obchodmi? K vzniku Black Friday sa viaže niekoľko mýtov a príbehovno je len veľmi ťažko dokázateľné, ktorý z nich je na 100% pravdivý. My vám predstavíme niektoré z nich. 

Veľká kríza na Wall Street 

Prvé zaznamenané použitie výrazu „Čierny piatok“ nebolo aplikované na nákupy po Dni vďakyvzdania, ale bolo spojené s krízou. A poriadne veľkou. Konkrétne išlo o finančnú krízu spojenú s krachom amerického trhu so zlatom 24. septembra 1869.  

Za touto krízou stoja dvaja známi finančníci z Wall Street, a to Jay Gould a Jim Fisk. Tí spolupracovali na nákupe čo najväčšieho množstva národného zlata v nádeji, že vďaka zvýšeniu jeho ceny na maximum ho nakoniec predajú s veľkým ziskom.  

A práve v piatok 24. septembra 1869 sa pripravovaný plán rozuzlil, čo viedlo k veľkému pádu na burze. A následne k bankrotu všetkých vtedajších barónov z Wall Street až po obyčajných farmárov. 

Teória čierneho atramentu 

Ide o najčastejšie sa opakujúci príbeh, ktorý by mal stáť za tradíciou a pôvodom dnes známeho Black friday. Tento príbeh je oficiálne schválený, no skrýva v sebe niekoľko nejasností. Ide o príbeh spájaný s maloobchodníkmi.  

História hovorí o tom, ako po celom roku fungovania so stratou by mohli obchody konečne deň po Dni vďakyvzdania zarobiť. A to vďaka sviatočným nakupujúcim, ktorí by minuli nespočetne veľa peňazí za zľavnený tovar.  

 

Pred týmto dňom si zvykli maloobchody zapisovať svoje straty do účtovníctva červenou farbou. Po Dni vďakyvzdania až do Vianoc sa však predaj rapídne zvýšil a ziskové sumy bolo vo zvyku zapisovať čiernym atramentom.  

Black friday ako označenie chaosu 

V 50. rokoch minulého storočia polícia v meste Philadelphia používala tento výraz na označenie chaosu, ktorý nastal deň po Dni vďakyvzdania. Išlo o dni, kedy do mesta prichádzali davy nakupujúcich z predmestí. Tí prišli do mesta na futbalový zápas, ktorý sa konal každý rok práve v sobotu. 

black friday

 

Namiesto toho, aby si polícia v tento deň vzala voľno, musela pracovať na mimoriadne dlhých smenách, aby zabezpečila plynulú premávku. Takisto zlodeji v obchodoch mohli tento chaos využiť vo svoj prospech.  

V roku 1961 sa Čierny piatok uchytil vo Philadelphii do takej miery, že sa ho mestskí obchodníci pokúsili zmeniť na Veľký piatok. A to z dôvodu odstránenia negatívnych pocitov a dojmov z tohto pôvodného dňa. Výraz „Veľký piatok“ sa v krajine uchytil až oveľa neskôr a používal sa až do roku 1985.  

Až koncom 80. rokov maloobchodníci znova našli spôsob, ako objaviť Black friday a premeniť ho na pozitívnu myšlienku a udalosť.  Výsledkom bol koncept sviatku „červený až čierny“ a predstava, že deň po Dni vďakyvzdania príde príležitosť pre americké obchody znova dosiahnuť zisk.  

Postupom času sa z jednodňového sviatku stala štvordňová udalosť, ktorá viedla k ďalším maloobchodným sviatkom. Medzi tieto sviatky patrí napríklad Small Business Saturday/Sunday a Cyber Monday.  

Výhody BF a prečo nakupovať práve v tento deň 

Hoci sa čierny piatok nesie v duchu zliav a výpredajov, prináša tento výpredajový deň so sebou aj iné výhody a benefity. Ide o výhody, ktoré sú prospešné ako pre zákazníkov, tak aj pred obchody a samotných predajcov. 

Zľavy až do výšky 70 až 90% 

Určite už každý z vás, nakupujúcich, videl v obchodoch počas Čierneho piatku tabuľu s nápisom zľavy až do 70%. 

Ide o výrazné zľavy, ktoré potešia naozaj každého zákazníka. Aj v týchto prípadoch si však treba dávať pozor na umelé navýšenie cien pred samotným výpredajovým dňom. Pretože sa vám môže ľahko stať, že 70 až 90 percentná zľava nemusí byť naozaj taká vysoká, ako sa na prvý pohľad zdá. 

Zvýšená návštevnosť a predaj 

Ide naozaj o nabitý víkend, kedy ľudia krátko pred Vianocami hľadajú tie správne Black fridayA práve v tieto dni ľudia sústreďujú svoju pozornosť na nákupy, čo so sebou prináša veľkú návštevnosť a predaje na krátke obdobie.  

Ide o jeden z najlepších dní na predaj cez e-shop počas celého roka. A to predstavuje jasnú príležitosť pre maloobchodníkov využiť dopyt zákazníkov a zvýšiť návštevnosť svojich stránok. 

black friday

Príležitosť pre obchody vyskladniť svoje zásoby pred Vianocami 

Black friday so sebou prináša príležitosť, ako vybaliť starý tovar a uvoľniť skladové priestory pre nový, vianočný tovar. Týka sa to napríklad predajcov módy, no tento benefit sa môže takisto týkať aj obchodov s elektronikou.  

Obchody s elektronikou ako napríklad Datart či Alza ponúknu svoj sortiment v predvianočnom výpredaji, pretože vedia, že čoskoro im na predajňu prídu novšie modely tejto elektroniky. 

Získavanie zákazníkov 

Získavanie nových zákazníkov môže byť drahé, no vďaka Black Friday majú maloobchodníci šancu získať nových zákazníkov relatívne zadarmo. Stačí sa zapojiť do zliav v kľúčovom období roka. 

Ak sa vám podarí získať nových zákazníkov a udržať ich spokojných, máte tak šancu na opätovný predaj počas Vianoc. A to napríklad formou dobrého e-mail marketingu.  

Zvýšený predaj za plné ceny 

Väčšina ľudí zamieri do internetových obchodov práve vďaka vidine nákupov s výraznou zľavou. Stáva sa však, že nakoniec si kúpia tovar aj za plnú sumu, pretože na stránku prišli so zámerom kúpiť.  

Podľa internetového obchodu salecycle.com práve v tento deň ukazuje štatistika sklon práve k tomuto štýlu nákupu.  Za normálnych okolností je miera opustenia nákupného košíka pre maloobchodníkov okolo 81 %, ale okolo víkendu Black Friday ide o výrazne nižšie číslo.  

Nemusíte sa báť oneskoreného vianočného darčeka 

Jednou z výhod Black friday a presunu predaja na skoršie obdobie je, že objednávky môžu byť spracované a odoslané v dostatočnom predstihu pred Vianocami. To znamená, že zákazníkom v tomto prípade nehrozia omeškané vianočné darčeky. 

 Aké sú ďalšie výhody Black friday, ktoré určite nemôžete prehliadnuť?

 • zľavy prebiehajúce v kamenných aj internetových obchodoch,
 • tovar v akcii je možné takisto vrátiť do 14 dní  bez udania dôvodu,
 • 24 mesačná záručná doba zo zákona, ktorá sa vzťahuje aj na zľavnený tovar,
 • zľavové kupóny napríklad na 1+1 či dopravu zdarma.

 

Nedajte sa oklamať  

Hoci je Black friday známy hlavne svojimi výhodami, existujú aj určité nástrahy pre zákazníkov. Jednou z týchto nástrah je aj umelé navyšovanie cien pred Čiernym piatkom. 

Podľa britského magazínu Which?, ktorý urobil analýzu ponúkaných cien a zliav počas tohto obdobia, ide o jednoznačný trik.  Britský Black Friday je podľa nich založený na jednoduchom triku, v ktorom sa ceny zvyšujú niekoľko dní pred celosvetovo známym Čiernym piatkom.  

Toto zistenie pripadá až na približne 60 % výrobkov, ktoré idú počas výpredajov do zliav. 

Je táto stratégia slovenských obchodníkov legálna? 

Podľa slovenských zákonom si predajca môže cenu zvyšovať podľa svojej úvahy a žiadny minimálny alebo maximálny strop v tomto smere neexistuje. Platí to aj pre časové obdobie, v ktorom boli ceny zvyšované.  

Podľa tohto tvrdenia je konanie slovenských obchodníkov, ktorí si dva týždne pred veľkou nákupnou kampaňou Black friday zvyšujú ceny, legálne. 

V tomto prípade ostáva už len na vás, zákazníkoch, aby ste sa nenechali oklamať nereálnymi zľavami či neodolateľnými cenami.  

Ako nakupovať počas Black friday, aby ste z neho vyťažili maximum? 

V kamenných obchodoch a na e-shopoch môžete nájsť Black friday aj niekoľko krát do roka. Nejde však o skutočný Čierny piatok, ten býva iba raz do roka. 

Otázkou v tomto prípade ostáva, ako sa na tento deň pripraviť tak, aby ste z neho vyťažili čo najviac? 

 

Urobte si malý prieskum cien 

Brúsite si zuby na novým mobilný telefón a čakáte práve na Black friday v nádeji, že si ho kúpite v čo najväčšej zľave? Tak v tomto prípade vám poradíme, aby ste si dopredu urobili malý súkromný prieskum cien. 

A to z toho dôvodu, že niektorí obchodníci zvyknú ceny určitých produktov dopredu umelo navyšovať. Skúste si urobiť menší prieskum trhu niekoľko mesiacov dopredu. Porovnanie cien si počas celého obdobia zapisujte a možno nakoniec zistíte, že cena sa počas roka výrazne nezmenila.  

A možno vás práve niektorý z obchodov prekvapí, a vy si tak budete môcť dopriať vysnívaný mobilný telefón za výraznú zľavu.  

Stav produktu  

Všimli ste si niekedy, že niektorí predajcovia ponúkajú vo svojich obchodoch použitý, nový alebo rozbalený tovar? V tomto prípade môže ísť takisto o výrazné zľavy, pretože tovar, ktorý bol použitý ako výstavný, môže byť výrazne lacnejší.  

black friday

Produkt môžete v tomto smere kúpiť napríklad ako: 

 • nový,
 • vystavovaný,
 • rozbalený,
 • už raz predaný,
 • vrátený či nevyhovujúci.

Novinky na trhu 

Ak nie ste ten typ zákazníka, ktorý musí mať hneď každú novinku, tak v prípade Black friday môžete len získať. V týchto akciových dňoch môžete často vidieť elektroniku ako notebook či mobilný telefón, ktorý je už podľa predajcov starý. Starý však v tomto prípade znamená pol ročný sortiment, ktorý o chvíľu nahradí horúca novinka. 

Preto ak si nepotrpíte na extra novinky z oblasti elektroniky, môžete si vybrať napríklad kvalitný notebook za naozaj priaznivé ceny. 

Objednávajte s predstihom 

Určite všetci dobre poznáte tento moment. Tesne pred Vianocami či počas Black friday si objednáte tovar, ktorý však príde neskôr ako ste čakali. 

Je to spôsobený tým, že predajnosť na internetových obchodoch počas tohto výpredajového víkendu rastie. Preto nie je dosť často možné doručiť váš zakúpený tovar v garantovaných dvoch až troch dodacích dňoch. Pripravte sa preto na to, že táto doručovacia doba sa môže predĺžiť. 

Dostanete niečo EXTRA 

Slováci sú počas celého roka zvyknutí nakupovať v zľavách, a preto od nákupného šialenstva Black friday očakávajú niečo navyše.  

Či už ide napríklad o dopravu zdarma, akciu 1+1 či iný nákupný benefit, zákazníci očakávajú určitú pridanú hodnotu. A je len na predajcoch, aký zaujímavý a neodolateľný nákupný benefit vymyslia.  

Ako sa na Black friday pripravujú obchody a e-shopy? Zoznam tých NAJ! 

Hoci je Black friday celosvetovým dňom plným zliav, každý obchod ponúka iný sortiment a inú výšku zliav. Pozrime sa na to, ako si Black friday osvojili jednotlivé známe obchody a kde sa čo oplatí nakúpiť. 

DATART 

DATART je kamenný aj internetový obchod, ktorý sa venuje predaju elektroniky.  Ide o elektrošpecialistu, ktorý svojim zákazníkom počas celého roka ponúka zákaznícke benefity či zľavy. 

Počas tohto roka si pre kupujúcich pripravil dopravu po celom Slovensku zadarmo. A to pri kúpe zľavneného tovaru od 30€ hore. Takisto vám Datart sľubuje zľavy až do výšky 66%.  

To znamená, že počas Black friday nebudete tento rok platiť poštovné, využijete zľavy a ešte aj ušetríte. 

black friday

IKEA 

IKEA je švédska spoločnosť, ktorá ponúka moderný nábytok a bytové doplnky pre obývacie izby, spálne, kuchyne, detské izby, ale aj vybavenie na varenie či stolovanie. Má svoje zastúpenie v kamennej aj internetovej verzii. 

IKEA ponúka počas celého roka zaujímavé zľavy a zľavové kupóny, takže nakúpiť u nich výhodne sa oplatí počas celého roka. V prípade Black friday prišiel obchod so svojim svojským a originálnym nápadom.  

Celý mesiac oslavuje IKEA Zelený piatok namiesto čierneho. A to tak, že zjednodušuje nakupovanie s ohľadom na planétu. Apeluje na objavenie malých spôsobov, ako znížiť množstvo odpadu, znovu použiť existujúci nábytok a prehodnotiť nakupovanie ľudí. 

JYSK 

Spoločnosť JYSK je medzinárodná sieť obchodov so škandinávskymi koreňmi, ktorá predáva všetko do domácnosti. V ponuke nájdete všetko od matracov, cez kúpeľňové príslušenstvo až po obývací nábytok. 

Spoločnosť JYSK si pre vás tento rok pripravila na Čierny piatok zľavy až do výšky 70%. Takže ak plánujete prerábať napríklad Black friday, teraz je ten správny čas zariadiť si ju podľa vlastných predstáv. JYSK však v týchto dňoch upozorňuje na to, že s prívalom zákazníkov sa môže dodanie tovaru predĺžiť. 

PLANEO 

PLANEO je takisto špecialista na elektroniku, ktorý svojím zákazníkom ponúka kamenný aj internetový predaj. Vo svojej ponuke má drobnú elektroniku, ale aj väčšie spotrebiče či elektrické kolobežky. 

Tento rok si pre vás PLANEO prichystal skutočný Black friday. V kamenných obchodoch aj e-shopoch vás potešia zľavy až do výšky 33%. Akcia spadá aj napríklad na značku mobilných telefónov Huawei. Preto ak rozmýšľate nad kúpou nového mobilného telefónu, teraz je ten správny čas.  

VIVANTIS 

Ktorá žena by nemala rada kozmetiku či parfum? Internetový obchod VIVANTIS ponúka svojim zákazníkom dekoratívnu kozmetiku, parfumy, šperky, módne doplnky a ďalšie.  

Čo sa týka zliav, e-shop si tento rok pre svojich zákazníkov pripravil super zľavy až do výšky 90%. A to je už naozaj čo povedať. Preto ak ešte nemáte nakúpené vianočné darčeky, teraz sa to naozaj oplatí. 

platba kartou

NAY 

Spoločnosť NAY je najväčším špecializovaným maloobchodným predajcom elektroniky na Slovensku. V našej krajine pôsobí už od začiatku 90. tych rokov minulého storočia. A možno aj práve preto môže svojim zákazníkom ponúknuť naozaj zaujímavú akciu Black friday. 

Počas výpredajov tu nájdete výhodné ponuky na televízory, počítače, mobilné telefóny, práčky, chladničky či kávovary. A to všetko už koncom novembra v predajniach či na e-shope. Obchod v tomto smere láka zákazníkov na zľavy až do výšky 50 %. Nakupovať môžete aj na splátky bez navýšenia.  

Akcia Black Friday v obchode zvyčajne prebieha od piatka do nedele. 

MALL 

MALL predstavuje veľký internetový e-shop, ktorý svojim zákazníkom ponúka naozaj široký sortiment. V ponuke nájdete spotrebiče, elektroniku, hračky, veci do záhrady či domácnosti. 

Z hľadiska Black friday sa MALL naozaj odviazal a pripravil svojim zákazníkom zaujímavé akcie a prekvapenie. Okrem zliav až do výšky 70% na vás čaká výhra až do výšky 20 000€. Do losovania o túto skvelú výhru ste automaticky zaradení po zakúpení si ľubovoľného produktu z ponuky Black friday. 

Ešte aby toho nebolo náhodou málo, MALL vám tento rok sľubuje aj dopravu zadarmo nad 19€. A to sa už naozaj oplatí! 

INSPORTLINE 

Čierny piatok a s ním spojené výpredaje sa netýkajú len elektroniky a nábytku, ale na svoje si prídu aj športoví nadšenci. Jedným z obchodov so športovým príslušenstvom je aj INSPORTLINE.  

Ide o obľúbeného predajcu kvalitného športového a outdoor vybavenia. Preto ak ste športový amatér alebo športujete na profesionálnej úrovni, INSPORTLINE si vyberie naozaj každý. 

Počas akcie, ktorá trvá zvyčajne počas niekoľkých po sebe nasledujúcich dní, pripravuje obchod zľavy do výšky 62 %. Môžete si nakúpiť množstvo vybraných produktov v kategóriách fitness, šport, moto, outdoor, elektro či oblečenie. 

Takže ak ste sa celý rok odhodlávali začať napríklad behať, zakúpte si teraz bežiaci pás s výraznou zľavou. Určite vás to poteší a motivuje. 

MÖBELIX 

MÖBELIX patrí medzi obľúbených predajcov nábytku a bytových doplnkov. Predáva sedacie súpravy, obývacie steny, komody, postele, šatníkové skrine i kuchynské linky a stoly. 

Zľavy sa počas akcie Black Friday v tomto obchode pohybujú od 20 až do 60 %. Záleží to od typu a druhu tovaru. Medzi zľavovými produktmi tento rok môžete nájsť napríklad sedacie súpravy, postele či písacie stoly.  

Preto ak si plánujete tento rok na novo zariaďovať domácnosť, na zľavy počas Čierneho piatku v MÖBELIX sa vám naozaj oplatí počkať. 

Zľavy v každom dobrom obchode 

Hoci v tomto zozname nájdete prevažne obchody s elektronikou či zmiešaným tovarom, Black friday nájdete skoro v každej dobrej predajni na Slovensku.  

ZĽAVY

Tu je zoznam ďalších tohtoročných obchodov a e-shopov, v ktorých sa môžete tešiť na horúce zľavy počas Black friday:

 • Alza.sk
 • Hej.sk
 • Astratex.sk
 • Notino.sk
 • Timestore.sk
 • Gymbeam.sk
 • 4home.sk

 

4/5 - (6 votes)