Zvažujete, že by ste si kúpili kuchynský robot? Tieto faktory si dobre premyslite.

Kuchynský robot je skvelým pomocníkom do domácnosti. Trh ponúka široké možnosti. Pred kúpou poriadne zvážte faktory, ktoré od vášho robota očakávate.

Kuchynský robot je čoraz viac a viac obľúbeným pomocníkom do domácnosti. Obľúbili si ho aj tí, pre ktorých je varenie a pečenie vášňou, ale aj tí, ktorí by sa kuchyni najradšej zďaleka vyhli.

Kuchynské roboty vedia prácu naozaj uľahčiť. Recepty, pri ktorých ste strávili niekoľko hodín, s týmto skvelým pomocníkom zvládnete za polovicu. Jedlá, ktorým ste sa vyhýbali kvôli ich náročnosti neboli nikdy jednoduchšie. Nepotrebujete rôzne kuchynské spotrebiče, postačí vám jeden, ktorý urobí polovicu práce za vás.

Poznáte faktory, ktoré má naozaj dobrý kuchynský robot?

Ako sme už spomenuli, ponuka je široká. Pred kúpou si však musíte uvedomiť, že nie je robot ako robot. Predtým ako sa vyberiete do obchodu alebo začnete robiť internetový prieskum, ujasnite si vaše očakávania. Ako často robot budete využívať? Čakajú ho náročné činnosti alebo len bežné nenáročné úkony? Oplatí sa na kuchynskom robote šetriť?

Existuje množstvo ovplyvňujúcich faktorov, ktoré sa prejavia na funkčnosti a využití spotrebiča. Predstavíme vám základné faktory, ktoré by vám mohli pri vašom rozhodovaní pomôcť.

Výkon

Čím výkonnejší spotrebič, tým väčší výkon môže vyvinúť, a tým pádom sa hodí na väčšie objemy hnietenia, mixovania či na krájanie tvrdých surovín. Kuchynské roboty Kenwood sú vyrábané s príkonom 1000 – 1700 W, vďaka tomu sú modely prispôsobené do každej kuchyni, aj na príležitostné pečenie aj na každodenné používanie. A bez problémov vymiesi cesto hustejšieho charakteru. Roboty s nižším príkonom nemusia byť dostačujúce, najmä ak už teraz viete, že budete piecť a variť pre celú rodinu.

Materiál

Dbajte na to, aby váš robot bol vyrobený z kvalitného materiálu. Kuchynské roboty Kenwood sú vyrobené z kvalitného antikoru. Antikor je odolný materiál, ktorý sa len tak nezničí. Metly vyrobené z tohto materiálu sú naozaj odolné a vy si môžete byť istý, že si hravo poradia so šľahaním, miesením či mixovaním. Naviac Kenwood si je vedomý toho, že materiály, ktoré používa sú naozaj kvalitné a preto na nerezové metly SystemPro dáva svojim zákazníkom doživotnú záruku.

Multifunkčnosť

Ak už ste sa rozhodli si zakúpiť kuchynský robot, myslite na to, či chcete od neho len základné funkcie ako je miesenie, šľahanie či miešanie, alebo chcete aby ste sa zbavili ostatných spotrebičov a robot by dokázal všetko. Ak hľadáte multifunkčného pomocníka, pozerajte sa na jeho funkcie. Moderné kuchynské roboty majú napríklad v sebe implementovanú váhu. Všetko odvážite priamo v mise, v ktorej suroviny budete pripravovať.

Kuchynské roboty Kenwood majú naozaj veľa funkcií. Vďaka šikovným nadstavcom ich dokážete premeniť napríklad na mlynček na mäso, mlynček na mak, odšťavovač, food processor, zmrzlinovač, lis na domáce cestoviny či napríklad mixér. A to je len zlomok, toho čo tento robot dokáže.

Inovácie

Stačí vám jednoduchý robot alebo hľadáte inovatívny spotrebič? Moderné technológie sa stávajú súčasťou aj kuchynským spotrebičov. Napríklad kuchynský robot Cooking Chef XL môžete ovládať pomocou aplikácie. Z tejto aplikácie zároveň môžete čerpať aj inšpirácie na recepty, ktoré havo do robota odošlete a on už vie, čo po pridaní surovín robiť.

Kuchynský robot vie byť základný pomocník do domácnosti alebo vás vie odbremeniť od množstva činností, ktoré by ste museli robiť ručne. Naviac vám vie ušetriť kopec času.

Pred kúpou si rozmyslite, čo všetko potrebujete a očakávate. Vyššia investícia na začiatku človeka možno odrádza, ale až časom zistí, že drahší spotrebič bol výhodnou a dobrou kúpou.

4/5 - (5 votes)