Televízny program na mieru? Aj ten si viete podľa seba prispôsobiť

Vybrať film nielen pre vás, ale aj pre vaše dieťa? Dnes to už nie je žiadny problém. Či už hľadáte rodinné filmy, detské seriály alebo niečo pre detektívov, všetko nájdete v správne poskladanom balíčku programov. Prečítajte si, ktoré sú pre vás vhodné.

Zdroj: pexels.com / August de Richelieu

Klasické programy, bez ktorých sa nezaobídete

Síce sú streamovacie platformy čoraz populárnejšie, no klasická televizia ešte stále nie je na odpis. Skvelý kompromis je televízia cez internet. Vďaka tejto službe sa vám už nikdy viac nestane, že zmeškáte svoj obľúbený program. Všetko je totiž dostupné v archíve. Ďalšou výhodou, o ktorej ste možno nevedeli, je možnosť pretočenia a zastavenia. Využijete ju najmä vtedy, ak nechcete byť rušení zdĺhavými reklamami. Stačí, keď si neskôr pustíte film z archívu a jednoducho ich preskočíte. 

Takmer všetky ponúkané balíčky na Slovensku obsahujú základné programy ako Markízu, TV JOJ a RTVS, a to všetko v HD kvalite. Okrem nich nájdete v základnom balíku aj populárnu stanicu, najmä u starších obyvateľov, Šláger TV. 

Niečo pre romantické duše

Ak máte radi telenovely, určite nepohrdnete nestarnúcimi klasikami ako je Skrytá vášen, ktorú pravidelne vysielajú na stanici Doma. Počas dlhých zimných večerov vás v obývačke udržia klasické filmy z produkcie Hallmark, ktoré tu tiež nájdete. Ikonické romantické filmy a komédie zase hľadajte na Film+ alebo Filmbox.

Ak vaša romantická duša túži skôr po českej tvorbe, nájdete ju na Prima Love. Tá pravidelne vysiela české seriály a v ich archíve nájdete napríklad aj obľúbený Modrý kód. Zaujímavé relácie uvidíte aj na dcérskej stanici televízie JOJ – WAU. Do vysielania vracia Nákupné maniačky a vy vďaka takejto ponuke nepremeškáte ani minútu.

Programy pre najmenších

Najmladších členov domácnosti reláciou o nakupovaní asi neohúrite. Klasické slovenské televízie animované filmy ponúkajú najmä cez víkend. Ak by ste potrebovali svoje deti zabaviť aj v týždni, neprehliadnite v ponuke programy ako Nickelodeon alebo Cartoon Network. Vysielanie týchto dvoch staníc je nabité rozprávkami nielen pre najmenších, ale aj pre deti v školskom veku.

Ak vaše deti ešte neprekročili školské brány, ideálne programy pre nich sú Jim Jam alebo Minimax. Pre najmenšie deti by nebolo vhodné, aby pred televíziou strávili celé hodiny, preto im čas regulujte.

Záleží vám na tom, aby vaše dieťa pozeralo len rozprávky v slovenskom jazyku? Hľadajte v ponuke televíziu Jojko. Tento program je určený pre deti v predškolskom veku a je to dcérska stanica televízie Joj. Budete tak mať istotu, že vaše dieťa nielen sleduje televíziu, ale sa učí aj rozprávať po slovensky. 

Niečo pre detektívov

True crime alebo svet reálneho zločinu zažíva v dnešnej dobe „boom“. Odrazilo sa to aj na ponuke programov pre internetové televízie. Ak vás bavia klasiky ako Kosti alebo NCIS hľadajte Markízu Krimi. Novovzniknutá stanica je zameraná na detektívne seriály, takže si tam každý milovník krimi príde na svoje. 

Detektívne seriály však nezobrazujú reálne zločiny. Tie nájdete vo vysielaní stanice Crime and Investigation. Ak tento program v ponuke svojej internetovej televízie nájdete, očakávajte necenzúrovanú spoveď vrahov alebo obetí zločinu. Stanica sa zameriava najmä na dokumentárne spracovanie vrážd. Neočakávajte však žiadne krajinky a idylku, z týchto dokumentov vám bude behať po chrbte mráz.

5/5 - (1 vote)