Sodastream – Ako funguje? + (NAJLEPŠIA CENA)

Sodastream je na našom trhu už pomerne dlhé roky. Ide o výrobník sódovej vody, vďaka čomu si sladené alebo nesladené nápoje môžete vytvárať v pokoji domova. Šetríte tak financie a prispievate aj životnému prostrediu tým, že nekupujete nápoje v plastových fľašiach. Sodastream má však veľké množstvo ďalších výhod. O aké sa jedná? 

V dnešnej dobe si môže človek pripraviť doma už takmer všetko. Najnovšie technológie a stroje nám poskytujú skvelý výkon a výsledky. Na trhu nájdete kávovary na vytvorenie rôznych druhov kávy, popcornovače, ktoré vám spravia popcorn ako z kina alebo aj výrobníky sódy, ktoré vám doma pripravia sladené alebo nesladené nápoje. Medzi tieto výrobníky sa radí aj Sodastream, o ktorom si v dnešnom článku povieme. Ako ho vybrať a ako funguje? 

TOP SODASTREAM

Čo vlastne Sodastream je? 

Na začiatok by bolo dobré napísať, čo vlastne sodastream je a ako funguje. Sodastream je výrobok obsahujúci systém so všetkým potrebným na výrobu vlastnej perlivej vody.

Je úplne jedno či chcete perlivú vodu ochutenú alebo neochutenú, Sodastream sa vám o to vie postarať. 

mojito s limetkami a mätou

Niektorí si myslia, že na to, aby si mohli vytvoriť perlivú vodu v tomto stroji, potrebujú nejaký špeciálny typ vody alebo minimálne nejaký produkt. Opak je však pravdou. Bublinkovú vodu si urobíte z kvalitnej pitnej vody, ktorá vám tečie doma z kohútika. Stačí teda len stroj naplniť vašou vodou a následne si vytvoriť vytúžené bublinky.

Najväčšou výhodou tohto stroja je to, že šetríte nielen svoju peňaženku, ale aj prírodu. Ľudia, ktorí pravidelne nakupujú minerálne vody alebo rôzne nápoje určite zmenu uvidia.

Znížené nakupovanie plastových fliaš len podporuje zdravie a čisté okolie.

Sodastream je taktiež veľmi pekný a príťažlivý výrobok. Nájdete ho vo viacerých typoch a farebných prevedeniach. To znamená, že sa dá prispôsobiť presne podľa vás a vašej kuchyne alebo prípadne miestnosti, kde bude. Všetky typy sú ako v čiernej tak aj v bielej farbe. Niektoré dokonca disponujú aj inými zaujímavými farebnými odtieňmi ako napríklad modrá, červená či dokonca bordová. 

Prístroj je veľmi pekný aj vďaka jeho tvaru. Je vysoký a štíhly. Zmestí sa aj na menšiu kuchynskú dosku a nezavadzia. Vďaka svojmu kvalitnému prevedeniu sa jednoducho umýva a udržuje. 

Ako Sodastream funguje? 

Poďme si povedať to, ako tento prístroj vlastne funguje. Mnohí sa totižto boja práve ovládania a toho, ako budú meniť príslušenstvo. V skutočnosti je to všetko naozaj jednoduché a zvládne to aj začiatočník

Sodastream nie je jediný výrobník sódy fungujúci na princípe bombičky s oxidom uhličitým, no považuje sa za jeden z najlepších. Celý princíp spočíva v tom, že do uzatvorenej nádoby s vodou je vháňaný oxid uhličitý. Ten vytvára bublinky a výsledkom je chutná sóda, či už ochutená alebo neochutená.

Bombičky je potrebné časom vymeniť. Netreba sa však báť, nie je to ťažké. Nemusíte kupovať bombičku novú, stačí ak ju doplníte. To, či ju budete vždy kupovať alebo si ju necháte doplniť, je na vás. Mnohí používatelia však bombičky najradšej vymieňajú za nové u autorizovaných predajcov. 

 

To, koľko vám bombička vydrží, je teoreticky na vás a na nastavenej intenzite bubliniek. Tú si nastavujete sami. 1 liter domácej perlivej vody však vychádza na 0,09 – 0,13 €. Je to veľmi výhodná cena v porovnaní aj s tými najlacnejšími perlivými vodami v obchodoch.

Ak ste sa rozhodli pre ochutenú vodu, stačí si zakúpiť ochutený sirup. Ten nájdete v mnohých príchutiach. Vybrať si môžete:

 • koncentrované príchute pre ochutenú perlivú vodu,
 • sirupy pre neperlivú vodu s 50 % šťavou.

Následne si vyberáte príchute ako napríklad čučoriedka, brusnica, broskyňa, citrón, cola, hrozno, mandarinka a množstvo ďalšieho. Výhodou je taktiež to, že v ponuke nájdete taktiež jednotlivé druhy nápojov ako ľadový čaj, prírodné príchute alebo ZERO s nízkym obsahom cukru. Výber je naozaj široký. 

plastové fľaše

Výhody Sodastream 

Výrobník sódy značky Sodastream má veľké množstvo výhod.

Spomenieme si základné výhody, ktoré poskytujú všetky stroje. Následne sa jednotlivé typy od seba odlišujú rôznymi prídavnými funkciami alebo vlastnosťami

Medzi najväčšie výhody Sodastream sa radia: 

 • Perlivú vodu si pripravíte v pohodlí domova. Nemusíte nikam chodiť.
 • Z obchod už nikdy nebudete vláčiť ťažké fľaše.
 • Zbavíte sa veľkej hromady odpadu od plastových fliaš, čím pomáhate najmä prírode a životnému prostrediu.
 • Pomocou tohto prístroja ušetríte veľké množstvo financií. Jeden liter perlivej vody vás vyjde len na 0,09 – 0,13 € v závislosti od perlivosti.
 • Prístroj vie vytvoriť nielen neochutenú, ale taktiež ochutenú perlivú vodu.
 • Štýlový dizajn z neho robí doplnok do domácnosti. Sodastream ponúka niekoľko modelov. Z nich si vyberiete presne ten, ktorý sa hodí do vašej kuchyne.
 • Jednoduché ovládanie z neho robí kúsok pre každého. Netreba sa báť zložitého ovládania či výmeny bombičiek.
 • Od značky nájdete aj veľké množstvo originálnych doplnkov. Tie si rozhodne zamilujete a doplníte tak svoj stroj o nové kúsky.

Pri používaní produktu zistíte sami, že má ďalšie veľké množstvo výhod.

Ako vybrať? 

Otázkou však zostáva, ako Sodastream vybrať? Na trhu nájdete veľké množstvo produktov. Každý má iné výhody a iné vlastnosti.

Práve preto je dôležité vedieť základné parametre pre výber a následne ich aplikovať na seba. Pre niekoho môže byť lepší jeden model, pre iného zas druhý. 

Dôležitý parameter pre mnohých je dizajn. Výhodou je, že Sodastream poskytuje všetky výrobky v skvelej kvalite a vo veľmi peknom dizajne. Niektoré typy sú len biele a čierne.

Iné však nájdete aj v ďalšom farebnom prevedení. Príkladom takéhoto modelu je Sodastream Spirit. Ten poskytuje až šesť odtieňov

Následne je potrebné vybrať štýl, akým sa menia fľaše.

Niektoré fľaše stačí manuálne naskrutkovať do stroja, iné stačí vložiť do spodnej časti ako pri modeli Crystal.

Sledujte aj typ a objem fľaše. Môže ísť o sklenenú alebo plastovú. Sodastream najčastejšie pracuje so sklenenými fľašami. Tie majú omnoho dlhšiu trvácnosť. Následne je dôležitý aj objem. Ten sa pohybuje zvyčajne od 0,5 do 1 litra.

Pre mnohých sú dôležité samotné rozmery výrobku. Nie každý má miesto, aby na kuchynskú linku položil masívny a veľký výrobok. Výhodou Sodastream je ich štýlový minimalistický dizajn. Hodia sa úplne všade a taktiež sa zmestia do menších kuchýň. 

Jednotlivé modely Sodastream

Každý stroj má aj iné funkcie. Poďme si ich priblížiť na zopár modeloch, ako napríklad:

 • Spirit One Touch 
 • Crystal 
 • Jet
 • Sport Jet

nalievanie vody

Model Spirit One Touch poskytuje tri prednastavené režimy perlivosti. Vyberte si buď jemnú, strednú alebo extra perlivú. Všetko riadite pomocou elektrických gombíkov. Uchytenie fľaše je bez skrutkovania. Stačí ju do prístroja len vložiť a zacvaknúť. Obsluha prístroja je jednoduchá a maximálne komfortná.

Model Crystal je štýlový a vyzerá prémiovo. Je v krásnom snehobielom plastovom prevedení s kovovým držiakom. Fľašu nijako nemusíte skrutkovať, stačí ju vložiť do automatického výsuvného mechanizmu. Model Crystal je štýlovým doplnkom do každej modernej kuchyne. Nemal by tak chýbať ani vám. 

Model Jet zas patrí medzi najpredávanejšie modely. Je v peknom čiernom prevedení, ku ktorému si môžete kúpiť aj fľaše v rovnakom dizajne. Tie sa do neho jednoducho skrutkujú. Aj pri tomto modeli máte možnosť voľby intenzity sýtenia CO2.

A pri modeli Spirit ide o zlatú strednú cestu. Je vhodný pre celú rodinu alebo pre ľudí zameraných na aktívny životný štýl. Prístroj ponúka jednoduchú obsluhu a to len stlačením jedného tlačidla. Má taktiež tichú prevádzku a štýlový dizajn vo viacerých farebných odtieňoch. 

Výber je tak široký. Každý si vie prísť na svoje. Modely sa dajú deliť podľa toho, či ich potrebujete ako rodina alebo jednotlivec. No taktiež ich môžete deliť podľa toho, ako často daný produkt budete používať. 

Kde Sodastream kúpiť? 

Otázkou môže byť, kde Sodastream kúpiť. Výhodou je, že na trhu existuje veľké množstvo oficiálnych a autorizovaných predajcov. U tých nájdete rôzne modely za rôzne ceny. Dokonca, na oficiálnej stránke Sodastream je možnosť, pomocou ktorej nájdete dané predajne. 

Po rozkliknutí tejto možnosti sa vám objaví mapka. Stačí si zvoliť svoj kraj a vybrať si jednu z predajní. 

 

Pri nákupe, či už stroja, bombičky alebo príslušenstva, myslite na to, že musíte nájsť len autorizovaných predajcov. To znamená len u predajcov, ktorí majú licenciu.

Tí predávajú správne výrobky, ktoré váš stroj nijako nepoškodia a ani nezničia. Vždy od predajcu žiadajte originálnu a originálne naplnenú bombičku Sodastream. Práve preto je dobré pred samotnou kúpou sledovať autorizované pobočky. 

Čo sa však stane, ak by ste kúpili nesprávnu bombičku? Stačí vedieť, že každá originálna bombička má ochranné prvky a to logo spoločnosti na etikete a hornú časť, okolo ventilu, obalenú fóliou a logom Sodastream.

Sodastream cena 

Cena sa líši od jednotlivých modelov. Niektoré majú cenu vyššiu, iné zas nižšiu. Vyskúšajte do vyhľadávača zadať “Sodastream Heureka” a vyhľadajte si najnižšiu cenu za výrobok!

Väčšina však začína na cene okolo 50 €. V tomto prípade je ale dobré vedieť, že ide o staršie modely. Tie novšie nájdete od 80 € vyššie

Staršie modely síce nie sú o nič horšie. Často majú veľmi dobrý výkon. Jediná nevýhoda je v tom, že často neposkytujú možnosť regulovať perlivosť. Ak vám to však nevadí, je to v poriadku. 

pohár vody

Príslušenstvo

Na koniec si musíme spomenúť ešte príslušenstvo. K Sodastream je možné dokúpiť si: 

 • sirupy,
 • náhradné fľaše, 
 • sklenené poháre, 
 • sklenenú karafu, 
 • čistiace tablety, 
 • čistiacu kefku na fľaše, 
 • viečka na plastové fľaše.

O sirupoch sme si už niečo povedali. Nájdete ich v mnohých príchutiach. Jednoducho si tak pripravíte nápoj, po ktorom túžite, a na ktorý máte chuť. Nechýba ani možnosť dokúpiť si náhradné fľaše či dokonca sklenené poháre. Pitie bude omnoho štýlovejšie a lepšie! 

Veľmi dôležité je aj samotné čistenie. Čistiace kefky alebo tablety v tomto prípade prídu veľmi vhod. Správna starostlivosť o stroj ako je Sodastream vám zaručí dlhšiu výdrž prístroja. 

A ak sa vám náhodou stalo, že ste stratili viečko z plastovej fľaše Sodastream, jednoducho si ich dokúpte. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych farebných prevedení od bielej, cez nerezovú až k čiernej. 

Záver

Sodastream je skvelým strojom, vďaka ktorému si pripravíte chutný nápoj v pohodlí domova.

Má veľké výhody nielen pre vašu peňaženku, ale taktiež pre životné prostredie a prírodu.

Stavte naň aj vy, ušetrite a pite chutné nápoje s rôznymi príchuťami vďaka širokej ponuke sirupov a príchutí! 

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.