Ako vybrať, Malé spotrebiče

Kávovary DeLonghi – Kompletná recenzia + Návod

Každá firma venujúca sa výrobe kávovarov sa na nich podpisuje použitím vlastných technológií, dizajnovým prevedením a mnohými ďalšími charakteristikami. Vďaka tomu je na trhu naozaj široká paleta rôznych zariadení, vďaka ktorým si môžeme vychutnávať obľúbenú kávu.

Svojím nenahraditeľným podielom sa o túto pestrosť zaslúžila aj spoločnosť DeLonghi. V tomto článku vám preto chceme predstaviť jej výrobky a ich špecifiká. Hneď na úvod si povieme niekoľko zaujímavých informácií o samotnej firme.

Náš výber TOP 5 kávovarov

Viac ako 100 ročná tradícia


Spoločnosť DeLonghi uzrela svetlo sveta v roku 1902. Na samom začiatku bola založená ako rodinná firma rodinou DeLonghiovcov. Stalo sa tak v talianskom mestečku Trevis v srdci Talianska.

Po svojom vzniku sa jej vývoj zameriaval na výrobu technologického vybavenia pre vykurovanie a klimatizáciu. Okrem tohto typu prístrojov boli v jej portfóliu aj rôzne prístroje na výrobu zmrzliny a žehličky. V tej dobe naberali na popularite aj rôzne spotrebiče na pomoc s upratovaním a údržbou, na čo firma DeLonghi reagovala tak, že vo svojej ponuke uvítala rad elektrických mopov a vysávačov.

Dnes je situácia iná a po mnohých vzostupoch a pádoch je hlavným artiklom spoločnosti DeLonghi vývoj a predaj kávovarov. Svoj nezastupiteľný podiel v súčasnej ponuke spoločnosti však majú aj fritovacie hrnce a ďalšie kuchynské spotrebiče.

DeLonghi je spoločnosťou, ktorá kladie veľký dôraz na výskum. Dá sa povedať, že ide o prioritu spoločnosti.

Do zlepšovania už existujúcich funkcií a neustáleho hľadania nových, viac sofistikovaných riešení investuje každoročne táto firma ohromné množstvo finančných prostriedkov.

Tento “mindset” priniesol firme DeLonghi nemalé úspechy. Veď ide o prvú spoločnosť na svete, ktorá svetu predstavila prístroje, akými sú fritéza s rotujúcim košom alebo dobre známy toaster.

Charakteristiky výrobkov firmy DeLonghi


Z textu vyššie je zrejmé, že DeLonghi si potrpí na inovatívnom prístupe. Nielenže si na ňom potrpí, ale je priam základnou myšlienkou, o ktorú sa opiera smerovanie celej spoločnosti.

Je to práve inovatívnosť a modernosť, ktoré môžeme označiť za najdôležitejšie charakterové rysy výrobkov tejto spoločnosti.

Výsledkom preto je, že mnoho technológií, ktoré ponúkajú spotrebiče DeLonghi, by ste márne hľadali u iného výrobcu.

Veľmi priaznivou vlastnosťou je aj kvalita. Spotrebiče a výrobky DeLonghi sa vyznačujú dlhovekosťou. Vysoká kvalita a dlhá životnosť jednoducho idú ruka v ruke.

U takmer všetkých výrobkov tohto výrobcu sa môžete spoľahnúť, že na ich výrobu boli použité len tie najkvalitnejšie materiály s vysokou odolnosťou.

Napriek tomu je spoločnosť DeLonghi vždy schopná ponúknuť priaznivú cenu.

Nech už je váš “budget” akýkoľvek, s DeLonghi si stále nájdete svojho favorita.

Pre túto spoločnosť je totiž charakteristická prítomnosť jej produktov v širokom rozmedzí cenových hladín. Chcete lacný základný model? Nie je problém!

Rovnako nie je problém zaobstarať si ani drahý a vyšperkovaný model s mnohými pokročilými funkciami. Len si pripravte viac peňazí.

Výhody kávovarov DeLonghi


Mnoho začínajúcich používateľov kávovarov je spočiatku odradených zložitosťou používania. To v prípade kávovarov DeLonghi nebude problém. Vyznačujú sa totiž jednoduchým ovládaním a užívateľsky komfortným používaním.

Firma si totiž potrpí na automatizáciu všetkých možných častí procesu výroby kávy. Ak máte chuť na kávu, často stačí stlačiť jediné tlačidlo a lahodný nápoj máte na svete.

Veľkou výhodou kávovarov DeLonghi je množstvo dostupných funkcií.

Väčšina z nich disponuje rôznymi možnosťami. Jednoduchým spôsobom si tak viete navoliť konkrétne rozmery šálky, množstvo cukru, poprípade aj našľahať mlieko na mliečne nápoje.

Možno sa pýtate, ako odvápniť DeLonghi kávovar, keď máte doma tvrdú vodu.

Najmodernejšie modely si poradia s tvrdou vodou prostredníctvom možnosti znižovania negatívneho efektu tvrdej vody na zariadenie.

Samozrejmosťou u mnohých modelov je možnosť uvariť si aj dva posilňujúce nápoje súčasne.

 Náš TIP

Hľadáte kvalitný kávovar? Z nasledujúcich produktov si jednoznačne vyberiete.

Ako vyčistiť DeLonghi kávovar?


Určite by sme nemali zabudnúť ani na jednoduchú údržbu produktov DeLonghi.

Väčšina kávovarov od DeLonghi je vybavených samočistiacimi mechanizmami. Príkladom je samočistiaca dýza.

Tá dokáže využívať vodu z nádoby na vyčistenie všetkých potrebných komponentov. Údržbu a čistenie je možné nastaviť tak, aby nerušilo alebo neznemožňovalo prípravu kávy.

Automatické samočistiace trysky sú výborný spôsob, ako sa oslobodiť od nutnosti manuálneho čistenia kávovaru, ktoré by zaberalo veľa času a bolo by otravné.

Najlepšie DeLonghi kávovary


Predchádzajúca časť textu bola venovaná charakteristike spoločnosti DeLonghi a jej produktov vo všeobecnosti.

Teraz vám chceme predstaviť tie najlepšie produkty, ktoré spoločnosť na trhu ponúka.

DeLonghi Magnifica


Automatický kávovar Espresso DeLonghi Magnifica patrí medzi to najlepšie, čo si v segmente automatických kávovarov môžete vybrať.

Na začiatok nejaké technické informácie. Kávovar má kapacitu na 6 až 14 gramov kávy a dokáže vyvinúť tlak 15 barov.

Príkon spotrebiča je 1450 Wattov. Celý prístroj má hmotnosť 9 kilogramov.

Veľkou výhodou tohto modelu je veľmi tichý mlynček na kávu. Ten melie bez toho, aby svojím hlukom zbytočne vyrušoval. Zároveň má mlynček 13 možností, akú hrúbku mletia požadujete.

Prístroj disponuje funkciou automatického vypnutia, čo sa skvele hodí napríklad, keď zabudnete prístroj vypnúť. Zásobník na odpad z kávy disponuje indikátorom stavu naplnenia.

S týmto kávovarom sa nemusíte obávať, že by ste museli tráviť veľa času jeho čistením. Má totiž samočistiacu funkciu a zároveň aj program na odvápňovanie.

Tento kávovar si pochvaľuje väčšina zákazníkov a na internete sa stretáva s vynikajúcimi hodnoteniami a recenziami.

Espresso DeLonghi Dinamica


Klasický tvar tohto kávovaru je doplnený moderným panelom na ovládanie. Dinamica od DeLonghi je veľmi výkonný a kvalitný kávovar.

Okrem luxusne vyzerajúceho zovňajšku toho ponúka naozaj veľa.

Asi najväčším plusom tohto spotrebiča je vysoká úroveň kvality kávy. Všetky kávové nápoje pripravené týmto prístrojom si držia vysoký štandard.

Kávovar navyše disponuje nahrievačom šálok. Pracovný tlak dosahuje 15 barov, čo je profesionálny tlak. Spomedzi funkcií musíme pripomenúť technológiu Latte Cream.

Pomocou nej dokáže prístroj vytvárať z mlieka úžasne jemnú a tiež hustú penu, ktorej konzistenciu si zamilujete. Tento kávovar tak dokáže vyrábať lahodné nápoje na mliečnej báze.

Čelná strana elegantného kávovaru je ozdobená LCD displejom, ktorý funguje ako ovládací panel. Jednoduchým dotykom a stlačením si tu viete navoliť typ kávy a tiež konkrétny spôsob jej prípravy.

Taktiež sa vám na displeji zobrazujú aktuálne procesy, ktoré kávovar vykonáva.

Údržba je pri tomto modeli veľmi jednoduchá. Niektoré súčasti kávovaru je totiž možné jednoducho umývať v umývačke riadu.

Espresso DeLonghi Eletta


Tento automatický kávovar je o poznanie drahší ako ten predošlý. Niet sa čomu čudovať, veď predstavuje vrchol vo svojej triede.

Prezrádza to hneď na prvý pohľad svojím luxusným dizajnom. Ten elegantne a vkusne kombinuje biele prvky s nerezovou oceľou.

Nie je to však len dizajn, čo môžeme na tomto kávovare obdivovať. V jeho “útrobách” totiž nájdeme najmodernejšie technológie a vynikajúcu výbavu. Čo sa funkcií týka, určite stojí za zmienku patentovaný systém s označením Latte Crema. Vďaka tomuto systému je možné pripraviť lahodnú a jemnú mliečnu penu.

Tento prístroj zvláda prípravu všetkých bežných kávových nápojov. Espressom počnúc a cappuccinom končiac. Vaše obľúbené povzbudzujúce nápoje si dokážete pripraviť stlačením jediného tlačidla.

Káva je pripravovaná pod profi tlakom 15 barov. Kávovar je bezúdržbový a sám sa dokáže vyčistiť. Taktiež na to stačí stlačenie jediného tlačidla. Vyčistený kávovar znamená lepšiu chuť a arómu kávy.

Tento kávovar patrí do drahšej kategórie a je určený ľuďom, ktorí si potrpia na čo najvyššej kvalite kávy.

DeLonghi EC820


Skvelé rána plné voňavej kávy vám zabezpečí tento DeLonghi pákový kávovar.

Nech už máte chuť na lahodné cappuccino alebo silné espresso, tento kávovar splní vaše prianie rýchlo a efektívne.

Celá príprava spočíva v jednoduchom použití páky a voľby žiadaného kávového drinku. Vďaka funkcii predhrievania je možné pripraviť si kávu v rovnakom štandarde, aký by ste očakávali od profesionálneho baristu.

Kávovar je v pohotovosti za necelých 40 sekúnd od zapnutia a jeho údržba je vďaka odnímateľnej odkvapkávacej tácke veľmi jednoduchá. Stačí ju sňať a previesť nutnú údržbu.

Aký typ kávovaru je najlepší?


Na záver sme si pripravili časť, v ktorej vám priblížime špecifiká jednotlivých druhov kávovarov tak, aby ste si vedeli vybrať ten najlepší pre svoje potreby.

Kávovar na prekvapkávanú kávu – prekvapkávač


Ide o jeden z najlacnejších prístrojov na domácu prípravu kávy. Jeho funkčnosť je na báze prekvapkávania cez kávový filter.

Je preto veľmi dôležité vybrať si ten správny kávový filter. Jeho výberu preto venujte dostatok času. Najčastejšie sa používajú integrované, ale výnimkou nie sú ani vymeniteľné filtre z papiera alebo plastu.

Dizajnovo sú tieto kávovary pekne riešené a tvoria zaujímavú a hlavne funkčnú súčasť každej kuchyne.

Výhodou tohto typu kávovarov je nízka cena, za ktorú sa predávajú. Taktiež je príprava kávy rýchlejšia, takže jej viete urobiť viac v kratšom čase.

Prekvapkávače majú tiež menšie rozmery, vďaka ktorým zaberajú v kuchyni málo drahocenného priestoru.

Nevýhodou je nižšia kvalita kávy. Ostatné druhy kávovarov dokážu urobiť kávu vo vyššej kvalite. Ošemetnou záležitosťou je aj čistenie filtra. To môže prísť niektorým užívateľom otravné.

Pákový kávovar


Pákový kávovar je výbornou voľbou pre všetkých milovníkov kávy, ktorí ju nielen radi pijú ale ju aj radi pripravujú. Práve tento “manuálny” pocit z prípravy kávy vám tento kávovar dá.

Celý proces spočíva v natlačení mletej kávy do tzv. páky vybavenej sitkom na kávu a následné dodanie potrebného množstva vody do prístroja.

Keď je všetko pripravené, tak stačí dať páku do polohy k dýze, cez ktorú je pod tlakom prevedená voda.

kávovary delonghi

K najväčším výhodám pákových kávovarov môžeme zaradiť jedinečné vlastnosti každej šálky. Celá príprava je plne pod vašou kontrolou a cítite sa pri nej ako barista.

Nevýhodou je náročnejšia príprava a zložitejšia údržba kávovaru. Tá zahŕňa čistenie kávovaru, jeho odvápňovanie a ďalšie úkony.

Automatický kávovar


Tento typ si zamilujú trochu pohodlnejší milovníci kávy. Manuálna príprava je tu vystriedaná automatickým systémom, ktorý na základe vašich nastavení pripraví nápoj za vás. Jediné, čo musíte spraviť, je vložiť do spotrebiča šálku a stlačiť tlačidlo.

Veľkou výhodou je fakt, že sa tieto zariadenia sami čistia a odvápňujú. Nič vám teda nestojí v ceste naplno si vychutnať kávu.

Automatické kávovary väčšinou disponujú širokým spektrom dostupných funkcií. Samozrejmosťou tu býva integrovaný mlynček na kávové zrná a zásobník na mlieko.

Zásobník na mlieko nie je súčasťou každého automatického kávovaru, preto ak obľubujete lahodné mliečne nápoje, uistite sa, že ho vami vybraný model má.

Čo sa tlaku týka, najvhodnejšie je rozmedzie od 9 do 15 barov. Takýto tlak je najoptimálnejší na výrobu skvelých kávových nápojov.

Najpodstatnejšou výhodou týchto kávovarov je jednoduchá a rýchla príprava kávy. Výhodou je tiež jej vysoká kvalita.

Nevýhodou je vyššia obstarávacia cena a tiež väčšie rozmery, kvôli ktorým vám kávovar zaberie v kuchyni viac miesta.

Kapsulové kávovary


Tento typ kávovarov je najlacnejší. Mnoho ľudí ho uprednostňuje práve kvôli nízkej cene.

Ďalšou výhodou je veľmi jednoduchá a efektívna výroba kávy. Na to, aby ste si vedeli vychutnať svoj obľúbený nápoj, vám stačí do prístroja vložiť kapsulu, naplniť vodou nádobku a stlačiť tlačidlo. Potom sa už môžete tešiť z lahodného nápoja.

kávovary delonghi

Výhodou tohto typu kávovarov je široká ponuka rôznych kapsúl, ktoré sú k dispozícii a tiež rýchla a jednoduchá príprava nápoja.

Nevýhodou je vyššia cena kapsúl a ich kompatibilita. To znamená, že potrebujete kapsuly presne na váš konkrétny prístroj. Každý výrobca má totiž vlastný typ kapsúl.

Moka konvičky


Na záver spomenieme aj tento typ prístroja na kávu, aj keď technicky nejde o kávovar. Ide o lacný a jednoduchý spôsob prípravy lahodnej kávy.

Nápoj z tejto kanvičky je veľmi silný a pripomína espresso. Moka konvička je “poháňaná” sporákom (plynovým, elektrickým alebo indukčným), ale na trhu sa dajú kúpiť aj modely s integrovaným ohrevom.

kávovary delonghi

Moka kanvička je zložená z troch dielov. Spodná nádobka slúži na vodu, prostredná časť slúži na mletú kávu a horná časť je už na hotovú kávu.

Princípom funkčnosti je využite tlaku vodnej pary, ktorý prechádza nádobami.

Výhodami týchto zariadení na kávu je nízka cena a množstvo rôznych dostupných modelov. Nevýhodou je náročnejšia príprava, pri ktorej si musíte dávať pozor na prepálenie kávy.

author-avatar

O Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.