Delimano Hrnce: Aké sú ich najväčšie výhody? 

Značka Delimano sa na našom trhu objavila len pred niekoľkými rokmi, no aj za celkom krátky čas si získala veľké množstvo zákazníkov a fanúšikov. Niet sa ani čomu čudovať. Výrobky, ktoré ponúka sú kvalitné, vyzerajú dobre a majú široký záber. V jej ponuke sa však jedna kategória špeciálne vyníma svojou dobrou povesťou. A tou sú hrnce Delimano.

Najlepšie Delimano hrnce

Zariaďovanie kuchyne alebo len nákup základných kúskov do nej, je niekedy náročné. Nájsť totižto správne výrobky, ktoré vydržia roky bez toho, aby sa určitým spôsobom zničili, je dnes ťažšie, ako sa zdá. Na druhej strane, ide to.

Príkladom je aj značka Delimano, ktorá má vo svojej ponuke výrobky ako panvice, hrnce, pokrievky, sady a množstvo ďalšieho. Rozmýšľate, že by ste si hrnce Delimano kúpili aj vy? Máme pre vás zopár informácií, ktoré vám kúpu môžu uľahčiť. 

O značke 

Delimano je dnes pomerne známa značka, no je dobré povedať si o nej niečo viac. Nie každý ju pozná. Jej história totižto nie je až tak dlhá.

Značka vznikla v roku 2010 s filozofiou vytvoriť kvalitný kuchynský riad do každej domácnosti za dobrú cenu. Hlavným cieľom značky bolo stať sa popredným výrobcom, ktorý sa zaoberá kuchynským riadom. Ten však pre nich nie je len klasickým riadom, ktorý zostane bez povšimnutia. Práve naopak. 

Kuchynský riad značky Delimano sa vyznačuje vysokou kvalitou, krásnym dizajnom a skvelou cenou. Výrobky nájdete v pestrých, no taktiež bežných farebných prevedeniach. Vyberie si tak úplne každý. 

Okrem toho, že značku nájdete v rôznych obchodoch, môžete ju poznať napríklad z reklamných spotov. Často sa objavuje práve tam, vďaka čomu sa dostáva do povedomia čoraz viac ľuďom.

Nakupovať ju môžete napríklad prostredníctvom e-shopu, no Delimano sadu nájdete aj v rôznych predajniach ako napríklad Kaufland. 

hrniec a zelenina

Výhody Delimano výrobkov 

Aj napriek tomu, že sa dnes chceme zamerať najmä na hrnce, je dobré povedať si vo všeobecnosti o tom, aké majú Delimano výrobky výhody.

Medzi tie najhlavnejšie sa radia

 1. Špeciálny nepriľnavý povrch. Vďaka nemu môžete na kuchynskom riade piecť alebo variť bez toho, aby ste používali litre oleja. Opekanie mäsa či pečenie koláčov zvládnete len s kvapkou oleja. 
 2. Vysoká odolnosť je ďalšou charakteristickou vlastnosťou. Vďaka tomu vám hrnce Delimano, či iný kuchynský riad, vydržia veľmi dlho. Nemusíte sa tak báť v hrncoch alebo pekáčoch krájať.
 3. Energetická úspornosť poteší každého zákazníka. Jedlo sa pripraví rýchlejšie a lacnejšie vďaka povrchu, ktorý je síce odolný, no teplo sa cezeň dostáva veľmi rýchlo. 
 4. Značka Delimano poskytuje široký záber výrobkov. Okrem hrncov v jej ponuke nájdete napríklad tlakové hrnce, odšťavovače, smoothie mixéry, panvice, zmrzlinovače a množstvo ďalšieho. 
 5. Všetky výrobky Delimano sa jednoducho čistia. Prispieva tomu aj fakt, že sa naň jedlo neprilepuje a tým pádom vám odpadá problém s čistením pripálenín. Poprípade, ak máte doma umývačku, vložte ho do nej. 
 6. Je vhodný pre ľudí, ktorí sa venujú zdravej strave a cvičeniu. Tento fakt podporuje to, že na pečenie alebo smaženie potrebujete len kvapku oleja
 7. Máte doma plynový sporák alebo elektrickú platňu? Hrnce Delimano sú vhodné na úplne každý jeden povrch. Netreba sa preto báť, či budú pri varení vhodné do vašej kuchyne. 
 8. Štýlový dizajn podporuje fakt, že výrobky sú v zaujímavom prevedení. Najčastejšie ide o červené Delimano hrnce. Tie sú charakteristické pre túto značku a patria k najobľúbenejším. 

Vysoká odolnosť a nepriľnavosť sú zabezpečené vysokokvalitným materiálom, ktorý je použitý na ich výrobu. Materiály sa líšia od samotných línií, ktoré značka poskytuje.

Jedna z nich, ktorá má názov Delimano Stone Legend, je však vytvorená z čiastočiek pravého kameňa v kombinácií so zložkami pravej medi.

To znamená, že výrobok je nielen kvalitný, ale taktiež lepšie tepelne vodivý. 

Samozrejme, výrobky Delimano majú aj ďalšie skvelé výhody. Tieto však patria k tým najhlavnejším.  

Ako kupovať? 

Pri hrncoch Delimano máte na výber z dvoch možností a to: 

 • nakupovanie po jednom kuse, 
 • nakupovanie sady Delimano. 

Samozrejme, sady sú spravidla výhodnejšie. Ušetríte prostredníctvom nich desiatky eur.

Najväčším problémom, ktorý sa však spája so sadami býva ten, že sa v nich nachádzajú výrobky, ktoré často neuvyžívate alebo ich nebudete potrebovať.

Taktiež sa môže stať, že vám v sade bude niečo chýbať. 

Delimano hrnce sada je však veľmi praktická. Na výber máte z trich variantov setov a to: 

 • Delimano Starter – 4 kusy 
 • Delimano Master – 8 kusov 
 • Delimano Full – 19 kusov 

Delimano Starter obsahuje panvicu, hlbokú panvicu, rajnicu a hrniec. Ostatné dve rozšírené sady obsahujú aj pekáče, pokrievky a ďalšie

V prípade, že trávite v kuchyni veľa času, by ste mali premýšľať skôr nad druhou alebo treťou možnosťou. Pre tých, ktorí naopak v kuchyni trávia málo času, si prídu na svoje so setom Delimano Starter, kde nájdu len základné kusy.

V prípade, že potrebujete len hrniec, je dobré zamerať sa na nakupovanie po kuse.

Delimano má naozaj širokú ponuku hrncov, z ktorých si rozhodne vyberiete. 

Línie Delimano

Ako sme spomenuli, Delimano má niekoľko línií, z ktorých si môžete vyberať. Medzi tie sa radia: 

 • Adriano’s – ide o generáciu povrchu s obsahom diamantových a titánových častíc, ktorá zaručuje, že sa na ňu nič neprilepí. 
 • FiveStar Legend – majú pekné a štýlové červené prevedenie. Ide o vysoko odolné výrobky, ktoré sa môžu používať ako na sporáku, tak aj v rúre. Povrch je vylepšený o čiastočky striebra a diamantov. 
 • Horia Virlan Diamond Collection – táto línia poskytuje povrch vyrobený zo smaltu a ocele. Povrch je nepriľnavý a veľmi odolný. 
 • Primissima – rovnako amo materiály predtým, aj výrobky z tejto línie majú nepriľnavý a veľmi kvalitný.
 • Rossi – táto línia je taktiež charakteristická červenou farbou. Jej nepriľnavý povrch je zabezpečený technológiou Swiss Crystal. 

Každá z línií je niečím iná a výnimočná. Vďaka tomu dokážu poskytnúť komfort každému zákazníkovi.  

kuchyňa s hrncom na sporáku

Línia Stone Legend 

Jednou z najznámejších línií, ktoré značka Delimano má, je línia Stone Legend.

Výrobky v nej sú extrémne odolné a vydržia dlhé roky. Riad sa skladá rovno z 8 vrstiev

 1. Farebná vrstva smaltu
 2. Základná vrstva smaltu
 3. Vysokokvalitná oceľ
 4. Vnútorná vrstva smaltu
 5. Vnútorná ďalšia vrstva smaltu
 6. Prvá vrstva nepriľnavého povrchu Quantanium®
 7. Druhá vrstva nepriľnavého povrchu Quantanium® s medenými a kamennými časticami
 8. Tretia vrstva nepriľnavého povrchu Quantanium®

A prečo sú jednotlivé vrstvy tak výnimočné? Oceľ je sama o sebe veľmi odolným materiálom. Každý riad, ktorý je z nej vyrobený, je vysoko odolný a dlhotrvajúci.

Má síce vyššiu hmotnosť, no dokáže udržať teplo aj dlhšie po varení. 

 

Smalt, ktorý sa v zložení taktiež nachádza, je veľmi odolný a vďaka tomu, že sa rýchlo zahreje, šetrí vaše energie. 

A kamenné a medené čiastočky, ktoré sú treťou zložkou, poskytujú to, že sa vám v hrnci alebo na panvici nič nepripáli. Varenie je rýchlejšie a zdravšie. 

Po takomto zložení môžete naozaj očakávať tie najlepšie výsledky ako pri pečení, tak aj pri varení. 

Čo všetko v nich variť? 

Hrnce Delimano sú veľmi prispôsobivé. Môžete v nich variť úplne všetko, čo potrebujete. Od polievky, cez šťavy až k opekaniu mäsa. Ide o univerzálneho pomocníka, ktorý je tu vždy pre vás.

Dokonca, hrnce môžete používať aj v rúre. Jednoducho v nich tak upečiete úplne všetko, čo potrebujete. 

Niektoré hrnce Delimano dostanete aj s košíkom alebo sitkom.

Vhodné sú tak napríklad na vyprážanie jedál. Keďže sa hrniec rýchlo rozpáli, olej je takmer okamžite pripravený. 

Hrnce sa dajú umývať v umývačke, takže zabudnite na zdĺhavé a nepríjemné čistenie. Čisteniu sa vyhnete aj vďaka tomu, že povrch je nepriľnavý. Zabudnite teda na dlhé hodiny, počas ktorých musíte nechať pripáleninu odmočiť a následne vyčistiť. 

Recenzie

Recenzie Delimano hrncov sú viac ako perfektné. Ak často nakupujete podľa názorov zákazníkov, v tomto prípade vás potešíme. Recenzií a skúseností s produktmi je niekoľko stoviek a ľudia sú veľmi spokojní. 

Medzi najväčšie výhody, ktoré sú spomínané ostatnými zákazníkmi, patria: 

 • moderný dizajn, 
 • kvalita,
 • odolnosť,
 • rýchle zahriatie, 
 • dlhá doba, počas ktorej hrnce udržujú teplo, 
 • možnosť použitia v rúre, 
 • možnosť krájania v hrnci alebo danom výrobku bez poškriabania,
 • možnosť použitia na všetkých povrchoch. 

hrniec s vodou a pokrievkou

Spolu s výhodami však občas prichádzajú aj nejaké tie nevýhody a mínusy. Hrnce Delimano často nevýhody nemajú. Občas sa však objavia aj tie. Zákazníci však spomínajú len: 

 • pokrievky nesedia dobre,
 • občasné nerovnomerné zohrievanie. 
 • S týmito problémami sa však nestretávajú všetci, a preto je to skôr len výnimka.

Záver

V prípade, že hľadáte nové hrnce alebo kuchynský riad do svojej kuchyne, rozhodne by ste sa mali poobzerať po výrobkoch z radov značky Delimano.

Tieto kúsky patria k tým najlepším, ktoré sa na trhu nachádzajú.

vysoko odolné a veľmi štýlové. Posuňte svoju prácu v kuchyni na ďalšiu a vyššiu úroveň aj vy. 

4.2/5 - (8 votes)