Závesné svietidlá do izieb v štýle mid-century modern – 4 najlepšie modely

Interiéry v štýle mid-century modern vzdávajú poctu trendom interiérového dizajnu zo 40., 50., 60. a 70. rokov minulého storočia. Nenájdete v nich veľa vychytávok či detailov. Úlohu dekorácie zohrávajú praktické a výrazné doplnky, vrátane závesných svietidiel. Tu je niekoľko dizajnových závesných svietidiel do obývačky so „staro-modernou“ dušou zároveň.

Štýl mid-century modern – história a charakteristické črty

Štýl mid-century modern prvýkrát definovala v 80. rokoch minulého storočia americká spisovateľka Cara Greenberg. V

o svojej knihe o dizajne opísala zariadenia z rokov 1945-1969.

Po vojne nemeckí umelci emigrovali do USA, kde zmenili svoj prístup k interiérovému dizajnu. Začali klásť dôraz na jednoduchosť a praktickosť usporiadania. Do módy sa dostali minimalistické, ale za to sofistikované interiéry vyznačujúce sa hojnou farebnosťou, špičkovou kvalitou a funkcionalitou. Dominovali v nich ušľachtilé materiály: tmavé drevo a vyberané kamene. Do izieb prenikalo množstvo prirodzeného svetla. Nechýbali ani štýlové závesné lampy a lustre so zaoblenýmitienidlami.

Aké závesné svietidlá vybrať do obývačky v štýle mid-century modern?

Lampa do obývačky mid-century modern by mala vynikať na nevýraznom pozadí – mala by byť ústredným bodom zariadenia miestnosti.

Mali by ste sa preto zamerať na modely vyrobené z najkvalitnejších materiálov, so zaujímavou geometrickou formou, ako je napríklad guľová závesná lampa. Oplatí sa prehliadnuť si napr. závesné svietidlá v ponuke predajne agatanabytok.sk.

Do obývačky si môžete vybrať aj rustikálne závesné LED svietidlá s chrómovou alebo medenou povrchovou úpravou či tiež s prvkami prírodného dreva. Mid-century modern je ideálnym trendom pre milovníkov interiérových experimentov a eklektických kombinácií. Dizajny z rôznych období tu vytvárajú jednotný celok.

Luxusné a pútavé závesné svietidlá do obývačky poslúžia aj ako originálne závesné svietidlá do kúpeľne. Samozrejme za predpokladu, že si vyberiete modely s požadovanou triedou krytia alebo umiestnite svietidlá v tzv. suchých zónach.

Závesná lampa so sklenenými guľami

Čierno-zlatá konštrukcia, okrúhle tienidlá z priehľadného skla, dekoratívne žiarovky a geometrická forma – privítajte štýl mid-century modern!

Závesné svietidlo – chrómová alebo medená lampa v tvare slzy

Závesné svietidlo s jednoduchým, no zaujímavým a elegantným tvarom dokonale zapadá do konceptu mid-century modern. Tento trend obľubuje medené a chrómové doplnky.

Závesná lampa s čiernym a zlatým kovaním

Ide o ekonomickú a estetickú závesnú lampu s tromi zdrojmi svetla. Bola vyrobená z čierneho lakovaného kovu a obohatená o zlaté akcenty. Je ideálna pre svetlé a priestranné moderné zariadenia v štýle mid-century modern. Ďalšou výhodou tohto modelu je možnosť nastavenia výšky.

Ručne maľovaná závesná lampa v starom štýle

V moderných priestoroch mid-century modern bude skvele vyzerať závesná lampa v starom štýle. Jedná sa o model s jednoduchým kovovým, starosvetským tienidlom, ktorý je obohatený o drevené a kovové ozdobné prvky.

Zhrnutie

Štýl mid-century modern, aj keď nie je taký populárny ako moderný ako škandinávsky trend, má rozhodne svojich verných fanúšikov. Je to dobrý nápad pre milovníkov funkčných, nadčasových a originálnych interiérov.

Požadovaný efekt je možné dosiahnuť použitím rôznych doplnkov o. i. to môžu byť závesné svietidlá.

Vyberajte si úžitkové predmety, ktoré zaujímavým spôsobom kombinujú rôzne farby a textúry. Stavte na závesné svietidlá s výrazným dizajnom, vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov. Dúfame, že si medzi našimi tipmi nájdete perfektné závesné svietidlá do miestností v štýle mid-century modern.

4.2/5 - (5 votes)