Záhradný nábytok. Ako vybrať ten pravý?

Viete si vôbec predstaviť záhradu či terasu bez poriadneho záhradného nábytku, kde môžete počas nielen letných, ale i chladnejších dní posedieť s rodinou či priateľmi?

Možno sa pýtate, ako vybrať ratanový nábytok, ktorý bude nádherne dopĺňať vašu terasu, záhradu či pergolu. Práve preto vám v nasledujúcom článku poradíme, čo je dôležité pri výbere bezpodmienečne zohľadniť.

Aký materiál si mám vybrať?


Nábytok určený do záhrady sa líši nielen vzhľadom, ale i materiálom, z ktorého je vyrobený.

Základom je, aby bol materiál odolný voči mechanickému poškodeniu i poveternostným vplyvom.

Koniec koncov by bolo najideálnejšie, ak by mohol byť vonku umiestnený počas celého roka. Z akých typov materiálu máte teda na výber?

Ak uprednostňujete nízku cenu, odolnosť voči mrazu i snehu a nízku hmotnosť, plastový záhradný nábytok je pre vás tou najlepšou voľbou.

Materiál

Kovový záhradný nábytok je takmer nezničiteľný, môže sa pochváliť pevnou konštrukciou a znesie i hrubšie zaobchádzanie.

Pre milovníkov nadčasových a dizajnových prvkov je drevený záhradný nábytok priam nevyhnutnosťou, no okrem prírodného dizajnu vás môže tiež presvedčiť bezúdržbovosť, resp. len drobné ošetrovanie pomocou špeciálnych prípravkov.

A čo záhradné doplnky? Oplatia sa?


Okrem samotného nábytku môžete siahnuť tiež po záhradných doplnkoch akými sú úložné boxy či hojdacie kreslá, ktoré sú zárukou dokonalého relaxu po celom dni.

K dispozícií je množstvo farieb a prevedení doplnkov určených do exteriéru, ktoré sú skvelým a praktickým pomocníkom pre všetkých tých, ktorým sa nechce neustále prenášať veci z vonku do vnútra a naopak.

Čiže odpoveď je jasná, záhradné doplnky sa bezpochyby oplatia!

 

Kvalita na prvom mieste


Ak sa už aj vy tešíte na chuť grilovaného mäska, vychladeného piva a kopec zábavy s tými najbližšími, neváhajte a siahnite po kvalitnom záhradnom nábytku

Jeho cena je adekvátna vzhľadom k vlastnostiam a vedzte, že pri správnej starostlivosti vám vydrží i niekoľko rokov!

4.2/5 - (4 votes)