Záhradná hojdačka – stručný sprievodca pri jej výbere

Rozmýšľate, že doplníte svoj záhradný nábytok o hojdačku? Skvelé rozhodnutie. Poradíme vám, na čo myslieť pred kúpou, aby splnila vaše očakávania.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/f2zjNojU5SY

Záhradné hojdačky nepatria k žiadnym novinkám na trhu. Súčasťou moderných zostáv záhradného nábytku sú už dlhé roky. Ešte ste ju nikdy nemali? Možno práve teraz je ten správny čas si jednu kúpiť.

V nasledujúcich riadkoch vám priblížime hlavné body, podľa ktorých sa pri nákupe rozhodovať.

Odrádza vás od nákupu záhradnej hojdačky vyššia cena? Využite Sconto zľavový kód a konečná suma bude okamžite nižšia.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/hfLDAfSNGAg

Pre koho je určená?

Jednou z prvých otázok, na ktoré si musíte odpovedať je, pre koho primárne záhradnú hojdačku kupujete. Jednotlivé druhy hojdačiek sa od seba odlišujú napríklad spracovaním konštrukcie, veľkosťou, výškou a podobne. Preto záleží na tom, či vyberáte záhradnú hojdačku len pre deti, dospelých alebo starších ľudí.

Na trhu sú dostupné viaceré varianty tohto produktu, takže určite nájdete takú, ktorá bude spĺňať vaše kritériá.

Akú záhradnú hojdačku chcete?

Najčastejšou voľbou nakupujúcich je klasická záhradná hojdačka pre viacero osôb. Na výber ešte máte záhradné hojdacie kreslo. To však poskytne pohodlie a komfort len jednej osobe. Pre ktoré sa rozhodnúť? Je to na vás, avšak kombináciou oboch vytvoríte na záhrade pekné, moderné a plnohodnotné záhradné hojdacie sedenie.

Radi nakupujete online? Uplatnite si v nákupnom košíku Asko zľavový kupón a neplaťte viac, ako musíte.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/dom-sklenene-okno-sklenena-stena-tehlova-stena-11671077/

Kam ju umiestnite?

Rozhodujúcim faktorom pri umiestnení záhradnej hojdačky je jej veľkosť, a to najmä v prípade umiestnenia na terasu. Pri hľadaní miesta v záhrade takýto problém zvyčajne nie je potrebné riešiť.

Vždy myslite na 3 veci – aby bol okolo záhradnej hojdačky dostatok miesta na hojdaniepolotieň (ideálne) a závetrie.

Pre aký materiál sa rozhodnúť?

Záhradné hojdačky sa vyrábajú z odolných materiálov, aby odolali opakovanej záťaži. Najčastejšie sa na ich výrobu používa drevo a kov. Populárne sú ale aj hojdačky vyrobené z nehrdzavejúceho plastuSú lacné, ľahké na prenášanie, no ich stabilita a pevnosť sú nižšie v porovnaní s drevenými a kovovými. Plastové sa odporúčajú najmä pre detských nadšencov kúpania.

Základným pravidlom je riadiť sa vkusom. No zároveň prihliadajte na materiál ostatných druhov záhradného nábytku. Napríklad, ak máte zvyšok záhradného nábytku z kovu, hodila by sa vám záhradná hojdačka s kovovou konštrukciou. Na druhej strane, drevenou vytvoríte zaujímavý kontrast v celej zostave nábytku. Výber je len na vás.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/xwgkJI4bShM

Veríme, že vám tieto 4 body pomohli k jednoduchšiemu rozhodovaniu, akú záhradnú hojdačku si kúpiť. Jedno je isté, záhradná hojdačka pridá vašej záhrade moderný a svieži vzhľad a zároveň bude funkčným záhradným nábytkom.

5/5 - (1 vote)