Spíte v posteli so svojimi maznáčikmi? Riskujete!

Spánok vedľa svojho maznáčika je pre veľa ľudí prirodzenou záležitosťou. Predsa ich nevyženú do pelešteka alebo do búdy!

Ale napriek tomu, že má spánok s maznáčikom množstvo pozitív, sprevádzajú ich aj riziká. Odhaľte ich než bude neskoro!

Maznáčik lepší ako večerníček


Podľa štúdie z amerického Phoenixu je spávanie s maznáčikmi, najmä so psami, prospešné pre kvalitu vášho spánku.

Naviac sa touto cestou upevňuje vzťah medzi majiteľom a jeho štvornohým priateľom. Blízkosť maznáčika vám navodí pokoj, pocit bezpečia, zbaví vás stresu, zmierni úzkosť. 

Pri takej atmosfére sa veľakrát uvoľníte a ľahšie zaspíte.

Zobrať si do postele psa alebo mačku sa dokonca odporúča, pokiaľ trpíte nespavosťou. Mačacie pradenie navyše môže uľaviť od bolesti, vďaka čomu sa mačky stali vyhľadávanými zvieratami pri zooterapii.

Spánok osamote je dokonca proti ich prirodzenosti, preto vyhľadávajú spoločnosť buď v podobe iného maznáčika v pelešteku, alebo vašej posteli.

Do postele si nepúšťate len svojho maznáčika


Máte sennú nádchu, astmu alebo alergie? V tom prípade zbystrite! So psom alebo mačkou si totiž do postele pozývate aj parazity a roztoče, ktoré obývajú kožuch vášho miláčika. Tie môžu mať neblahý vplyv na váš zdravotný stav.

Istá základňa roztočov živiaca sa šupinami vašej kože obýva matrac aj bez zapríčinenia zvierat. Akonáhle k vám priskočí maznáčik, pridá svoju štipku do mlyna. Na vašom lôžku tak vzniká živná pôda pre vznik ďalších alergií, respiračných ochorení, kožných problémov, alebo infekcií.

Nanešťastie im nezabránite ani každodenným kúpeľom psa či mačky. Prehnane častou očistou navyše zasadíte nebezpečnú ranu imunitnému systému svojho zvieraťa. Vedľa mikroskopických nepriateľov ľudského zdravia vás môže navštíviť aj blcha alebo svrab.

Okrem toho, že vás blcha pohryzie, často prenáša rôzne ochorenia.

Spite kvalitne


Porovnávanie rizík a výhod už necháme na vás. Určite sami najlepšie viete čo vám prospieva a čo škodí. V žiadnom prípade však nezanedbávajte dôležitosť prostredia, v ktorom spíte.

Uistite sa, že nocujete na kvalitnom matraci, ktorý vyhovuje vaším potrebám a fyzickým parametrom. Pokiaľ sa totiž ráno budíte rozlámaní, veľmi pravdepodobne nie je na vine rozvaľovanie sa vášho domáceho maznáčika, ale lôžko, ktoré už doslúžilo.

Presluhovanie matraca vás ohrozuje nielen plesňami kvôli usadenej vlhkosti ale aj zmieňovanými roztočmi.

Ak sa rozhodnete svojho maznáčika nežne odprevadiť zo svojej postele, nebojte sa o jeho pohodlie.

Pokiaľ sa neuspokojí napríklad s gaučom, môžete mu zaobstarať pohodlný peleštek pre psy a mačky.

Poskytne mu mäkké útočisko pre nerušené snívanie a uvidíte, že si tam čoskoro navykne tráviť chvíle, kedy si neželáte byť rušení.

4.3/5 - (6 votes)