Najlepšia solárna fontána – Ako vybrať? (TOP 5)

Pridanie solárnej fontány do vašej záhrady môže zvýšiť estetiku vášho domova alebo záhrady. Ľudia budú obdivovať váš trávnik tak, ako keby ho svedomito obhospodaroval profesionálny záhradkár.

Najlepšie solárne fontány

Slnko je zadarmo

Bohužiaľ, inštalácia bežnej vodnej fontány sa môže premietnuť do zvýšenej spotreby energie. Najvhodnejším spôsobom, ako to vyriešiť, je použiť vodnú fontánu, ktorá funguje na solárnu energiu. 

Je to bezpečnejšie pre životné prostredie a je aj hospodárnejšie. Problémom teraz je, ktorú z vodných fontán na trhu kúpiť. Pokračujte v čítaní nasledujúcich recenzií solárnych fontán.

Solárna fontána Solatec

 • Ekologické riešenie na zlepšenie estetiky krajiny
 • Môže podporovať kreativitu prostredníctvom svojho všestranného dizajnu
 • Jednotný dizajn môže uľahčiť nastavenie a údržbu
 • Obsahuje 4 rôzne štýly vodných trysiek
 • Stojí oveľa menej ako podobné produkty
 • Nie je solárne efektívne v porovnaní s inými značkami
 • Existujú určité problémy týkajúce sa trvanlivosti produktu

Tento produkt ponúka správnu kombináciu cenovej dostupnosti, všestrannosti a robustného dizajnu. Skvele sa hodí do domácností, ktoré chcú mať zariadenie s mnohými možnosťami využitia, nielen ako fontánu v záhrade.

Všestrannosť tejto položky je chvályhodná. Rodiny ho môžu premeniť na bublinkové zariadenie na svojom detskom ihrisku. Deti sa budú radi hrať s prúdmi vody, ktoré vystreľujú nahor.

 

Toto zariadenie môže byť tiež vynikajúcim doplnkom k akváriu alebo dokonca k malému jazierku . A ak ste fanúšikom vtákov, môžete vytvoriť kúpeľ pre svojich operených priateľov. Využitie tohto zariadenia je nekonečné. Stačí využiť svoju kreativitu, aby ste prišli s jedinečným dizajnom.

Keď už hovoríme o dizajne, táto fontána už má integrované čerpadlo. Jediné, na čo musíte myslieť, je správne umiestnenie motorčeka. Toto je rozhodujúce. Zatiaľ čo zariadenie Solatec má dômyselný solárny systém, nie je taký efektívny v porovnaní s bežnými fotovoltaickými poľami. Zatiahnutá obloha značne naruší fungovanie tohto produktu.

Jedinou nevýhodou tohto zariadenia je kratšia životnosť. Je to však v poriadku v porovnaní s jeho nízkou cenou.

solárna fontána

Dobrou správou je, že viac ľudí hovorí o Solatecu veľmi pozitívne. A ak pevne veríte v silu spotrebiteľských recenzií, potom je to jeden produkt, ktorý sa oplatí mať vo vašej domácnosti. Je cenovo dostupný a môže vám poskytnúť rôzne aplikácie.

Vodné fontánové čerpadlo do kúpeľa Mademax Solar Bird

 • Efektívny 1,4-wattový solárny panel s priemerom 6,3 palca
 • Jednoduchá inštalácia, prevádzka a údržba
 • Štyri vodné dýzy pre rôzne vzory prúdenia vody
 • Kompaktná veľkosť pre všestrannosť
 • Jednoročná záruka
 • Žiadna záloha batérie

Mademax ohromuje majiteľov domov, ktorí hľadajú efektívne solárne fontány na kúpanie pre vtáky. Kompaktná veľkosť tohto solárneho fontánového čerpadla popiera jeho hands-free prevádzku a spoľahlivý výkon.

Niektorí si myslia, že fotovoltaický panel tohto solárneho čerpadla s priemerom 16 cm nestačí na zhromaždenie dostatočného množstva fotónov na napájanie čerpadla pod krytom. Toto 1,4-wattové čerpadlo však dokáže vytvoriť 48 až 69 cm dlhý vodný stĺpec. Za jedinú hodinu dokáže táto solárna jednotka vychrliť až 158 litrov vody.

Sledovať, ako fontána vystreľuje do vzduchu niekoľko metrov vody, je neuveriteľne uvoľňujúce. Okrem toho je čerpadlo dodávané so súpravou štyroch nastaviteľných trysiek, ktoré umožňujú majiteľom domov vybrať si vzory spreja, ktoré najlepšie dopĺňajú ich prirodzenú krajinu.

Na tomto čerpadle je najlepšia jeho jednoduchá inštaláciu, obsluha a údržba. Ľudia sa nikdy nebudú trápiť prevádzkou fontány, pretože automaticky vystreľuje vodu do troch sekúnd od priameho slnečného žiarenia. 

Údržba je pohodlná aj vďaka premyslenému dizajnu. Napríklad je veľmi ľahké odstrániť hlavicu fontány na čistenie, čo zaisťuje, že moje solárne čerpadlo je vždy v dobrom stave.

Zároveň spoločnosť ponúka jednoročnú záruku na túto solárnu fontánu. Pokoj na duši by mali mať majitelia domov, ktorí využívajú túto fontánu poháňanú slnkom.

 

AISITIN 3,5W solárne čerpadlo do kúpeľa pre vtáky

 • Solárna fontána s priemerom 20 cm pre všestrannosť
 • Efektívnejšia výroba solárnej energie pri 3,5 wattoch
 • Dodáva sa so záložnou batériou
 • Šesť vzorov prúdenia vody a nastaviteľné výšky
 • Funkcia automatického vypnutia
 • Môže sa ľahko upchať

Majitelia domov, ktorí hľadajú solárne fontánové čerpadlo na kúpanie vtákov, ktoré môže fungovať v rôznych poveternostných podmienkach, by mali zvážiť tento typ.

Na rozdiel od bezbatériového Mademax ASB10B má tento produkt vymeniteľnú batériu, ktorú je možné nabíjať v interiéri, aby fungovala aj bez priameho slnečného žiarenia.

solárna energia

Solárny disk tejto jednotky je o 3 cm palca širší ako ASB10B, čo umožňuje generovať viac energie pre integrované vodné čerpadlo. Systém produkuje maximálne 3,5 wattu, čo znamená, že sa generuje viac energie, aby fontána fungovala dlhšie.

Užívateľom sa  páči, že táto pumpa ponúka viac vzorov striekania ako AS10B. S až 6 tryskami môžu mať majitelia domov viac možností pre veľkolepé vodné spreje. Keďže výška prúdu sa mení v závislosti od trysky, môžem pokojne umiestniť čerpadlo do svojej malej fontány alebo rybníka bez obáv z vystreknutia vody.

S funkciou automatického vypnutia tohto solárneho čerpadla, ktorá sa aktivuje vždy, keď niekto vezme zariadenie z vody. Táto funkcia je pohodlná, pretože nemusíte tápať s fyzickým spínačom zakaždým, keď čerpadlo vyberiete na pravidelné čistenie a údržbu.

Jedinou výhradou sú malé vstupné otvory, ktoré sa celkom ľahko upchajú. V dôsledku toho musia užívatelia pomerne často čistiť čerpadlo; inak to nebude fungovať. Zaneprázdnení majitelia domov však nemusia mať čas na častú údržbu, ktorú čerpadlo zjavne vyžaduje.

Solárna fontána Qualife

 • Všestranný dizajn podporuje kreativitu a predstavivosť
 • Umožňuje štyri rôzne tvary fontán
 • Plne integrované, vysokoúčinné solárne panely v základni
 • Pevná, spoľahlivá, odolná a veľmi ľahká konštrukcia
 • Systém sa ľahko čistí a udržiava
 • Stabilizácia fontány môže byť náročná
 • Nastavenie si vyžaduje trochu fantázie

Hlavným problémom konvenčných vodných fontán je, že majú minimálne využitie. Tieto kusy vonkajšieho príslušenstva sú skvelé na skrášlenie takmer akejkoľvek krajiny. 

Žiaľ, jedinou ďalšou praktickou aplikáciou pre nich je kúpanie pre vtáky. Ak hľadáte fontánu, ktorá môže byť viac než len solárna fontána na kúpanie vtákov, potom musíte skontrolovať Qualife Fountain.

Qualife je jednodielne zariadenie, ktoré už integruje všetko, čo potrebujete na vytvorenie fantastického vodného prvku vo vašej krajine. Jeho dizajn umožňuje majiteľom domu rozhodnúť sa, ako najlepšie využiť tento produkt.

Môžete ju použiť ako plávajúcu fontánu priamo vo vašom bazéne. Deti budú milovať túto doplnkovú funkciu vo svojom detskom bazéne.

Ďalšie využitie tohto zariadenia je ako prevzdušňovač alebo vodný prvok v akváriu. Bublinky, ktoré vytvára, by mali poskytnúť vašim rybám bezpečnú vodu na plávanie. V tejto súvislosti môže byť Qualife tiež vynikajúcim doplnkom vášho malého Koi jazierka. 

kvapka

Skutočnosť, že systém je už dodávaný so štyrmi rôznymi tryskami, sa oplatí. Získate 4 ďalšie fontánové prúdy, vďaka ktorým bude vaša záhrada vyzerať úžasnejšie.

Kvetinový dizajn 18 cm kompletnej vodnej fontány integruje osem vysoko účinných solárnych panelov. Iné značky budú mať často svoje solárne panely oddelené a ďaleko od vodnej fontány. Výkonné čerpadlo je tiež zabudované v superpevnom kryte ABS. Čistenie a údržba systému nie je nikdy problémom.

Keďže Qualife má otvorený dizajn, budete musieť byť pri jeho používaní veľmi kreatívni. Pre niektorých ľudí to môže byť náročné. Kutilovia budú túto príležitosť milovať. Konštrukcia ABS tiež dodáva zariadeniu ľahkú charakteristiku. Budete sa musieť zamyslieť nad nejakými dômyselnými spôsobmi, ako ho zabezpečiť na svojom mieste.

Qualife je ideálnou voľbou pre tých, ktorí uprednostňujú všestrannosť pred pohodlím. Tento produkt má primeranú cenu a spoľahlivý solárny systém pre výraznejšie úspory nákladov. Má tiež otvorený dizajn, ktorý je dôležitý pre uvoľnenie kreativity.

Záver

Veríme, že vám náš stručný prehľad štyroch najobľúbenejších solárnych fontán uľahčí rozhodovanie. Pred nákupom cez internet vám odporúčame navštíviť predajňu a osobne sa so zariadením „zoznámiť”.

 

4/5 - (5 votes)