Malé spotrebiče

Rovus Handy Heater – Prenosný ohrievač (recenzia)

rovus heater

Keď potrebujete vykúriť nejakú miestnosť, nemusíte hneď siahať po klasických radiátoroch. Jedným zo zaujímavých riešení je aj novinka v podobe produktu Rovus Handy Heater.

Krátka recenzia, ktorú vám ponúkame, vám podá všetky potrebné informácie.

Pozrieme sa na daný prístroj vo všeobecnosti,  a následne zanalyzujeme jeho silné a slabé stránky.

Prenosný ohrievač

Začneme tým, že si Rovus Handy Heater najskôr charakterizujeme. Ide o teplovzdušný ohrievač, ktorý má za cieľ vyhriať malé miestnosti.

Vzhľadom k svojim malým rozmerom a nižšiemu výkonu ide skôr o doplnkový zdroj tepla. Nejde teda o plnohodnotnú alternatívu ku klasickým ohrievačom a ventilátorom.

Označiť ho preto možno za priamotop, ktorý však oproti svojej konkurencii zaujme najmä tým, že má naozaj kompaktné rozmery.

Konkrétne ide o tieto rozmery:

  • Šírka: 16 cm
  • Výška: 18 cm
  • Dĺžka: 10 cm

Samotný výrobca tiež deklaruje, že v porovnaní s bežnými ohrievačmi je Rovus Handy Heater omnoho úspornejší na prevádzku.

V praxi to znamená viac tepla v porovnaní s inými produktmi na trhu. Je to predovšetkým spôsobené kvalitným prevedením a použitím vysoko kvalitných materiálov.

Svoju zásluhu na tom má aj samotné technické vyhotovenie. Musíme však konštatovať, že takéto tvrdenie o vyššej úspornosti voči konkurencii je veľmi relatívne. Všetko závisí od konkrétneho modelu, s ktorým je Rovus Handy Heater porovnávaný.

Charakteristiky konštrukcie

Pri pohľade na konštrukciu prístroja vidíme, že je vybavený keramickým vykurovacím telesom. To je chránené špeciálnym plastovým krytom. Ide o špeciálny plast odolný voči teplote, ktorý vplyvom vysokej teploty nijako nemení svoje vlastnosti. Ďalej produkt disponuje aj termostatom.

Na ňom si dokážete nielen nastaviť teplotu, ale zabezpečuje aj automatické vypnutie prístroja pri prekročení určitej teploty. Zároveň sa prístroj pri klesnutí teploty v miestnosti dokáže znovu zapnúť a začať ohrievanie.

Ovládacie prvky v tomto spotrebiči majú podobu tlačidiel. Konkrétne ide o dva tlačidlá, ktoré sú umiestnené v hornej časti zariadenia. Slúžia na jeho jednoduché ovládanie, ako aj na jeho správne nastavenie.

Prvé tlačidlo s názvom Speed je určené na to, aby sa ventilátor roztočil rýchlejšie, a tak bol priestor zohriaty rýchlejšie. Túto funkciu je vhodné použiť vo chvíli, keď dorazíte do chladného priestoru a chcete ho čo najrýchlejšie zohriať.

Druhé tlačidlo má označenie Timer. Aj keď samotný termostat dokáže strážiť konkrétne teplotu a tú si aj udržiavať, Timer dáva prístroju možnosť vypnúť sa po určitom čase. Prostredníctvom displeja viete jednoducho navoliť dobu, za ktorú sa ohrievač vypne.

Ako sa Rovus Handy Heater používa?

Ide o elektrický výrobok. Pochopiteľne je na použitie nutné zapojiť ho do elektrickej zásuvky. Vzhľadom k svojim minimalistickým rozmerom určite zaujme tým, že na jeho použitie nie je potrebná žiadna predlžovacia šnúra. Stačí len zapojiť prístroj do voľnej zásuvky a zapnúť ho. Práve kvôli tejto jednoduchosti používania si veľa ľudí tento ohrievač obľúbilo.

Hodnotenie tohto režimu pripájania je najčastejšie pozitívne. Zopár užívateľov má však voči tomu aj isté výhrady. Nie v každej miestnosti totiž máte zásuvky umiestnené tak, aby boli vhodné pre priame zapojenie ohrievača. Pamätajte na to a nenechajte sa prekvapiť tým, že možno budete potrebovať na používanie prístroja predlžovací kábel.

Po zapojení ohrievača sa v hornej časti aktivuje digitálny displej. Na ňom bude zobrazená teplota.

Ide o jednoduchý termostat, ktorý je možné dvoma tlačidlami nastaviť. Rozmedzie teplôt je pomerne veľké. Po nastavení teploty už netreba nič viac robiť a prístroj sám začne pracovať. To sa deje pomocou fúkania teplého vzduchu do priestoru, ktorým sa miestnosť ohrieva.

Kde sa oplatí Rovus Handy Heater používať

Výrobca sám uvádza, že prístroj je vhodný predovšetkým na doplnkové ohrievanie rôznych miestností.

Možno ho tak používať v byte alebo v dome, a to v akejkoľvek miestnosti. Keďže ide o vskutku kompaktný model s neveľkým výkonom, pochopiteľné je, že jeho použitie bude vhodnejšie do menších izieb.

Vďaka malým rozmerom si ho môžete vziať napríklad aj do dielne či garáže, kde taktiež dobre poslúži na zvýšenie teploty.

Rovus Handy Heater – recenzie a skúsenosti

Ako je to s recenziami a skúsenosťami reálnych užívateľov s týmto prístrojom? Často sa totiž skúsenosti líšia od toho, čo tvrdí výrobca.

Na základe množstva recenzií užívateľov sme dospeli k záveru, že s využiteľnosťou produktu to nie je až také ideálne, ako tvrdia informácie od výrobcu.

Kompaktné rozmery a malý výkon jednoducho nepustia. Veľkú miestnosť s týmto ohrievačom nie je možné vykúriť. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete produkt použiť na vyhrievanie veľkej miestnosti, je potrebné, zakúpiť si takýchto prístrojov viac. Takto sa znásobí sila aj efektivita vykurovania.

Rovus Handy Heater si však vyslúžil aj pozitívne recenzie. Tieto získal najmä od užívateľov, ktorí ho používali na vykurovanie menších miestností.

Zároveň si ho pochvaľujú aj ľudia používajúci ho ako doplnkový zdroj tepla. Na vykúrenie toalety alebo kúpeľne je plne dostačujúci aj samostatne. Navyše užívateľom neunikli ani objektívne kladné vlastnosti, ako je jeho jednoduché použitie a zapojenie.

Prinášame vám aj zhrnutie vlastností ohrievača:

  • nastaviteľná teplota je od 15 do 32 °C
  • 12-hodinový časovač
  • umiestnenie iba do zásuvky

Koľko stojí takýto miniohrievač?

Na cenu ako takú by sme sa mali pozerať z hľadiska porovnania s ostatnými modelmi.

Cena nami recenzovaného modelu sa pohybuje pod hranicou 30 €. Z hľadiska výkonu a využiteľnosti to nie je práve zanedbateľná suma.

Na trhu však nájdete aj iné, a to menej kompaktné a dizajnovo nie až tak veľmi vydarené ohrievače, ktoré však svoju úlohu ohrievača splnia lepšie a často aj lacnejšie.

Ide tu o preferencie a zároveň schopnosť ťažiť zo silných stránok zariadenia.

Ak totiž dokážete využívať kladné stránky prístroja, budete s jeho prácou spokojní a vaša investícia sa vám vyplatí. Preto vznikol aj tento text. Po zhodnotení objektívnych informácií si viete povedať, či sa vám kúpa oplatí alebo siahnete radšej po „klasickom“ ohrievači pre vašu domácnosť.

Oplatí sa to?

Odpoveď na túto otázku sme naznačili už v predošlej časti. Nízka spotreba a relatívne vysoké množstvo tepla na kompaktné rozmery prístroja hovoria v jeho prospech.

Ide o výborný dodatkový zdroj tepla. Skvele sa hodí na vykurovanie toalety alebo kúpeľne.

Ako samostatný zdroj tepla však fungovať nebude. Svojím výkonom jednoducho nebude stačiť na zahriatie miestnosti o markantný teplotný rozdiel.

Lákadlom produktu sú však najmä jeho kompaktné rozmery. Tie sú bezpochyby jedným z najväčších pozitív.

Vďaka tomu je jeho využitie obmedzené len na váš domov. Prístroj tak môžete zobrať so sebou napríklad aj kamkoľvek na cesty. Opäť však pripomíname fakt, že ide len o doplnkový zdroj tepla, a to primárne na obdobie jesene a jari. Na plnohodnotné vykurovanie počas zimy rozhodne nie je dostačujúci.

O značke Rovus

Rovus nie je žiadnym nováčikom na poli spotrebičov, ktoré dokážu manipulovať s teplotou vzduchu.

Okrem ohrievačov určených na zimné obdobie v ponuke firmy nájdeme aj šikovné mini klimatizácie.

Tieto ochladzovače vzduchu od firmy Rovus (napríklad Rovus Arctic Cooler) disponujú nižším výkonom oproti klasickým klimatizáciám, no majú kompaktné rozmery a sú určené pre ochladzovanie menších miestností.

V jadre teda disponujú podobnými vlastnosťami ako kompaktné ohrievače Rovus, len s tým rozdielom, že miestnosť dokážu ochladiť, nie vykúriť.

4/5 - (6 votes)
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *