Pršiplášť pre psa – ideálna výbava na jeseň

Pršiplášť pre psa je viac než len rozkošný – je aj praktický. Okrem toho, že udržia vášho psa v suchu, pomáha mu udržiavať teplo a udržiava jeho kožu a srsť zdravé. Nie všetky psy však potrebujú pršiplášť, najmä ak ich srsť prirodzene udržuje teplo a odpudzuje vodu. Tu je niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pred zakúpením – alebo nezakúpením – pláštenky pre psov. Prikladáme aj tipy na obľúbené produkty, aby sme vám uľahčili hľadanie. 

Prečo by psy mali nosiť pršiplášť?

Hoci jar môže byť najdaždivejším obdobím roka, jeseň je hneď na druhom mieste. Každý majiteľ psa však vie, že prechádzky sú potrebné po celý rok, či už je dážď alebo slnko. Aj keď sme možno vybavení dáždnikmi, pršiplášťami a čižmami, čo naši najlepší priatelia?

Pršiplášt pre psa ochráni pred dažďom nielen jeho chrbát, ale aj bruško, ktoré si každý pes citlivo stráži a nemá rád, keď sa namočí.

Striekance vody, ktoré pri chôdzi špliechajú zo zeme, môžu podráždiť pokožku na miestach, kde nie je veľa srsti. A ak by to nestačilo, po prechádzke musíte psíkovi jeho bruško dosucha vyutierať, čo mu tiež nie je veľmi príjemné.

NAJLEPŠÍ PRŠIPLÁŠT PRE PSA – NÁŠ VÝBER

A teraz si nájdime chvíľku na to, aby sme v duchu vopred ocenili výrazné zníženie baktériami zamoreného vlhkého psieho zápachu u vás doma. Vďaka ochrane, ktorú pršiplášť pre psa ponúka, sa na vášho psa prichytí oveľa menej kalnej vody.

Vedeli ste tiež, že ak sú psy príliš dlho vystavené vlhkému alebo chladnému počasiu, môžu sa ich dýchacie cesty zapáliť, čo môže viesť k zápalu pľúc? Riziko je výraznejšie u starších a mladších psov, spolu s tými, ktorých imunitný systém môže byť ohrozený.jack russel v pršiplášti

Ako vybrať pršiplášť pre psa?

Ďalej nájdete viacero tipov, podľa ktorých sa pri výbere pršiplášťu pre psa môžete riadiť.

Veľkosť

Pri kúpe pršiplášťu pre psa sa uistite, že vyberáte správnu veľkosť. Pláštenka nesmie vášho štvornohého priateľa obmedzovať vo voľnosti pohybu. Mala by obsahova viacero elastických prvkov, ktoré sa prispôsobujú telesným proporciám psa a jeho pohybu. Vďaka tomu prispievajú k prirodzenému pohybu.

Na začiatok sa budete chcieť uistiť, že odev poskytuje dobré krytie a dobre sedí, ale netlačí ani sa nezarezáva do brucha vášho psa. Uistite sa o tom pred nákupom pomocou presných meraní, aby ste našli správnu veľkosť. Začnite meraním dĺžky a obvodu vášho domáceho miláčika. V ideálnom prípade by sa mala dĺžka vypočítať od obojka po koreň chvosta. Treba zmerať aj obvod hrudníka  v najširšom mieste.

Materiál

Svetre pre psov z vlny alebo pleteniny vyzerajú pekne a sú pohodlné a teplé, ale nechránia pred vlhkosťou. Aby váš pes zostal v suchu, obzrite sa po nepremokavých pršiplášťoch s vodeodolným polyesterovým vnútrom.

Prečo nezladiť nový pršiplášť vášho psa s jeho osobnosťou? Dôležitou stránkou každého pršiplášťu je aj jeho vzor a farba. Ďalšia vec, ktorú je potrebné zvážiť, je, či sa kabát ľahko čistí a či rýchlo schne.

Osobnosť vášho psa

Niektoré psy sú nervózne aj v tej najslabšej hmle. Pršiplášť môže urobiť prechádzku počas daždivého počasia pre úzkostného psa znesiteľnejšou. Ak si všimnete, že sa váš pes vzpiera vždy, keď sa ho pokúšate vytiahnuť z domu počas dažďa, je možné, že trpí pocitom mokrej srsti a kabát môže byť práve investíciou, ktorá vám pomôže.

Plemeno

Pracovným plemenám ako rotvajler a sibírsky husky, ako aj plemenám retrieverov zvyčajne nevadí daždivé počasie. Naopak menšie psy sú náchylnejšie na chlad ako väčšie, takže sa nebojte siahnuť po hrubšom a teplejšom pršiplášti. Pršpiplášť pre čivavu bude mať rozhodne iné vlastnosti ako pršiplášť pre sibírskeho huskyho.

Typ srsti

Ako si viete predstaviť, psy s krátkou srsťou majú väčšie ťažkosti pri adaptácii na chladné alebo daždivé počasie ako psy s hustou alebo dvojitou srsťou. Dlhé alebo kučeravé vlasy sa  na druhú stranu môžu pri zmáčaní zauzliť alebo zmatniť. Na toto si treba dávať pozor napríklad u border teriérov, škótskych teriérov a Russell teriérov. Ak sa to stane, môže byť mimoriadne náročné srsť vykefovať alebo vyčistiť.

Kde kúpim pršiplášť pre psa?

Možno vás to prekvapí, ale kvalitný prišiplášť pre psa za veľmi priateľskú cenu kúpite aj v Lidli. Už sme sa naučili, že tento obchodný reťazec má čo ponúknuť aj za hranicami potravín, ale vždy dokáže šokovať.

Pršiplášt Trixie

Po novom môžete vďaka Lidlu vystrojiť svojho štvornohého miláčika do štýlového pršiplášťa z polyesteru. Je nepremokavý a namiesto klasického zipsu má zapínanie na suchý zips, čo ocení každý, kto sa s obliekaním svojho psíka trápi.

pršiplášť pre psa

Kabátik Zoofari

Nie každý chce, aby jeho pes svietil na ulici ako maják. Pokiaľ ste zástancom nenápadnejšieho štýlu, kúpte svojmu psovi priesvitný pršiplášť Zoofari.

Hurtta Rain Blocker ECO 50

Pršiplášť Hurtta Rain Blocker ECO 50 má vysoký golier a je vyrobený z vodeodolného outdoorového materiálu. Na rozdiel od klasických oblečkov tento v sebe spája kvality overalu a pršiplášťu, pretože okrem chrbta psa zakrýva aj jeho predné nohy. Správa, že už viac nemusíte umývať predné nohy vášho psa po prechádzke počas daždivého počasia, vás určite poteší.

Pršiplášť s rukávmi

Čo hovorí o pršiplášti príroda

Prirodzené správanie ostatných psovitých šeliem je zreteľný obraz, ktorý nám hovorí o tom, čo si asi pes môže myslieť o pršiplášti.

border kólia v pršiplášti v zimePsy aj vlky majú, samozrejme, natrvalo pripevnené vlastné „pršiplášte“ v podobe kožuchov. Stačí jedna vrstva: keď prší, vlky hľadajú úkryt, ale určite sa nezakrývajú prírodnými materiálmi.

Záver

Na otázku, či majú psy rady dážď, alebo sa mu vyhýbajú, zrejme uspokojivá odpoveď neexistuje. Biológia hovorí v prospech prvej časti vety, ale naše skúsenosti ako milujúcich majiteľov a chovateľov sa nás snažia presvedčiť, že psy na daždi trpia.

Nie nadarmo sa hovorí, že vonku je počasie, do ktorého by sme ani psa nevyhnali. Takže predtým, než sa rozhodnete pre kúpu pršiplášťu pre psa, sa uistite, že ho váš pes naozaj potrebuje. Psy majú povahy rozdielne ako ľudia. Niektoré si v daždi užívajú, iné sa mu vyhýbajú. Zistite, aký typ je ten váš a na základe toho sa rozhodnite.

4/5 - (3 votes)