Philips Lumea – ako dosiahnete hladkú pokožku?

Pokiaľ ide o pokožku, rast nežiadúceho ochlpenia je jeden z možných problémov, ktorý nás môže znepokojovať. Samozrejme, nie je to nič neprirodzené, ale naopak, úplne bežné. Ženy ochlpenie trápi, samozrejme, o niečo viac než mužov. Kým v minulosti nebolo také množstvo možností, ako sa ochlpenia zbaviť, dnes je jedných z najlepších riešení na trhu Philips Lumea.

Philips Lumea je v prvom rade prístroj, vďaka ktorému môžete celkom zabudnúť na bežné starosti s tradičnými spôsobmi holenia, ako je depilácia či epilácia. Philips v tomto prípade využíva unikátnu technológiu, ktorá vám zabezpečí dokonale hladké nohy a iné časti tela. Tento prístroj mám aj ja doma  a som s ním absolútne spokojná.

Čo je to Philips Lumea

Philips Lumea zabezpečuje dlhodobé bezbolestné odstraňovanie chĺpkov a dokonale hladké odstránenie vašich chĺpkov.

Práve to zabezpečuje technológia, ktorá sa nazýva IPL.

Dôležité je povedať, že celý proces chvíľu trvá. Požadovaného výsledku bez chĺpkov sa nedočkáte hneď po jednom ošetrení. Práve z toho dôvodu je s celou kúrou najlepšie začať ešte cez zimu alebo na jar. Navyše, pokožka by počas epilačnej kúry nemala byť vystavovaná priamemu slnečnému žiareniu.

Ako funguje Philips Lumea

Chĺpky sa na rôznych častiach tela líši, rovnako tak ako ich krivky. Práve preto je jednou z najdôležitejších vlastností tohto zariadenia, aby sa rôzne nádstavce používali na rôzne partie.

Pýtate sa, kde ho zakúpiť? My odporúčame tu!

Philips Lumea je vybavený unikátne zakrivenými inteligentnými nádstavcami Philips Lumea pre telo (nohy, ruky, brucho) a tvár (horná pera, brada). Každý inteligentný nádstavec sa odlišuje kombináciou tvaru, veľkosti okienka a jeho filtra.

Po nasadení nadstavca na prístroj Lumea sa automaticky aktivuje program určený na ošetrenie konkrétnej časti tela. Efektívne a bezpečne tak ošetríte celé telo aj citlivé partie.

Jednotlivé zariadenia Philips Lumea – podľa toho, ktoré máte, majú aj rôzne nádstavce, na rôzne časti tela. Pri výbere vášho konkrétneho typu teda zohľadnite, na ktoré časti tela sa chcete zamerať. Podľa toho môžete mať aj práve tieto nádstavce:

 • nádstavec na tvár – nádstavec na tvár má navyše svoj vlastný špeciálne navrhnutý integrovaný filter a malé ploché aplikačné okno pre jemnú a presnú aplikáciu nad hornou perou, na brade a tvári;
 • nádstavec na podpazušie – špeciálne formovaný nádstavec je navrhnutý pre účinné ošetrenie horšie dostupných chĺpkov v podpazuší. Po nasadení tohto inteligentného nádstavca môžete začať ošetrenie podpazušia;
 • nádstavec na oblasť bikín – chĺpky v oblasti slabín bývajú silnejšie a hustejšie ako ostatné chĺpky, takže pre dosiahnutie najlepších výsledkov vyžadujú použitie špeciálneho nádstavca. Nádstavec je zakrivený a má extra priehľadný filter. Po pripojení nádstavce k prístroju je svetelné ošetrenie automaticky upravené;
 • nádstavec na telo – nádstavec na telo je perfektný pre rýchle ošetrenie veľkých častí tela, ako sú nohy, ruky a brucho. Prehnuté prevedenie nádstavca kopíruje tvar tela a zaisťuje optimálny kontakt s pokožkou. Nasadenie nádstavca na zariadení automaticky spustí prispôsobené ošetrenie vhodné pre tieto oblasti tela.

 

Výhody Philips Lumea

Výhod tohto prístroja je mnoho, ale tu sú niektoré z tých hlavných:

 • zbavíte sa chĺpkov na rôznych častiach tela – Philips Lumea IPL je prvým IPL prístrojom na odstránenie chĺpkov na svete, ktorý obsahuje mnoho unikátne tvarovaných nádstavcov pre rôzne časti tela (v závislosti od zvoleného modelu);
 • bezbolestné odstránenie chĺpkov – ja som si toto ošetrenie vyskúšala s mojím prístrojom a naozaj nebolí; je to dhodobé bezbolestné odstránenie chĺpkov pre dokonale hladkú pokožku; na rozdiel rozdiel od epilácie pocítite len malý tlak na danom mieste na pokožke;
 • kvalitná značka – ak si vyberáte zariadenie tohto typu, Philips je jednozačne jedna z najlepších značiek na trhu;
 • viditeľné výsledky – spotrebiteľské testy hovoria o tom, že získate až 92 % redukciu chĺpkov po 3 ošetreniach;
 • technológia SenseIQ – táto technológia v spolupráci s inteligentnými senzormi SmartSkin odporučí najlepšie nastavenie pre odtieň vašej pokožky v ktoromkoľvek období roku;
 • pohodlné použitie – zariadenie môžete používať s kábelom i bez neho (pri Prestige).

Technológia IPL

Technológia IPL je skvelá pre zabezpečenie dlhodobého odstránenia chĺpov.

Ide o technológiu intenzívneho pulzného svetla (skratka z anglického názvu Intense Pulsed Light). Táto technológia má širšie spektrum a špeciálne filtre vylučujú vlnové dĺžky, ktoré pri liečbe nie sú definované.

Na odstraňovanie chĺpkov sú používané intenzívne svetelné impulzy IPL technológie, ktoré spôsobujú zahrievanie chĺpkov ž do korienku. Toto zahrievanie však nespôsobuje žiadny problém a nezasahuje ostatné tkanivo.

Vďaka zvýšenej teplote uvedením jemných svetelných impulzov korienok prejde do pokojnej fázy, vďaka čomu prirodzene vypadne a postupne sa spomalí jeho ďalší rast. Ak sú chĺpky tenké alebo hnedé, je práve široké spektrum vlnových dĺžok pri IPL výhodné. Technológia IPL je veľmi efektívna a bezbolestná.

Jedinečná technológia IPL Philips Lumea zaistí, že pulzné svetlo zasiahne a odstráni chĺpky aj korienky chĺpkov bez vplyvu na pokožku v ktorejkoľvek časti tela.

Popularita používania technológie IPL čoraz viac rastie. Je to úplne pochopiteľné, pretože vám šetrí čas aj peniaze, ktoré by ste nechali v salóne. IPL svetlo pôsobí až na korienky chĺpkov a následne aj na miesta, odkiaľ by chĺpky normálne vyrastali. Tým sa rast spomaľuje alebo úplne zamedzí. IPL svetlo dokáže preniknúť pokožkou.

 

Philips Lumea Prestige

Je jedno z najnovších a pokročilých zariadení, ktoré má viaceré výhody oproti predchádzajúcim verziám. Keď si budete vyberať zariadenie, v prvom rade sa teda uistite, čo presne chcete a potrebujete. Jednou z najväčších výhod je, že Prestige má bezkáblové pripojenie, čo ešte oveľa viac spríjemní jeho používanie. Ďalšou výhodou je viac nádstavcov Philips Lumea, ktoré umožňujú ošetrenie aj na tvári či v oblasti bikín.

Cena a recenzie Philips Lumea

Na začiatok treba rátať s o niečo vyššou investíciou. Toto zariadenie je drahšie ako ktorýkoľvek depilátor či epilátor, avšak výsledok je takmer trvalý. Navyše, keď si zoberiete do úvahy fakt, že za ktorýchkoľvek iných okolností by ste míňali pomerne veľa peňazí za podobnú procedúru v salóne, výsledok stojí za to. 

Klasické modely Philips Lumea s káblom a s jedným alebo dvomi nádstavcami, vás výjdu od 200 Eur vyššie. Ak máte záujem o procedúry na viaceré oblasti tela, prípadne pohodlné bezkáblové pripojenie, tieto modely stoja od 400 do 500 Eur.

Ďalšie recenzieAko sa používa Philips Lumea

Inteligentný snímač SmartSkin odporučí nastavenie prístroja tak, aby jeho použitie bolo čo najpohodlnejšie a najvhodnejšie pre odtieň vašej pokožky. Vďaka rôzne zakriveným nádstavcom s rôzne farebnými filtrami môžete jemne a účinne ošetrovať rôzne partie tela. Výrobca uvádza, že ošetrenie celého tela zaberie v priemere 15 minút.

Podľa môjho názoru je to o niečo dlhšie. Treba pamätať na to, že pri manipulácií treba po malých častiach prechádzať celým telom tak, aby technológia zasiahla všetky chĺpky. V každom prípade, celé telo by vám nemalo zabrať viac ako 30 minút.

Postup:

 • krok 1 – pred ošetrením oblasť ohoľte, epilujte alebo ošetrite voskom  (je totiž dôležité, aby z chĺpka ostal len korienok alebo lôžko);
 • krok 2 – zvoľte nastavenie prístroja podľa odtieňa vašej pokožky s pomocou snímača SmartSkin;
 • krok 3 – priložte prístroj na pokožku pod uhlom 90 stupňov. Akonáhle sa rozsvieti kontrolka „READY“ na zadnej časti prístroja, stlačte tlačidlo na rukoväti;
 • krok 4 – pri aktivovaní zábleskov pomaly posúvajte zariadenie Lumea po ošetrovanej oblasti. Vyhnite sa opätovnému vysielania zábleskov na rovnaké miesto.

Niekoľko dôležitých rád pri používaní Philips Lumea

Tým, že je epilátor Philips Lumea veľmi účinné, ale špecifické zariadenie, je na mieste si povedať niekoľko ďalších dôležitých detailov:

 • vykonávajte epiláciu IPL pred letom – rozhodne lepšie je začať s celou kúrou skôr pred letom; to, ako rýchlo sa zbavíte chĺpkov je individuálne, preto budete potrebovať nejaký čas. Pokožka nesmie byť počas epilačnej kúry vystavovaná slnku. Preto je najvhodnejšie obdobie zima;
 • zariadenie je predovšetkým pre ženy – epilátor Philips Lumea je špeciálne vyvíjaný pre jemnejšie ženské chĺpky;
 • používanie na jednotlivé oblasti tela – nie všetky modely sú určené na všetky časti tela, preto si vyberte model tak, aby vyhovoval vašim potrebám. Zariadenie, ktoré môžete používať aj na tvár, sa používa od lícnych kostí smerom dolu. U mužov je použitie úplne zakázané. U žien sú najčastejšie epilovanými časťami nohy, oblasť bikín, podpazušia a prípadne ruky;
 • ďalšie používanie – prípade väčších pieh a tetovania platí, že by ste sa týmto oblastiam mali vyhýbať. Intenzívne pulzné svetlo je totiž najviac priťahované tmavým pigmentom. Čím viac IPL svetla preniká pokožkou, tým viac je dráždená, a môže kvôli tomu dochádzať k pocitu pálenia pri epilácii;
 • ak máte ďalšie obavy, radšej navštívte dermatológa – používanie epilátora Philips Lumea je aj vďaka spolupráci s dermatológmi absolútne bezpečné. Ak však máte akékoľvek obavy, radšej navštívte dermatológa; ten prehliadne vašu pokožku a presnejšie povie, či je IPL epilácia práve pre vašu pokožku vhodná. Existujú prípady, keď sa IPL epilácia neodporúča vôbec. Ide o osoby s ekzematickou alebo veľmi citlivou pokožkou, osoby s vysokým výskytom kŕčových žíl, alebo malých červených žiliek, a samozrejme v prípade tehotenstva alebo dojčenia.

Bezpečnosť produktu Philips Lumea

Jednou z najdôležitejších vecí, ktorú treba v súvislosti s bezpečnosťou povedať je, že tento produkt je výsledkom 15-ročného výskumu v spolupráci s dermatológmi. Práve to napovie veľa o jeho bezpečnosti. Na druhej strane, Philips je ako značka jedna z vedúcich značiek v oblasti beauty spotrebnej elektroniky známa svojou kvalitou.

Pri vývoji tohto produktu bol dôraz kladený predovšetkým na bezpečnosť a účinnosť ošetrenia v pohodlí domova. Lumea vysiela červené, oranžové a infračervené svetlá, ktoré odstraňujú chĺpky najúčinnejšie. A vďaka tvarovaným nádstavcom sa bezpečne ošetria aj citlivé časti tela.

Ďalším z bezpečnostných prvkom je vstavaný senzor, ktorý zabezpečuje, že sa svetelné pulzy vysielajú iba pri správnom kontakte s vašou pokožkou. Ošetrenie je aj vďaka tomu úplne bezpečné.

Vhodnosť IPL technológie

Tu sú najdôležitejšie vlastnosti tejto technológie:

 • parametre svetla sa volia s ohľadom na typ pokožky a farbu chĺpkov;
 • IPL technológia na odstránenie chĺpkov z kolekcie Philips Lumea IPL je vybavená senzorom SmartSkin. Ten dokáže odporučiť vhodné nastavenie intenzity svetelných impulzov presne pre odtieň vašej pokožky a farbu vašich chĺpkov;
 • Philips Lumea IPL je vhodný takmer pre všetky typy a odtiene pokožky i chĺpkov;
 • IPL prístroj nie je vhodný len pre príliš tmavú pokožku alebo chĺpky, ktoré sú sivé, ryšavé alebo veľmi svetle blond. Dôvod je ten, že skvele fungujúca technológia odstránenie chĺpkov pomocou IPL svetla má nutnosť, aby bol dostatočný kontrast medzi pigmentom pokožky a pigmentom chĺpkov.

Počas procesu odstránenie chĺpkov pomocou IPL technológie dochádza k redukcii až o 85 % po troch ošetreniach modelom Philips Lumea IPL Advanced a až o 92 % chĺpkov už po troch ošetreniach prístrojom Philips Lumea IPL Prestige. Odstránenie chĺpkov touto technológiou je teda veľmi účinné.

Prístroje z radu Philips IPL Lumea prinášajú skvelé a dlhotrvajúce výsledky, ktoré potvrdzuje veľa spokojných užívateliek.

Philips Lumea recenzie

Na internete nájdete veľké množstvo recenzií na tento produkt a všetky sú prevažne pozitívne. Hodnotenia má Philips Lumea od zhruba 95 %. Podľa môjho názoru je epilátor skvelé a pokrokové zariadenie. Okrem všetkých spomínaných výhod je skvelým benefitom aj to, že Philips nezabúda na dizajn – jednak vyzerá veľmi dobre a štýlovo, avšak na druhej strane je veľmi praktické. Napriek tomu, že vyzerá pomerne robustne, je veľmi ľahké a dobre sa s ním manipuluje. To umožňuje aj praktická rukoväť zariadenia, ktorá je dobre uchopiteľná.

Philips Lumea má tiež krásnu a modernú farbu. No a v neposlednom rade vám celý proces nezaberie množstvo času, za pár minút procedúru zvládnete sami v kúpeľni.

Čo hovoria ďalší zákazníci?

Ako som hovorila, Philips Lumea recenzie sú hlavne pozitívne. O kvalite tohto zariadenia nesvedčí teda iba môj názor. Pomer ceny a kvality, kvalita návodu, dizajn,vzhľad, výdrž batérie, jednoduchosť ovládania, údržba, kvalita epilácie je vyvážený a robí z neho skvelý prístroj, ktorý chcete mať aj doma. Zákazníci oceňujú predovšetkým jednoduchú obsluhu, dobrý pomer ceny a kvality a výkon. Získate vďaka nemu spoľahlivý výsledok bez bolesti.

„Investíciu som zvažovala už dlho, po vyskúšaní u kamarátky som sa však rozhodla, že si zaobstarám svoju vlastnú Philips Lumea. Vo finále, tú istú sumu som za 2 roky zaplatila len za 4 návštevy v salóne, a to pri nej nešlo o ošetrenie všetkých partií a ku koncu leta už som si hovorila, že by to chcelo ďalšie návštevy v salóne. So zariadením Philips Lumea chĺpkov výrazne ubudlo a sú celkovo menej viditeľnejšie (drobnejšie, svetlejšie) a navyše mám aj jemnejšiu pokožku“.

Ak máte problém s rýchlym alebo hustým rastom nežiaducich chĺpkov, Philips Lumea je skvelé zariadenie. Odporúčam vám ho aj v prípade, že si jednoducho chcete zabezpečiť hladkú a peknú pokožku bez chĺpkov rýchlo a pohodlne. Zariadenie sa veľmi dobre používa, jeho aplikácia nebolí. Aj počiatočná vyššia investícia stojí za výsledok.

Na rozdiel od klasickej epilácie je dosiahnutie výsledku oveľa rýchlejšie a trvalejšie. No a na rozdiel od klasickej depilácie si pokožku nedráždite. Je to naozaj skvelý produkt.

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.