Magazín

Perinák – Ideálny pomocník do spálne

Mať dostatok priestoru a cítiť sa vo vašom byte pohodlne býva problémom väčšinou vtedy, ak ste majiteľom menšieho bytu.

Často sa stáva, že sa vám veci hromadia, máte rozostlané vankúše a periny, ktoré sa povaľujú na posteli, pretože ich nemáte kde dať.

Práve pre tieto prípady sa vytvorilo niekoľko doplnkov do bytov či domov, ktoré vás tohto problému zbavia.

Jedným z nich je aj perinák, ktorý by sme pokojne mohli nazvať aj ideálnym pomocníkom do spálne.

Okrem toho, že vám tento doplnkový nábytok pomôže lepšie uskladniť vaše periny a vankúše, môže sa stať aj pekným dizajnovým kúskom, ktorý dokonale oživí vašu spálňu.

Aké výhody perinák ponúka?

Jednoznačne tou najväčšou výhodou je už spomínaný úložný priestor, kde môžete uložiť všetky svoje periny a vankúše.

Ešte väčší význam vám dá tento šikovný kus nábytku vtedy, ak bývate v domácnosti s malými deťmi, ktorým sa svoje perinky nie vždy chce ustlať.

Okrem väčšieho poriadku a životného priestoru má však perinák ďalšiu mimoriadne dôležitú funkciu, ktorú si však nie každý uvedomuje.

Uloženie lôžkovín do perináku čiastočne obmedzíte tvorbu prachu. Logicky potom strávite menej času pri upratovaní a koniec koncov je to pre vás aj výhodnejšie zo zdravotného hľadiska.

Vyberte si z nášho katalógu

Close

Komoda OMEGA 04

171.00
Komoda OMEGA  je moderná a dokonalá komoda vyrobená z kvalitných materiálov. Komoda OMEGA 02 je dvoj-dverová komoda so štyrmi zásuvkami. Komoda OMEGA je v bielom farebnom
Close

Komoda OMEGA 03

117.00
Komoda OMEGA  je moderná a dokonalá komoda vyrobená z kvalitných materiálov. Komoda OMEGA 02 je komoda so štyrmi zásuvkami. Komoda OMEGA je v bielom farebnom prevedení. Komoda OMEGA
Close

Komoda OMEGA 02

145.00
Komoda OMEGA  je moderná a dokonalá komoda vyrobená z kvalitných materiálov. Komoda OMEGA 02 je  jednodverová komoda, a štyrmi zásuvkami. Komoda OMEGA je v bielom farebnom
Close

Komoda OMEGA 01

113.00
Komoda OMEGA  je moderná a dokonalá komoda vyrobená z kvalitných materiálov. Komoda OMEGA 01 je dvoj – dverová policou. Komoda OMEGA je v bielom farebnom prevedení. Komoda OMEGA
Close

Szynaka Komoda Selene 7 dub sonoma

164.00
Nadčasová kolekcia Selene bude vkusným doplnkom vašej domácnosti. Prevedenie dvierok vo farbe dub sonoma dodá spálni či obývačke nádych elegancie a luxusu.
Close

Szynaka Komoda Selene 5 dub sonoma

150.00
Nadčasová spálňa Selene bude vkusným doplnkom vašej domácnosti. Prevedenie dvierok vo farbe dub sonoma dodá spálni nádych elegancie a luxusu. Pohodlná posteľ

Perinák neslúži len na lôžkoviny

Perinák, mnohí ho nazývajú aj komoda do spálne, už dávno neslúži len na lôžkoviny. Čoraz častejšie ho rodičia kupujú svojim deťom aj do detskej izby.

Tieto typy sa nazývajú kombinované perináky, keďže okrem úložného priestoru na perinu a vankúše majú často primontovaný aj úložný regál, kde si môžete odložiť ďalšie veci.

Vrchná časť perináku býva vo väčšine prípadov uspôsobená na to, aby slúžila ako prebaľovací pult pre bábätko. Okrem iného deti často tento nábytok využívajú aj na odkladanie si svojich hračiek.

Ako vidieť, perinák je využiteľný viacerými spôsobmi, plní viacero funkcií, a preto je vždy vhodné si túto časť nábytku do spálne zaobstarať.

Ako si vybrať vhodný perinák pre vás?

Hovorí sa, že sto ľudí sto chutí. Toto známe porekadlo bude určite platiť aj pri výbere takej klasickej veci, akou je perinák.

Každému človeku totiž bude vyhovovať iný typ komody, iný materiál či dizajn. Ponúkame vám súhrn základných pravidiel, ktorých by ste sa mali pridržiavať  pri výbere perináku.

Dizajn

Perinák nie je typom nábytku, ktorý by mal úplne ožiariť váš byt či dom a budú sa naň chodiť pozerať aj vaši susedia.

Tieto komody do spálne musia skôr splniť svoju funkciu. To však neznamená, že si nemôžete do svojej spálne vybrať vkusný model.

Odporúčame preto perináky vo veľmi jemných farbách, ktoré skvelo doplnia celkovú atmosféru vašej spálne či detskej izby.

Výklopné dvierka sú cesta

Tým, že perinák budete s veľkou pravdepodobnosťou používať každý deň, mal by byť tento kus nábytku praktický a mimoriadne jednoduchý na používanie.

Ideálnou voľbou sú preto perináky s výklopnými dvierkami, kde uložíte svoje lôžkoviny bez väčších problémov.

Ďalšie typy perinákov

Okrem klasických skriniek s výklopnými dvierkami sa v obchode často stretneme so zásuvnými či kombinovanými perinákmi.

V tomto prípade ide skutočne o váš vkus, ktorý typ nábytku vám bude najviac vyhovovať po dizajnovej stránke aj po stránke funkčnosti.

Skvelými perinákmi, ktoré spĺňajú aj tie najvyššie dizajnové štandardy, sa môžu pre vás stať starodávne truhlice, ktoré umiestnite pred posteľ.

Vytvorí sa vám tak nielen miesto na uloženie lôžkovín, okrem toho si aj skrášlite svoju oázu spánku a pokoja.

Vyberte si z nášho katalógu

Close

Global Kros Komoda GK 60 4S Farba: Dub san Remo

67.00
Komoda GK 60 4S má 4 zásuvky vhodné najmä na odkladanie drobností, ktoré chcete mať stále po ruke. Dekoračné a spomienkové
Close

Szynaka Komoda Selene 3 dub sonoma

137.00
Nadčasová spálňa Selene bude vkusným doplnkom vašej domácnosti. Prevedenie dvierok vo farbe dub sonoma dodá spálni nádych elegancie a luxusu. Pohodlná posteľ
Close

Global Kros Komoda GK 60 4S Farba: dub wotan

67.00
Komoda GK 60 4S má 4 zásuvky vhodné najmä na odkladanie drobností, ktoré chcete mať stále po ruke. Dekoračné a spomienkové
Close

Szynaka Komoda Selene 3

119.00
Nadčasová spálňa Selene bude vkusným doplnkom vašej domácnosti. Prevedenie dvierok s vysokým bielym leskom dodá spálni nádych elegancie a luxusu. Pohodlná posteľ
Close

ArtMadex Komoda Kendo K13

177.00
Zostava nábytku Kendo je veľmi moderná a štýlová sektorová zostava, ktorá spĺňa aj tie najnáročnejšie potreby klientov. Vďaka svojej jedinečnej
Close

Tempo Kondela Kôš s pevným rámom Rafaello

59.00
Kôš v pevnom ráme RAFAELLO je navrhnutý pre všetkých milovníkov luxusného dizajnu, ktorý evokuje v miestnosti pocit elegancie a neodolateľného vkusu. 

Materiál

Ďalším dôležitým aspektom pri výbere správneho perináka alebo komody do spálne je materiál, z ktorého je nábytok vyrobený.

Tými najčastejšími materiálmi, ktoré sa pri výrobe týchto typov nábytku používajú sú laminátové dosky s ABS hranami.

Tento typ materiálu sa v obchodoch ponúka v rôznych kombináciách dekóru. Preto si môžete byť takmer istí, že tú správnu kombináciu pre vás určite nájdete.

Ak chcete staviť na kvalitu a fakt, že vám perinák vydrží skutočne dlho, poobhliadnite sa po nejakom masíve. Perinák z masívu je nielen kvalitnejší ako laminátová doska, ale môže skvele zapadnúť do interiéru zrubov či chát.

Truhlice, ktoré sme spomínali vyššie by sa mohli hodiť ako perinák do škandinávskeho štýlu.

Aký perinák zvoliť do spálne?

Vyššie sme vám popísali niekoľko typov perinákov z rôznych materiálov, ktoré môžete nájsť  v obchode.

Pred kúpou toho vášho je však dôležité uvedomiť si, kde by mal byť tento typ nábytku umiestnený. Do spálne sa totiž hodí iný typ komody ako do detskej izby.

Do spálne by sme vám preto jednoznačne odporúčali výber zásuvkovej komody alebo perináku s výklopnými dvierkami.

V tomto prípade je najviac dôležitým aspektom úložný priestor. Preto sa ešte pred kúpou uistite, že hĺbka zásuviek je dostatočná na uloženie vašich lôžkovín.

Aký perinák zvoliť do detskej izby?

Druhým najčastejším miestom, kde môžete perinák nájsť je detská izba. V takomto prípade sa odporúča vybrať skutočne bezpečný, zdravotne neškodný a funkčný nábytok.

Takýto nábytok sa najčastejšie vyrába zo stabilného masívu, ktorý je dodatočne natretý priesvitným lakom proti poškodeniu.

Všetci totiž vieme, že deti sú hravé a môžu často spôsobiť poriadnu neplechu.

Aký nábytok do spálne nepatrí?

Spálňa je miestnosť, kde sa chodí po náročnom dni oddychovať. Mnohí ju nazývajú aj oázou pokoja. Pre niektorých však toto prirovnanie neplatí a často si z nej urobia ďalšiu pracovňu či herňu.

Do spálne by preto rozhodne nemala patriť žiadna televízia, kancelársky stôl či stolička. Je to miestnosť, v ktorej si máte oddýchnuť a nie ďalej pracovať.

Pre spálňu je mimoriadne dôležité zvoliť aj vhodné farby stien. Zelená či krikľavo červená by mali byť  určite tabu.

Do miestnosti tohto typu sa odporúčajú mierne teplé kontrastné farby, ktoré navodia pocit domova a pohodlia.

Výber týchto farieb však váš priestor opticky zmenší, naopak zvolením studenších farieb sa váš priestor zväčšuje.

Silný a stabilný zdroj svetla je ďalším dôležitým aspektom pri celkovej výstavbe a zariaďovaní spálne. Ideálnym svetlom do spálne je prirodzené svetlo, ktoré vás ráno príjemne zobudí a dodá vám energiu do ďalšieho dňa.

Tým najšialenejším a najkontrastnejším doplnkom vo vašej spálni by mali byť samotné obliečky.

Ak vaša spálňa pôsobí útulne vďaka jemným teplým farbám, pri výbere obliečok rozhodne môžete popustiť uzdu svojej fantázie.

Ďalšou klasikou, ktorá skvelo doplní celkový dizajn spálne, sú živé kvety. Poobzerať sa taktiež môžete po rôznych vkusných obrazoch.

Rady na záver

Spálňa je jednoznačne zónou pokoja v celom dome či byte, a preto by sa k nej pri jej zariaďovaní tak aj malo pristupovať .

Jedným z typov nábytkov, ktoré do spálne jednoznačne patria a okrem dizajnového obohatenia vám pomôžu aj pri ukladaní lôžkovín, sú perináky alebo komody do spálne.

Pri ich výbere by ste v prvom rade mali pozerať na funkčnosť, pohodlnosť ovládania, veľký úložný priestor a bezpečnosť.

Ak plánujete perinák zakúpiť svojim deťom do detskej izby, odporúčame vám zvoliť taký, ktorý bude  vyrobený z pevného masívu, a to kvôli väčšej výdrži.

Veríme, že vám tento článok pomohol a vy si vyberiete taký typ perináka, ktorý bude dokonale zodpovedať vašim predstavám o funkčnosti a dizajne.

O Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.