Ovládať domácnosť pomocou vášho smartfónu? V dnešnej dobe čoraz reálnejšie

Ovládať domácnosť pomocou vášho smartfónu? V dnešnej dobe čoraz reálnejšie

O inteligentné technológie nie je v súčasnej modernej dobe rozhodne núdza. Smart hodinky, smartfóny či mnoho revolučných funkcií, ktoré nájdete aj pri viacerých štandardných spotrebičoch. Práve inteligentné funkcie získavajú čoraz väčšie zastúpenie a mať možnosť, prepojiť viacero z nich, je viac ako vítaná.

Vašu domácnosť tak môžete mať pod palcom aj prostredníctvom vášho mobilu, mnohí výrobcovia a vývojári tomu totiž prispôsobujú aj ich najnovšie modely. Ste vlastníkom mobilného zariadenia od značky Samsung? Možno ani neviete o tom, že práve táto spoločnosť vám to sprístupňuje. Všetko potrebné nájdete pod jednou aplikáciou s názvom SmartThings.

Vstúpte do inteligentnej domácnosti

Obklopujeme sa technologickými výdobytkami a možno ich vnímame už takmer automaticky, no nedokázali by sme si bez nich predstaviť čo i len jeden deň.

Či už ide o smartfón, notebook, alebo televízor so smart funkciami, bez každého z nich sa len ťažko zaobídete. Zoznam inteligentných zariadení sa tak neustále rozrastá a viacero z nich môžete dnes už aj dokonca spravovať prostredníctvom jednej aplikácie.

Volá sa SmartThings a môžete ju využiť vtedy, keď vlastníte mobily Samsung. Pamätajte však aj na to, že jednotlivé zariadenia musia byť kompatibilné s touto značkou, a teda aj s predmetnou funkciou.

Ponuka kompatibilných zariadení sa rozširuje

Na čo všetko sa táto automatizácia a spravovanie zariadení vzťahuje? Reč je o celej škále pomocníkov v domácnosti, môže tak ísť napríklad nielen o televízor, ale aj o robotický vysávač, umývačku riadu či chladničku. Tým rozhodne ešte nekončíte, ovládať môžete aj osvetlenie či samotné uzamykanie vašej domácnosti.

Aplikácia, ktorá prevýši očakávania

Skvalitniť si bývanie môžete ešte viac, a to pomocou inteligentného ovládania. Nastaviť si tak môžete napríklad aj to, aby sa zaplo svetlo v presne stanovený čas, no len vtedy, keď niekoho zachytí v danej miestnosti senzor pohybu.

Polievanie záhrady bude taktiež oveľa jednoduchšie. Počas pozerania televízie len zapnete osviežovač, a to práve pomocou tejto aplikácie. Ponuka výhod je pomerne rozsiahla a pokiaľ vyhľadávate inteligentné spotrebiče, určite uvítate takéto uľahčenie viacerých činností.

Treba však povedať, že táto voľba je v našich končinách pomerne neznáma a len málokto takúto inteligenciu zariadení aj reálne využíva. Krok doby sa posúva rýchlym tempom vpred a kto vie, možno o pár rokov budeme všetci nadšení z tohto výdobytku a inteligentná domácnosť bude populárna aj na Slovensku. Jedno je isté, mobilné telefóny sú tomu čoraz viac prispôsobené a je viditeľné, že ich výrobcovia sa k tomuto pokroku stále viac prikláňajú.

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.