Organizér do dielne – Výber tých najlepších

Práca na projekte v neorganizovanej dielni môže byť prinajmenšom skľučujúcou úlohou. Okrem neporiadku môžete tiež strácať drahocenný čas hľadaním položiek potrebných na váš projekt, ako je napríklad správny vrták. Tento čas by ste mohli stráviť prácou na vašej úlohe. A presne k tomu slúži organizér do dielne. Organizovanie náradia je veľmi subjektívna záležitosť. Každý majster má svoje postupy a očakávania. Preto chceme dopredu poukázať na to, že univerzálny spôsob organizovania dielne neexistuje. To, čo v našom článku predkladáme, sú len návrhy a nápady. Veríme, že vás inšpirujú a obohatia.

NAJLEPŠIE ORGANIZÉRY DO DIELNE – NÁŠ VÝBER

Prečo investovať do organizéra do dielne

Existuje veľa dôvodov, prečo investovať do organizéra do dielne. Mnoho domácich majstrov používa ako náhradu dielne garáž. Bohužiaľ, s tým sa dostáva do popredia mnoho problémov, ktoré na prvý pohľad nie sú zrejmé. Časom vám však začnú otravovať život.

Narušiť už zabehnutú rutinu je mnohokrát obtiažne, ak nie priam nemožné. Najlepšie teda urobíte, keď do organizéra do dielne investujete peniaze a čas hneď na začiatku. Táto investícia sa vám v mnohých ohľadoch vráti už v priebehu prvých týždňov a pri správnom prístupe vydrží roky.

Čistá garáž zaisťuje, že pre auto bude vždy miesto – niečo, čo mnohé garáže nevideli roky. Dobre navrhnutý organizér do dielne môže tiež zmeniť vašu chaotický garáž na použiteľnú plochu pre váš domov. Je to priestor, kde sa deti môžu v daždivých dňoch preháňať a jazdiť na svojich kolobežkách.

Prehľadný organizér do dielne

Pridaním pracovného stola alebo iného vybavenia vám garáž či dielna vytvára priestor na oddávanie sa koníčkom, ktorým by ste sa inak doma nemohli venovať.

Navyše zvyšuje bezpečnosť vášho domova. Možnosť zahrnúť do svojho dizajnu uzamknuté skrinky poskytuje miesto na uloženie ostrých nástrojov a chemikálií/jedov, aby k nim deti a domáce zvieratá nemali prístup.

Stupňový organizér a skriňový organizér

Organizéry môžu byť skonštruované rôznymi spôsobmi, aby vyhovovali rôznym účelom použitia. Skladovanie je rozdelené do dvoch kategórií – stupňový organizér  a skriňový organizér do dielne.

Organizéry sú vyrobené podľa rôznych špecifikácií v závislosti od toho, či majiteľ domu požaduje stupňový organizér alebo skriňový organizér do dielne. Tieto klasifikácie tiež prichádzajú v rôznych cenových reláciách. Preto je dôležité pochopiť rozdiely.

Väčšina spoločností ponúka skrinky a organizéry na skladovanie alebo garáže. Je to preto, že vo výrobnom procese týchto dvoch systémov sú potrebné rôzne strojové zariadenia. Spoločnosť zvyčajne investuje do jedného alebo druhého. Špecialisti na organizáciu garáží zvyčajne ponúkajú iba stupňové organizéry. Na druhej strane, skriňová spoločnosť, ktorá sa zaoberá aj garážovými organizáciami, zvyčajne ponúka iba skriňové organizéry.

Stupňový organizér do dielne

Stupňový organizér do dielne

Garážová trieda ponúka vysokovýkonné skladovacie systémy. Akákoľvek komerčná dielňa by určite vyžadovala túto úroveň úložiska. V týchto dielňach sa bežne používa. Autoservisné strediská, profesionálne dielne na spracovanie dreva a opravy motorov sú niektoré z typov podnikov, ktoré využívajú stupňové organizéry.

Avšak nájdu sa aj majitelia domov, ktorí ich potrebujú. Domáci kutil pracujúci s drevom, ktorý vlastní veľa ťažkých píl a nástrojov, je jedným z nich.

Ďalším príkladom je zberateľ športových áut alebo starožitných automobilov. Na skladovanie automobilových dielov je potrebná odolná skrinka. Ak si myslíte, že by ste si v garážových skriniach mohli ponechať náhradný motor alebo prevodovku, určite si vyberte stupňový organizér do dielne. Ľahší systém jednoducho takú hmotnosť neunesie.

Skriňový organizér do dielne

Skriňový organizér do dielne je na druhej strane ideálny pre majiteľa domu, ktorý má veľa hračiek, športového tovaru, záhradníckeho náradia, vriec s hnojivom a ľahkých automobilových potrieb.

Udržiavanie niekoľkých plechoviek oleja a fliaš s rozpúšťadlom do ostrekovačov čelného skla si nevyžaduje stupňové skrine. Zvyčajne postačí skriňový organizér. Je rovnakej kvality ako typické organizéry do špajze alebo šatníka. Jediný rozdiel je v tom, že garážové skrine na skladovanie sú vždy zaistené na podlahe a udržiavajú skrinky nad podlahou.

Skriňový organizér do dielne

Skriňové nohy sú malé plastové alebo kovové nožičky, ktoré zdvíhajú úložné skrinky z podlahy, čím zabraňujú poškodeniu vlhkosťou. Sú tiež výškovo nastaviteľné, vďaka čomu sú ideálne na vyrovnanie skriniek na nerovnej podlahe garáže.

Zamyslite sa nad tým, ako plánujete využívať svoj garážový sklad a naplánujte si správny typ organizéra. Týmto spôsobom je pravdepodobnejšie, že získate kvalitu, ktorú potrebujete, bez preplácania. Myslite na to tak, ako pri výbere auta.

Povedzte napríklad, že máte radi prírodu a kempovanie. Postačí vám SUV postavené na voľnočasové využitie alebo potrebujete vozidlo vyrobené do terénu? Jediný, kto môže na túto otázku odpovedať, ste vy. Kúpte si správne úložisko pre spôsob, akým ho chcete používať.

Začnite s maličkosťami

Vždy maximálne využite zberné nádoby, lamelové panely a háčiky na uskladnenie malých dielov a nástrojov. Sú neospevovanými hrdinami skladovania. Nielenže vám pomôžu rýchlo nájsť to, čo potrebujete, ale tiež zabezpečia, aby sa nič nestratilo.

Malé úložné boxy nájdete v rôznych veľkostiach a farbách, čo vám dáva väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o to, čo do nich uložíte. Existuje široká škála hákov a príslušenstva, ktoré môžete pripojiť, aby ste zabránili tomu, že vaše nástroje zapĺňajú pracovný priestor.

Šuplíky

Nemáte miesto na stene na zavesenie náradia? Využite všetky výhody zásuvkových skriniek (šuplíkov) a deliacich priečinkov zásuviek, pretože poskytujú ľahko dostupný a organizovaný úložný priestor.

Plastové/kovové rozdeľovače zásuviek nielenže udržujú malé časti v bezpečí, ako sú skrutky, klince a skrutky, ale môžu byť plne zameniteľné, aby sa do nich zmestili veľké nástroje.

Všetky skrutkovače, kladivá a iné predmety uchovávajte oddelené v samostatných zásuvkách alebo pomocou týchto rozdeľovačov. Ďalším veľkým bonusom oddeľovačov zásuviek je, že pomáhajú predchádzať hrozným ťahaniciam, ku ktorým dochádza, keď sa obsah zasekne pri otváraní príliš preplnenej zásuvky.

Ďalším prídavným prvkom pre vašu zásuvkovú skrinku môžu byť aj kolieska – vďaka čomu bude vaša skrinka plne mobilná.

Toto spravte pred nákupom

Ujasnite si, na čo chcete organizér do dielne používať. Regály sú vždy stredobodom pozornosti každej dielne, ale často sa zabúda na zváženie váhových limitov. Pred akýmkoľvek nákupom vždy zvážte, čo presne skladujete v regáloch a aké ťažké sú položky.

Uprataná dielňa

Nesprávne naložený regál sa môže ohnúť alebo nakloniť dopredu a môže predstavovať hrozbu pre ľudí, čo sa pohybujú v jeho blízkosti. Pred nákupom skontrolujte kapacitu police, existuje veľa možností v závislosti od vašej potreby – sú dostupné ľahké, stredné a ťažké police.

Pre vyššiu bezpečnosť upevnite organizér do dielne k podlahe. Predídete tak nestabilite a prípadnému pádu. Ten by mohol byť v prípade plne naloženého organizéra skutočne nebezpečný.

Materiál

Garážové úložné skrine sú vyrobené z rôznych materiálov. Tri najčastejšie používané typy sú drevo, plast a kov. Drevené skrine sú väčšinou najlacnejšie. V prípade, že ste zručný a chcete ušetriť, si ich zvládnete postaviť aj svojpomocne.

V závislosti od toho, ako ich používate, môžu drevené skrinky vyhovovať vašim potrebám. Ale pozor, drevo môže absorbovať chemikálie, ktoré sa naň rozlejú. Po výraznom znečistení ich už nikdy nebude možné poriadne vyčistiť.

Plast je ďalší materiál, ktorý je ekonomický. Plastové police môžu vyzerať dobre a môžu vám stačiť v závislosti od toho, čo skladujete. Teplota a vystavenie slnku môžu spôsobiť problémy s plastom. Ak ste často v garáži alebo máte dvere príliš otvorené, budete musieť byť opatrný. Je takmer isté, že aj pri perfektnej starostlivosti časom zaznamenáte praskliny, deformácie a celkové zhoršenie integrity políc. Na dlhodobé skladovanie navrhujeme kvalitnejší materiál.

Drevený úložný systém

To nás privádza ku kovu. Z týchto troch materiálov je tento určite najodolnejší. K dispozícii je celý rad veľkostí, štýlov a cien, aby vyhovovali vašim potrebám. Ak rozmýšľate nad oceľovým organizérom do dielne, je potrebné zvážiť aj rozmer ocele.

Ako umiestniť organizér do dielne

Pri menších garážach či dielňach sa vaše možnosti môžu spočiatku zdať obmedzenejšie. Stále však existujú spôsoby, ako byť s priestorom kreatívne efektívny. Rad skriniek môže byť umiestnený vedľa sklopnej lavice v zadnej časti garáže na uskladnenie.

Ak máte vyššie stropy, možno budete môcť obložiť niektoré nástenné alebo stropné úložné regály okolo stropu, aby ste maximalizovali priestor. Možno budete môcť zavesiť pracovný stôl a ďalšie predmety na strop, aby ste sa mohli sústrediť na priestor skrinky v oblasti, ktorú máte.

Parkujete vozidlá v garáži? Môže sa stať, že narazíte dverami auta do skriniek, alebo auto vytŕča z garáže, takže nemôžete zavrieť bránu. Nezabudnite v garáži alebo dielni nechať dostatok miesta na voľný pohyb.

Organizér nad hlavou

Ach, tie krabice a boxy navyše. Číhajú v rohoch vašich skríň a garáží a čakajú na to ideálne obdobie alebo mesiac, kedy budú opäť užitočné. Kôš plný penových tekvíc a jesenného lístia, krabica plná pozlátok a ozdôb. Jedna plná malého oblečenia, na ktorú ďalšie dieťa ešte nie je dosť veľké. Alebo možno je to hnojivo, plechovky od farieb a kefy.

Kam všetky tieto aktuálne neužitočné veci uskladniť? S obmedzeným priestorom v skrini a vyšším stropom v garáži existuje elegantné riešenie.

Pri výbere najlepšieho systému skladovania v garáži pre váš priestor je niekoľko vecí, ktoré musíte zvážiť. Starostlivo naplánujte, ako, kde a akú veľkosť systému budete inštalovať, aby ste maximalizovali úložný priestor. Na určenie bezpečnostných možností a životnosti je tiež dôležité pozrieť sa na štýl a značku systému.

Závesný organizér do dielne

Rozhodnite sa, čo by ste chceli uložiť a či sa to dá urobiť bezpečne, vzhľadom na rozmery a hmotnosť, ktorú organizér dokáže udržať. Zvážte aj zaťaženie, ktoré váš strop vydrží, a či organizér dokážete zavesiť a namontovať  sami, alebo na to budete potrebovať odborníka.

Ak potrebujete ľahší prístup k náradiu, ktoré skladujete, ste proti používaniu rebríka alebo sa obmedzujete na možnosť zdvihnúť krabice a iné predmety na skladovacie regály nad hlavou, nie je všetko stratené.

Našťastie existuje motorický závesný organizér. Je to drahšia možnosť, ale skvelá možnosť. Môžete nainštalovať motorizovaný nadzemný garážový úložný systém, aby ste mohli využiť priestor svojho stropu a zároveň ho sprístupniť na úrovni zeme.

Tieto jednotky zvyčajne fungujú pomocou ťahacieho systému, ktorý jeden alebo viacero zdvíhacích motorov zdvíha a spúšťa. Tento typ úložného stojana sa zvyčajne spustí zo stiahnuteľnej aplikácie alebo z ovládača pripevneného na stenu. Tieto jednotky poskytujú ľahký prístup k uloženým veciam a zároveň uľahčujú používanie stropu ako úložného priestoru.

Záver

Pre mnohých ľudí sú garáže a dielne viac než len miestom, kde jednoducho umiestnia svoje autá alebo staré nepotrebné veci. Mnohí hľadajú úložný systém, ktorý im pomôže zbaviť sa neporiadku. Niektorí využívajú svoj úložný priestor v garáži na uskladnenie náradia, záhradnej techniky, športového náradia, starého oblečenia, starého nábytku alebo iných drobností. V súčasnosti mnohí majitelia domov začínajú s investovaním do garážových skladovacích skríň a regálov, aby mohli rýchlo a jednoducho vytvoriť maximálny úložný priestor. Okrem organizačných výhod prestavby garáže ponúkajú organizéry do dielne aj ochranu pred drsným prostredím, ktorému sú garáže vystavené.

4/5 - (5 votes)