Obývacia izba – inšpirácia a dizajn obývačky

Obývacia izba alebo obývačka je miestnosť, ktorú má každý rád. Trávime v nej veľké množstvo času s rodinou, priateľmi, pozeráme tu televízor alebo sa hráme hry.

Práve pre tieto dôvody by mala byť obývačka útulná a príjemná. Aj toto sú súčasné trendy obývacích izieb. Dnes je in mať vzdušnú, presvetlenú a hlavne pohodlnú modernú obývaciu izbu.

Pri jej zariaďovaní treba naozaj zvážiť, čo v nej naozaj potrebujete a čo nie.

Obývačka v byte


Ak bývate v paneláku alebo v menšom rodinnom byte, vyskúšajte minimalizovať nábytok v obývačke.

Obývačka v byte je väčšinou malá, odporúčame preto veľkú obývačkovú stenu, ktorá sa tiahne cez celú izbu, nahradiť jedným zaujímavým kúskom napríklad políc.

Celej obývačke to prospeje a bude pôsobiť väčšia. Ako bonus dostanete ďalší úložný priestor, ktorý môžete využiť podľa seba.

Interiér obývacej izby


Nemusíte zariadiť naraz.

Môžete ho podľa nálady a dostupných financií dokupovať postupne. Nebojte sa farieb.

Dnešné trendy prajú výrazným farbám v kombinácií s pastelovými farbami. Vyskúšajte tiež napríklad modely políc, ktoré sú zavesené zo stropu, neuberú miesto na podlahe, sú atraktívne a obývačka sa stane oveľa priestrannejšou.

Luxusná obývačka


Nemusí byť veľká, stačí zvoliť vhodný nábytok.

V kurze sú tiež nízke komody a konferenčné stolíky. Poprípade vyskúšajte nahradiť konferenčný stolík viacerými menšími stolíkmi.

Moderná obývacia izba


Čo sa týka materiálu, stále je v móde drevo a ostatné prírodné materiály. Trendové farby sú zemité ako napríklad tmavozelená a piesková farba. Ak nechcete maľovať celú obývačku, postačí zvoliť farebné textílie – vankúše, závesy alebo koberec.

Prírodu do obývačky dostanete aj pomocou tapiet ako napríklad prírodná tapeta v podobe lesa alebo iný botanický motív.

Ak predsa len plánujete maľovať, módna je zelená.

Nedávajte však príliš tmavú, aby obývačka nestratila svetlo. Útulnú atmosféru doplnia stojacie alebo stolové lampy, ktoré môžete rozmiestniť podľa vašich potrieb po celej izbe.

Ak ste mladý a odvážny, vyskúšajte svoju obývačku zariadiť na kaviarenský štýl.

Je to coolové, trendy a návštevy budú celé bez seba. Nemusíte sa predsa držať zaužívaného konceptu obývačkovej steny a sedačky. Farby útulného podniku dokonale doplnia celý tento nápad.

4.6/5 - (5 votes)