Neviete ako zariadiť študentskú izbu? Poradíme vám!

Máte doma žiaka či študenta? Určite nám dáte za pravdu, že jeho izba by mala byť prispôsobená daným potrebám, aby sa v nej dieťa cítilo čo najlepšie. Malo by ísť v podstate o multifunkčnú miestnosť, kde môže nielen spať, ale i učiť sa, hrať sa počítačové hry a jednoducho tráviť svoj voľný čas! Poďme sa pozrieť na to ako zariadiť študentskú izbu.

Umiestnenie nábytku hrá dôležitú rolu!


Moderné študentské izby sa dajú pomyslene rozdeliť na tri časti – priestor na spanie, učenie a zábavu.

Základom je, aby nebola izba príliš „preplnená“ zbytočnosťami, veď komu by sa chcelo tlačiť medzi nábytkom pri prechádzaní z jednej časti izby do druhej?

Najideálnejším riešením bude, ak nábytok nebude umiestnený uprostred izby, ale naopak – na okraji, kde nebude nikomu zavadzať.

Vďaka tejto, na prvej pohľad jednoduchej, ale skutočne efektívnej rade, bude študentská izba útulná, moderná a zároveň bude poskytovať dostatok priestoru.

 

A čo pracovný stôl?


Čo sa týka pracovného stolu, platí všeobecná zásada – čím väčší, tým lepší!

Veď študentovi nestačí len pero, papier a učebnica, ale k štúdiu potrebuje tiež počítač, tlačiareň, niekoľko druhov rôznych skrípt, lampu a mnoho ďalšieho.

Najlepšie je, ak stôl smeruje k oknu, vďaka čomu má dostatok svetla pri učení, čím si neunavuje oči, no okrem toho je možné vďaka správnemu umiestneniu ušetriť tiež poplatky za energiu.

 

Nezabudnite na pohodlné sedenie!


Ku každému písaciemu stolu patrí poriadna stolička, resp. kreslo. Ideálne je, ak je na koliečka, má nastaviteľnú výšku sedáku, pretože pri správnom sedení by sme sa mali opierať nohami o podlahu.

Okrem toho je dôležité, aby bola opierka pohodlná, vďaka čomu sa vyhne bolesťami chrbtice či hlavy. Veď celodenné učenie nie je vôbec sranda, tak prečo si nedopriať aspoň komfortný nábytok a doplnky, ktoré nejednému študentovi pomôžu pri plnení povinností?

 

4.5/5 - (6 votes)