Vyberáme najlepšie matrace – Ako na to? Využite tieto tipy!

Zdravý spánok je pre človeka veľmi dôležitý. Okrem toho, že naň vplýva veľké množstvo vecí ako svetlo, zvuk alebo teplota, sú dôležité aj samotné matrace. Tie sú základným faktorom pre dobrý a kvalitný spánok. Výber toho najlepšieho býva často komplikovaný. Ako vyberať matrace správne? 

Pri zariaďovaní spálne alebo celkovo svojho príbytku, myslíme na všetky základné kusy nábytku. Skrine, police, komody a posteľ. Pri posteli premýšľame, akú veľkú chceme, či má alebo nemá mať úložný priestor alebo ako vyzerá. Len málokedy sa zastavíme pri tom, aký matrac do nej kúpime. Ak aj o ňom premýšľame, je to pomerne rýchla kúpa. Predsa, matrac nikto nevidí, nemusí byť taký špeciálny. A to je veľká chyba. Ak chcete zdravý spánok, potrebujete kvalitný matrac. Takto kúpite ten najlepší! 

TOP 3 Matrace – (náš výber)


Air Comfort Plus

od 359,90 €
 Darček
 Doprava zdarma

Dormeo Aloe Vera

od 179,90 €
 Darček
 Doprava zdarma

Matrac iMemory

od 299,90 €
 Darček
 Doprava zdarma

Viete ako na nás vplýva zlý spánok? 

Na začiatok je dobré povedať, za čo všetko môže zlý spánok.

Pred samotnou kúpou je dobré trochu sa navnadiť, aby ste mali vyššiu motiváciu ku kúpe správneho modelu. 

posteľ v spálni

Zlý spánok dokáže ovplyvniť úplne celú náladu počas dňa. Okrem negativizmu sa často pridružuje aj stres a nervozita. Nevyspatý človek je celý deň unavený a nedokáže zo seba vydať toľko energie, koľko by mal. 

Na začiatku si nejako nemusíte uvedomovať, že ste spali zle alebo nekvalitne. Výber nesprávneho matracu sa často odzrkadľuje po niekoľkých mesiacoch alebo dokonca rokoch.

Nesprávny matrac ovplyvňuje vašu chrbticu a držanie tela. Tým pádom sa môže stať, že budete mať bolesti, ktoré ste doteraz nikdy nemali. Matrace sú jednoducho dôležitou súčasťou našich životov a musia byť vyberané správne.

Čo však môžeme očakávať pod slovom “vyspať sa doružova”? Ako vieme, že sme sa vyspali dobre? Dobrý spánok je charakteristický tým, že ráno sa vám nevstáva príliš ťažko.

Necítite sa ako “prejdení valcom” a nie ste polámaní z noci plnej prehadzovania sa. Ak vstávate skoro ráno, z postele sa vám, samozrejme, nebude chcieť vstať. Hneď ako však začnete fungovať si uvedomíte, že máte dostatok energie

Počas celého dňa budete príjemní a energickí. Nebude sa vám toľko zívať a nebudete myslieť na to, že potrebujete minimálne liter kávy, aby ste deň prežili. Dokonca, ani poobedné zdriemnutie počas víkendu nebude potrebné. 

Zdravý spánok nie je dobré podceňovať. Myslite na to, že ovplyvňuje celý váš deň, celé vaše zdravie a hlavne, celý váš život. Na začiatku si teda dajte záležať pri vyberaní a nebojte sa investovať vyššie čiastky. Rozhodne sa to oplatí. 

Výber podľa zdravotného stavu 

Váš zlý zdravotný stav môže byť následkom zlého spánku počas dlhého obdobia. V tomto prípade nemusí ísť len roky. Pokojne to môžu byť mesiace. Ak teda máte nejaký zdravotný problém, pred výberom je dobré ujasniť si, na čo matrac potrebujete. 

Zamerajte sa predovšetkým na seba a položte si zopár otázok ako: 

 • Trpíte bolesťami chrbta alebo krčnej chrbtice?
 • Trápi vás bolesť kĺbov? 
 • Máte nadváhu? 
 • Ste alergickí na prach alebo roztoče? 
 • Preferujete prírodné materiály? 

Poďme si ich spolu všetky rovno zodpovedať. 

Trpíte bolesťami chrbta alebo krčnej chrbtice? V tom prípade je dôležité vybrať správnu tvrdosť matracu. Niektorí ľudia majú problémy s chrbticou najmä kvôli príliš mäkkému alebo už vyležanému matracu. 

Trápi vás bolesť kĺbov? Ak áno, rovnako by ste sa mali zamerať na tvrdosť matracov. Ak sa bavíme o presnom type matracu, vhodný by mohol byť napríklad typ s taštičkovou pružinou. 

Máte nadváhu? Ak máte vyššiu váhu, potrebujete tvrdší matrac. Zamerajte sa na skupinu tvrdosti 4 – 5. 

Ste alergickí na prach alebo roztočte? Pre vás je vhodný zdravotný typ. Ten je hypoalergénny a vysoko hygienický. 

Preferujete prírodné materiály? Určite si prídete na svoje v nových trendoch prevládajúcich medzi matracmi. Medzi ne patrí napríklad kokosový typ alebo BIO. 

Tvrdosť

Matrace majú niekoľko základných charakteristických čŕt. Podľa nich by ste si mali aj vyberať. Jednou z tých najhlavnejších je práve tvrdosť. Mnohí majú pri výbere tendenciu ísť za skôr mäkšími typmi.

Sú podľa nich lepšie na spánok a omnoho komfortnejšie. Je to ale prvá chyba, ktorej sa pri kúpe ľudia dopúšťajú. To, že je matrac mäkký neznamená, že je pre vás vhodný

V prípade, že vyberáte matrac podľa tuhosti, akú mal ten predošlý, čo máte doma, nerobte to. Skúste začať s „čistým štítom“ a matrac vyberať akoby to bol váš prvý. 

Správnu voľbu tvrdosti najviac ovplyvňuje vaša hmotnosť. Platí všeobecné pravidlo a to, že ľudia s vyššou váhou by si mali vyberať tvrdšie matrace a naopak, ľudia s nižšou váhou zas mäkšie matrace.  

Dôvodom je, že pri ľahnutí vám matrac musí určitým spôsobom odolávať. V prípade, že si ťažší človek ľahne na príliš mäkký matrac, vyleží ho omnoho skôr. Teoreticky už v priebehu niekoľkých týždňov alebo mesiacov. Príliš mäkký matrac totižto nie je pre ťažšieho človeka určený. 

Tvrdosť sa však odvíja aj od iných parametrov. Jedným z nich je aj spôsob spania. O tom si však povieme trochu viac v ďalšom odseku.

muž drží matrace

Stupne tvrdosti

Existuje niekoľko stupňov tvrdosti matracov. Tie sú rozdelené do piatich skupín a delia sa podľa hmotnosti.

Práve vďaka takémuto rozdeleniu si viete nájsť ten najlepší matrac pre seba.

Matrace sa delia na: 

 • Tvrdosť 1 – prvou kategóriou sú extrémne mäkké matrace. Vhodné sú len pre osoby s nízkou váhou, približne do 60 kg. Dokonca, ani pre tieto osoby nie je táto kategória vhodná na dlhodobý spánok. Matrace s tvrdosťou 1 sú vhodné najmä na prechodné spanie, napríklad na chatách alebo chalupách.
 • Tvrdosť 2 – v prípade druhej kategórie ide o matrace pre osoby so strednou váhou. Vhodné sú pre ľudí s hmotnosťou do 70 kg. Tento typ je vysoko elastický a vie sa dobre prispôsobiť tvaru tela. Dokáže udržať chrbticu v rovine. Najčastejšie ich využívajú ženy. 
 • Tvrdosť 3 – tento typ matracov uprednostňujú najmä muži a mladší ľudia. Ide o stredne tvrdé matrace. Vhodné sú pre váhovú kategóriu od 70 do 110 kg. 
 • Tvrdosť 4 – rovnako ako pri tretej kategórií, tak aj v tejto ide o matrace pre ľudí milujúcich tvrdšie spanie alebo zákazníkov vyššej váhovej kategórie od 100 kg vyššie. Najčastejšie ich využívajú muži.
 • Tvrdosť 5 – posledná kategória poskytuje najtvrdšie matrace. Tie uprednostňujú zákazníci vyššej váhovej kategórie. Nie sú tak populárne ako matrace predtým.

Dôležité je, aby sme nezabudli ešte na jeden bod a tým je dvojaká tvrdosť. Sú to matrace s dvomi odlišnými stupňami tvrdosti. Ak máte radšej tvrdé spanie, jednoducho stavíte na jednu časť.

V prípade, že by ste chceli niečo mäkšie, stačí matrac obrátiť. 

Tento typ je ideálny aj pre manželské páry. V tomto prípade však nejde o otáčanie matracov, ale o to, že jedna časť je prispôsobená pre jedného z partnerov a druhá pre druhého.

Výberu matracov pre partnerov sa venujeme nižšie v článku. 

Materiál

Materiál matracov je veľmi dôležitý, pretože často ovplyvňuje výdrž.

Existuje však niekoľko druhov používaných materiálov. Medzi ne sa radia:  

 • Studená pena 
 • Viskoelastická pena
 • Bio pena
 • Latex
 • Tempur 
 • Gélové matrace
 • Taštičková pružina
 • Pružinové matrace

Jednotlivé typy matracov 

Studená pena poskytuje výbornú elasticitu a tvarovú stálosť.

Dokáže sa človeku prispôsobiť presne tak, ako to potrebuje. Jej výhodou je taktiež dlhá životnosť. Studená pena má veľké póry, vďaka čomu dochádza k dôležitej a dobrej priedušnosti a odvodu tepla. 

Je to jeden z najlepších materiálov pre každého, kto chce dobrý spánok. Nesmieme zabudnúť dodať ani to, že poskytuje širokú škálu tvrdosti pre každého zákazníka. Vybrať si tak dokáže úplne každý. 

Druhým typom je viskoelastická pena. Má otvorenú bunkovú štruktúru a mení tvrdosť v závislosti na teplote. Matrace sa tak pružne prispôsobujú anatómií vášho tela.

Poskytujú skvelú oporu a dobre sa na nich spí. Vďaka svojim skvelým vlastnostiam vedia zmierniť bolesti chrbta a priaznivo ovplyvniť krvný obeh. Tento typ matracov sa pomaly vracia do svojho pôvodného stavu, no nevytvára protitlak. 

Bio pena je jedným z najnovších a najmodernejších materiálov. Je vytvorená na báze prírodných produktov. Pri ich kúpe robíte dobre životnému prostrediu, no taktiež svojej chrbtici.

Poskytujú totižto výborné ortopedické vlastnosti. Netreba zabúdať ani na to, že prostredníctvom týchto matracov prinášate do spálne kúsok z prírody. 

matrace poukladané na sebe

Latexové matrace majú vysokú mäkkosť a pružnosť. Vedia sa prispôsobiť telu a poskytujú veľký komfort pre každého.

Tempur je materiál s otvorenou bunkovou štruktúrou. Reaguje na teplotu a vie sa prispôsobiť telu. Poskytuje spätný tlak, ktorý je však prirodzený a nespôsobuje preležaniny.

Vďaka týmto matracom máte absolútnu oporu po celom tele. Tempur vie rovnomerne rozložiť telesnú váhu po celom povrchu.

Gélový typ obsahuje gélové segmenty. Tie vytvárajú akupresúrne body a uvoľňujú svalstvo. Sú vhodné pre úplne každého. 

Ako už z názvu vypovedá pri type taštičkových pružín pôjde o malé pružiny v samostatných taštičkách. Sú príjemné a dobre sa na nich spí. 

Pružinové matrace sú takou starou dobrou klasikou. Netreba sa však báť nepohodlnosti. Zmenili sa takmer na nepoznanie a poskytujú príjemný a zdravý spánok. Jednotlivé pružiny sú v matraci spojené tak, aby netlačili. 

Doplnkové matrace Dormeo

matrace dormeo doplnkove

Nový matrac je nákladná záležitosť. Doplnkové matrace sú ideálne riešenie pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoj spánok za prijateľnú cenu. Zistite viac informácií o doplnkových matracoch. Nech sa páči.

Najnovšie trendy v matracoch 

Ďalšie materiály, ktoré patria k najnovším trendom, sú: 

 • Kokosové matrace 
 • Matrace vyplnené lisovanou bavlnou 
 • Matrace so zónovaním 
 • Sendvičové matrace 
 • Matrace z prírodných materiálov 
 • Zdravotné matrace 
 • Ortopedické matrace 

Kokosové matrace obsahujú kokosové vlákno od čoho sa odvodil aj ich názov. Dokážu odvádzať vlhkosť a poskytujú kvalitnú oporu. 

Matrace so zónovaním majú rozdelený povrch na niekoľko pásiem. Každé pásmo má pritom odlišnú tvrdosť. Vďaka tomuto typu nevznikajú preležaniny a dobre sa na ňom spí. Maximálny počet zón je 7.

Pri sendvičových matracoch sa výplň vytvára z niekoľkých vrstiev rôznych materiálov. Práve preto majú názov „sendvič“. Tieto materiály sa navzájom skvelo dopĺňajú a poskytujú dlhú životnosť a vysoký komfort. 

Matrace z prírodných materiálov sú veľmi podobné tým BIO. Neobsahujú žiadne syntetické látky, len kvalitné prírodné materiály. Tie poskytujú skvelú termoreguláciu a sú vhodné pre alergikov.

Zdravotný typ je hypoalergénny a hygienický. Vhodný je aj pre osoby pripútané na lôžko. Je kvalitný, no na to, aby bol zdravotný, musí mať certifikát. Pred kúpou si zistite, či ho daný matrac má. Cena je pri tomto druhu totižto omnoho vyššia. 

No a posledný ortopedický typ je ako jediný, ktorý vám zaručí skutočne stabilnú oporu pre chrbticu a celkovo celé vaše telo. Je prísne testovaný a taktiež môže byť drahší.

Poťah 

Pre niektorých je poťah skôr vedľajšia vec. Na matraci je vždy plachta alebo nejaký prehoz. Na druhej strane, matrac sa opotrebuje či už na ňom niečo je alebo nie je. Preto je poťah pomerne dôležitý.

Poťah by mal byť hygienický a mal by mať správnu konfekčnú veľkosť. To znamená, že poťah by mal matrac ochrániť pred tým, aby sa doň dostali nejaké nečistoty. 

Ďalším aspektom je zabezpečenie optimálnej cirkulácie vzduchu. Matrac sa musí neustále vetrať, aby mohol poskytnúť tie najlepšie vlastnosti. A nesmieme zabudnúť ani na poslednú vlastnosť poťahu a to zabezpečenie suchej a príjemnej klímy spánku.

spiaca žena v posteli

Rošt

Prichádzame k ďalšiemu, veľmi dôležitému faktoru.

Nesprávny výber roštu dokáže urobiť veľké problémy. Doma môžete mať kvalitný matrac, no ak rošt nie je správny, spať sa vám rozhodne nebude dobre. 

Pre každý matrac je vhodný iný rošt. Napríklad: 

 • Matrace bez pružín musia mať lamelové rošty s predpätými pružnými lamelami. 
 • Tvrdé a stredne tvrdé nepružinové matrace zas nepolohovateľné lamelové rošty alebo drevené masívne typy.
 • Mäkké nepružinové matrace by mali mať lamelové rošty. 
 • Pružinové matrace si prídu na svoje pri pevných podložkách ako napríklad pri drevených masívnych latových roštoch.

Mnohé postele pri kúpe už rošty majú. Preto je dobré zistiť si, o aké ide a aký matrac je k nim vhodný.

Pri výbere vám určite pomôže odborník v predajni, kde budete matrace alebo rošty kupovať.

Základným pravidlom je jednoducho to, že musia spolu správne a dobre ladiť

Rozmery 

Pri výbere matracov si často odmeriame posteľ a následne ideme nakupovať. Je však dobré vedieť, s akými rozmermi sa v obchodoch stretnete

Minimálnu dĺžku matraca vypočítate veľmi jednoducho. K vašej výške stačí pripočítať tzv. pätný priestor v dĺžke 25 centimetrov. Takáto dĺžka zodpovedá dĺžke natiahnutého chodidla. 

Pri šírke je to však trochu iné. Pre ten najlepší spánok by ste mali brať šírku vašich ramien pri polohe na chrbte. V prípade muža so širšími ramenami ide o minimálnu šírku 90 cm.

Do úvahy berte aj možnosť, že počas noci sa prehadzujete z jednej strany na druhú a miesto jednoducho potrebujete. 

Ak by sme sa mali držať štandardných rozmerov, tie sú približne 90 x 200 centimetrov. Okrem nich však nájdete aj dvojlôžka v rôznych iných rozmeroch, ako napríklad 140×200 cm alebo 180×220 cm. 

Veľmi dôležitým rozmerom je aj výška matraca. Mnohí na ňu zabúdajú, no vie vo veľkej miere ovplyvniť to, ako sa na matraci bude spať. Výška sa odvíja ako od typu, tak aj od materiálu. Minimálna by však mala byť 15 centimetrov.

Matrac s výškou menšou ako 15 cm rozhodne nekupujte. Veľmi rýchlo sa preleží a kvalita je nulová.

Cena 

Cena matracov je dnes pomerne vysoká. Ak chcete kvalitný matrac, na ktorom sa dobre vyspíte, musíte doň zainvestovať. 

Nie každý má však záujem dať stovky eur do matracov. Preto je dobré ujasniť si jeden fakt na začiatok.

Kvalitný matrac je vždy drahší. Na druhej strane, vydrží vám omnoho dlhšie ako ten lacnejší. Taktiež investujete do seba a do svojho zdravia. Preto pri výbere nepozerajte na cenu, ale na kvalitu. 

biela posteľ v bielej spálni

Ako ovplyvňujete výber vy? 

Pri nákupe matraca ovplyvňujete vy, alebo presnejšie vaše telo, celkový výber. Medzi najvýznamnejšie faktory patrí: 

 • Vek
 • Hmotnosť

Hmotnosť sme spomínali už vyššie. Podľa toho, koľko máte kilogramov, by ste mali vyberať tvrdosť. Na výber máte od tvrdosti 1 až po 5. 

Vek je však taktiež veľmi dôležitý. Kvalita spánku je dôležitá pre úplne všetkých. Deti potrebujú pre zdravý rast pevnejší a tvrdší matrac. Vhodná je pre nich stredná tvrdosť. Dospelí ľudia majú záujem o skôr tuhšie typy.

Tie dokážu celé telo udržať v jednej línií. A naopak, čím je človek starší, tým by od tvrdosti mal upúšťať a zamerať sa skôr na elastické matrace.

Spánkové polohy

Okrem všetkých vymenovaných faktorov, ovplyvňuje výber matraca aj to, ako spíte. Inak povedané, vaše spánkové polohy. Základné polohy, ktoré v dnešnom článku budeme spomínať sú: 

 • Spánok na chrbte
 • Spánok na boku
 • Spánok na bruchu 

Spánok na chrbte je najobľúbenejšou polohou u mužov. Je to príjemná poloha. Považuje sa aj za jednu z tých najzdravších, pretože je vhodná pre celé telo. Hmotnosť sa rozloží po celom tele a tlak na chrbticu, kĺby a krk nie je tak vysoký. Ideálna tvrdosť matraca je v tom prípade 3, 4 alebo až 5. Ide teda o vyššie stupne tvrdosti matraca. 

Spánok na boku zas preferujú skôr ženy. Je vhodný taktiež pre mužov s problémom chrápania, pretože znižuje jeho pravdepodobnosť. Keď spíte na boku, vyvíjate väčší tlak na krčné nervy a stavce na krčnej chrbtici.

To môže po dlhšom čase spôsobiť bolesť krku a iné problémy. Ideálna tvrdosť matraca je 2, 3 a 4. Najlepšie sú tak mäkšie matrace. Tie sa vedia lepšie prispôsobiť tvaru tela a držia jednu líniu. 

Poslednou spánkovou polohou je spanie na bruchu. Je to zaujímavá poloha. Nie každý ju má rád. Pri tejto polohe vytvárate zvýšený tlak na chrbát a krčnú chrbticu. Spanie negatívne vplýva na trávenie a cirkuláciu krvi v oblasti brušnej dutiny. Najlepšia tvrdosť je 2 a 3. 

Partnerský matrac 

Do spálne a manželskej postele vyberáme taktiež matrace. Ako postupovať v tomto prípade? Nie je to vôbec ťažké

Niektorí manželia stavia na celý, spoločný matrac. Iní majú radšej dva samostatne oddelené matrace. To, aký typ zvolíte, je prevažne na vašej dohode s partnerom

Veľmi jednoduchý výber je, ak sa s partnerom pohybujete v podobnej váhovej kategórií.

Príkladom je váhová kategória 70 – 110 kg, kedy je pre vás tým najlepším matracom typ s tvrdosťou 3. Nie vždy však majú partneri rovnakú váhu. 

Niektorý z partnerov môže byť ťažší a väčší. Práve preto na trhu existujú aj partnerské matrace rozdelené do dvoch tvrdostí. To znamená, že jedna polovica je určená pre ťažšiu osobu. Tým pádom je tvrdšia a menej pružná. Druhá polovica, určená pre ľahšiu osobu, je mäkšia a pružnejšia. 

Výber je tak pomerne jednoduchý aj pri partnerských matracoch. Nezabúdajte ani na správne rozmery postele. Pri rozmeroch myslite taktiež na rozmery svojho tela. 

rozliaty čaj na matraci

Dôležitá je starostlivosť

Matrac do seba vstrebáva čiastočky prachu každý jeden deň. Každú noc, keď na ňom spíme, vstrebáva časti z našej pokožky a olej. Po rokoch dokáže stratiť všetky svoje hygienické vlastnosti. Starostlivosť oň je preto veľmi dôležitá.  

Problémom však je, že mnohí na starostlivosť pri matracoch často zabúdajú.

Je potrebné pravidelne ich čistiť a taktiež im vytvoriť správne podmienky. K týmto podmienkam patrí najmä to, aby mal matrac možnosť dýchať. To znamená, že pod posteľou musí byť určité voľné miesto. 

Ako vyčistiť matrace? 

Ako sme už načrtli vyššie, o matrace je potrebné správne sa starať. Jedným z krokov správnej starostlivosti je aj čistenie

Na čistenie matracov existujú viaceré postupy. Kompletné vyčistenie je rýchle a jednoduché. Stačí, ak z postele odstránite všetky vankúše a paplóny. Následne z matraca zvlečiete aj poťah. Ten dajte oprať do práčky. Na posteli vám tak ostane obnažený matrac. 

Teraz odstráňte povrchové nečistoty. Ide o prach, vlasy a roztoče. Tie jednoducho povysávajte vysávačom. Mastné škvrny od potu odstránite pomocou jedlej sódy. Tú za pomoci kefky votrite do látky a nechajte krátko pôsobiť.

Následne taktiež povysávajte. 

Po vysávaní je dobré vyskúšať aj parný čistič. Ten vydezinfikuje a odstráni z matraca každú jednu nečistotu. Likviduje totižto baktérie pri teplote 100 – 110 °C. Dokáže taktiež odstrániť nepríjemný zápach. 

Matrac nechajte vyschnúť a vysušiť. Keď bude suchý aj poťah, jednoducho matrac oblečte. Takéto čistenie by ste mali robiť pravidelne, minimálne raz do roka. 

Kedy matrac vymeniť? 

O matrac je síce dôležité sa starať, no ani pri tej najlepšej starostlivosti vám nevydrží tak dlho, aby ste ho nemenili celý život. 

Matrac by ste mali vymeniť ak: 

 • prestáva byť rovný a začína sa prepadať, 
 • sú v ňom nerovnosti, hrudky alebo nerovné miesta, 
 • sa náhodou v matraci nachádza pružina, ktorá vás nejako citeľne bodá do tela, 
 • začína vydávať nepríjemný zvuk, 
 • stráca svoje vlastnosti a trvalo sa deformuje, 
 • zle sa na ňom spí a nie je taký príjemný, ako niekedy býval.

Pri nakupovaní nových matracov sa môžete stretnúť so zárukou neuveriteľných 15 – 20 rokov. Netreba sa však nechať pomýliť. Je to len marketingový ťah, pretože matrace by ste mali meniť každý 7 – 10 rokov a to dokonca aj pri tej najlepšej starostlivosti.

Aj ten najkvalitnejší matrac, o ktorý je dobre starané, raz stratí všetky svoje hygienické vlastnosti.

Okrem toho, pri čistení sa síce zbavujete veľkého množstva nečistôt, no nezbavujete sa ich všetkých. Práve preto myslite aj na to, že matrac je po rokoch nehygienický. Môže spôsobiť aj závažné problémy alergikom. 

posteľ s vankúšmi

Kde matrace kupovať? 

Pri kupovaní matracov sa môže vyskytnúť ešte jedna otázka a tou je, kde ich vlastne kupovať. Ľudia vo všeobecnosti majú radi kvalitné matrace Dormeo. Táto značka je známa pre viacerých, dokonca aj pre ľudí, ktorí matrace nejako špeciálne nevyberali alebo nekupovali. 

Vhodné sú však aj matrace Jysk. V tomto obchode nájdete širokú ponuku rôznych druhov, modelov a materiálov. Samozrejme, existujú desiatky ďalších obchodov so širokou ponukou. Je dôležité prejsť ich viac, aby ste zistili, aký matrac je ten najlepší pre vás. 

Záver

Matrace sú základným kúskom do každej domácnosti. Nachádzajú sa ako v spálni, tak aj v ďalších izbách, kde sa spí. Pre dobrý a kvalitný spánok a pevné zdravie, je dôležité výber premyslieť.

 Kvalitný vankúš je nutnosť

Kvalitný vankúš je nutnosťou. Vankúš podporuje krk a chrbticu udržiava v tej správnej polohe. Vyberte si z veľkého množstva kvalitných vankúšov. Nech sa páči.

Matrac nemusíte kúpiť hneď na prvýkrát. Choďte po obchodoch, skúšajte ich, sadnite si na ne alebo dokonca ľahnite. 

Pred samotnou kúpou si nezabudnite urobiť prípravu.

Zistite si, ktorá tvrdosť je pre vás tá najlepšia a aké rozmery potrebujete. Pomocou týchto dvoch základných parametrov si môžete vybrať ten najlepší matrac pre seba a pre vašu rodinu.

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.