Kedy je najlepší čas na kúpu záhradného nábytku? Teraz!

Radi trávite voľný čas na čerstvom vzduchu? Od jari do jesene máme možnosť tešiť sa z prostredia našich záhrad, balkónov a terás. Jediné, čo potrebujeme, je vhodný záhradný nábytok a doplnky, ktoré nám spríjemnia pobyt vonku.

Zimné večery sú ideálne na plánovanie

Každé ročné obdobie má svoj zmysel. Práve v zime máme možnosť venovať sa veciam, na ktoré si bežne počas roka nenájdeme čas a trocha zvoľniť tempo. Dni sú krátke, večery dlhé, v exteriéri sa nedá nič robiť, a tak máme čas na mnohé koníčky.

Venujeme sa pečeniu, ručným prácam, sledujeme filmy alebo riešime rekonštrukciu interiéru.

Dlhé zimné večery sú tiež ideálne na snovanie plánov do blízkej budúcnosti. Môžeme si rovnako naplánovať letnú dovolenku, ako aj výsadbu v záhrade, nehovoriac o tom, že práve v zime je ideálny čas premýšľať o novom záhradnom nábytku.

Či potrebujeme nábytok na terasu alebo na balkón, podstatné je dbať na priestorové možnosti.

Ak máme všetko premerané, môžeme začať uvažovať o počte miest na sedenie a všetkých detailoch, ktoré z nášho záhradného kútika spravia malý raj na zemi. Záhradné sedenie je mimoriadne výhodné kupovať mimo sezóny, zvyčajne narazíte na celkom sympatické ceny. Už ho len do jari vhodne uskladniť.

Vaše potreby na prvom mieste

Pri plánovaní záhradného sedenia myslite na vaše zvyklosti. Bude zbytočné kupovať drahý záhradný nábytok, ak si sotva nájdete čas na oddych a často neprijímate na terase návštevy. Ak ste však od jari do jesene na terase varení-pečení a máte radi záhradné posedenia, vytvorte si príjemný priestor na sedenie. Či to bude ratanové kreslo, sedacia súprava alebo závesné kreslo, je len na vás.

V období mimo sezóny máte možnosť všetko do detailu premyslieť, či ide o materiálové prevedenie nábytku, druh nábytku, alebo jeho farbu.

S výberom sa ponáhľať nemusíte, aby ste ho neskôr neoľutovali. Do jari určite nájdete kúsky, ktoré budú ako stvorené pre váš balkón alebo terasu.

Myslite na úložný priestor

Nie je to len o záhradnom sedení. Exteriérový nábytok predstavujú aj praktické úložné boxy, ktoré poskytnú útočisko dekám, vankúšikom alebo poduškám v čase ich nepoužívania. V úložnom boxe môžete mať odloženú futbalovú loptu, bedminton, karimatku alebo menší slnečník. Jednoducho všetko, čo nemusí byť bežne na očiach.

Okrem toho, že získate praktický úložný priestor, pribudne na vašej terase alebo balkóne extra miesto na sedenie, ideálne, keď sa vás zíde viac.

Keď budete na jar sedieť v pohodlnom ratanovom kresle a počúvať spev vtákov, určite vám napadne ešte stovka vecí, ktorými by sa dala vaša terasa vylepšiť.

A o tom to je.

Aby sme mohli neustále tešiť z drobností a vychutnávať si prítomný okamih.

4.2/5 - (5 votes)