Modrá je dobrá. Ako zladiť spálňu do modrej farby?

Modrá farba symbolizuje pokoj, harmóniu a dôveru. Ozdobte s ňou posteľnú bielizeň, steny alebo dekorácie. Vždy ju ale kombinujte s ďalšou farbou, napríklad s bielou alebo oranžovou.

Význam modrej farby

Modrá je symbolom nekonečna, absolútna a harmónie. Predstavuje ochranu, dôveru, múdrosť, zdravie a šťastie.

Odtiene modrej sú inšpiratívne, pomáhajú nám pri určovaní priorít, pri plnení cieľov a prianí. Táto farba upokojuje, prehlbuje sústredenie, zlepšuje komunikáciu a upokojuje dušu. Vyžaruje pokoj, tíši hádky a negatívne emócie. Modrá je proste ideálna farba pre kvalitný a pokojný spánok, súhlasíte?

Modré obliečky

Modré obliečky vyzerajú krásne samostatne a aj v kombinácii s inou farbou. Modrej pristane napríklad biela, strieborná, zelená alebo oranžová.

Povlečte prikrývky do bielo modrej kocky a budete sa cítiť ako na horskej chalupe. Naopak zlaté alebo strieborné dekorácie dodajú látke punc luxusu a výnimočnosti. Nechcete to s modrou preháňať? Zvoľte obliečky v neutrálnych farbách a odtiene modrej pridajte len v jemných detailoch.

Modrá plachta

Pokiaľ máte čisto modré obliečky, oživte posteľ farebnejšou plachtou. Krásne bude vyzerať napríklad sýto oranžová. Samozrejme nič nepokazíte klasickou bielou. Tá sa hodí ku všetkému. Alebo obráťte farby. Biele prikrývky a modrá plachta sú originálnou kombináciou. Modrá sa bude vynímať aj v kombinácii so šedou, žltou alebo fuchsiovú.

Štýl spálne

Nie je modrá ako modrá. Ako už sme spomenuli, modro biele kocky pôsobia skvele v spálni v štýle horskej chaty.

Zariaďte si izbu masívnym dreveným nábytkom, pridajte čerstvé lúčne kvety a na nočný stolík odložte hrnček s horúcim kakaom. Naopak, tmavo modrá v kombinácii so zlatou a striebornou sa budú skvele vynímať v modernej izbe.

Pridajte do spálne lesklú bielu komodu, ľalie a do okien zaveste ťažké závesy.

Ostatné farby v miestnosti

Miestnosti by mala dominovať jedna hlavná farba doplnená o dva až tri ďalšie odtiene. Tmavé a agresívne tóny v spálni vynechajte. Majú rušivé efekty a môžu negatívne ovplyvniť váš spánok.

Dbajte tiež na to, aby celý priestor nebol príliš monotónny. Ak je vo vašom interiéri dominantná modrá, nechajte steny čisto biele. Príjemne pôsobí aj kombinácia s béžovou, poprípade vymaľujte jednu stenu kontrastnou farbou.

 

5/5 - (3 votes)