Modernizácia spálne – Ako by mala vyzerať štýlovo zariadená spálňa?

 Spálňa je miestnosť, ktorá nám umožňuje zregenerovať sa a dobiť si energiu. Ak v nej ale máme množstvo rušivých predmetov, nepodarí sa nám dostatočne zregenerovať.

Ako si ale zariadiť spálňu, aby ste sa v nej cítili príjemne? Poradíme vám pár dobrých tipov a trikov, ako si zariadiť spálňu.

Masívna posteľ ako dominanta spálne 

Posteľ je ústredným predmetom spálne a bez nej by spálňa nebola spálňou. Ak chcete mať štýlovo zariadenú  spálňu, odporúčame vám celočalúnené postele nahradiť masívnou manželskou posteľou s drevenými roštami.

Masív je veľmi pevný, trváci a hlavne nadčasový, takže sa nemusíte báť, že posteľ, ktorú si kúpite, bude o pár rokov nepoužiteľná.

Manželská masívna posteľ je síce väčšia investícia, no je to investícia na celé desaťročia. Stačí si len vybrať dobré farebné prevedenie a kúpiť nové matrace.

V prípade manželských postelí je lepšie kupovať každému matrac zvlášť, čiže vyhnúť sa nákupu nového dvojmatraca. Pri kúpe matraca je potrebné myslieť na potreby každého z partnerov.

Nezabúdajme, že partneri majú iné spánkové návyky a predovšetkým inú hmotnosť.

Odporúčame hľadať predajne, matracové štúdia, ktoré vám umožnia vybrať si matrac na základe údajov z meracej deky.

Posteľ umiestňujte tak, aby nohy nesmerovali k dverám. Ak nemáte inú možnosť, umiestnite posteľ k oknu. Ak máte dobre tesniace plastové okná, obavy z toho, že vám bude zima, mať nemusíte.

Ladenie posteľných obliečok s bytovými doplnkami

Ak chcete mať štýlovo zariadenú spálňu, odporúčame vám pri kúpe bavlnených posteľných obliečok dôkladne vyberať farebné prevedenie. Aj v spálni sa držte pravidla kombinovania troch farieb, pričom jedna z týchto farieb by mala byť dominantná a ďalšie dve by ju mali dopĺňať.

Odporúčame vyhýbať sa výrazným farbám, ktoré môžu narúšať váš cirkadiánny rytmus. Medzi tieto farby radíme červenú, čiernu a fialovú.

Uprednostňujte skôr prírodné farby obliečok a bytových doplnkov. Odporúčame svetlú sivú, béžovú, bielu, smotanovú, zelenú, žltú a hnedú.

Ak plánujete zariaďovať spálňu v minimalistickom štýle, skúste uprednostňovať jednoduché jemné vzory pred výraznými.

Komody so zásuvkami

V spálniach nesmú chýbať komody so zásuvkami. Farebne a materiálovo by sa mali ladiť k posteli. Odporúčame vám preto kupovať/ dávať si vyrobiť komody v rovnakom farebnom prevedení a z rovnakého materiálu.

Komody umiestňujte hneď vedľa jednej strany manželskej postele. Nedávajte si ich k nohám. Môžete mať problém dostať sa do zásuviek.

Komody vynikajúco poslúžia na odkladanie spodného prádla, ponožiek, kravát, či pyžám.

Ak máte v spálni dostatok priestoru, dajte si vyrobiť vstavané skrine na mieru. Ak disponujete menšími priestormi, uprednostnite rohové skrine, ktoré v miestnosti vytvoria nový úložný priestor, ale zároveň nebudú príliš zasahovať do miestnosti.

Zdroj obrázka:

Autor: J. Zhuk / Shutterstock.com

5/5 - (2 votes)