PR

Moderná obývačka: Na čo si dávať pozor pri zariaďovaní obývačky?

Obývačka ako miestnosť, v ktorej prijímame návštevy, by mala byť reprezentatívne zariadená. V miestnosti by nemalo chýbať pohodlné sedenie pre návštevy, ale aj rodinných príslušníkov a zároveň by v miestnosti mala dominovať obývacia stena.

Ak ale plánujete nanovo zariaďovať obývačku, na čo si dávať pozor pri zariaďovaní?

Výber sedačky podľa rozmerov miestnosti 

Pri zariaďovaní obývačky by ste mali ako prvé vyberať sedaciu súpravu. Sedacia súprava je najdôležitejšia súčasť obývacej izby a práve jej veľkosti sa prispôsobuje aj ostatné zariadenie miestnosti.

Ak máte menšiu obývačku, uprednostnite veľkostne vyhovujúce rohové sedačky, ktoré poskytnú dostatok miesta na sedenie, ale zároveň príliš nezasahujú do miestnosti a neukrajujú zbytočne veľa miesta.

Do väčších obývačiek s väčším množstvom priestoru dávajte skôr účkové sedačky.

Môžete nimi opticky predeliť obývačku s jedálenskou časťou a nemusíte tak riešiť žiadne priečky, či stavbu murovaných barových pultov. Jedálenská časť s moderným jedálenským stolom tak bude od zvyšku obývačky oddelená bez navýšenia nákladov.

Pri výbere vhodnej sedacej súpravy si všímajte hlavne poťahové materiály. Uprednostňujte pravú kožu, žinylku, mikroplyš, či mikrovlákno. Sú oteruvzdorné a nevyžadujú si náročnú údržbu. Hlavne sú trváce a nadčasové, čo určite oceníte.

Výber obývacej steny podľa štýlu a farby

Pri výbere novej obývacej steny je potrebné zohľadňovať to, aby bola nová obývacia stena účelná, praktická a ľahko udržiavateľná. Dôležité je ladiť obývaciu stenu s nábytkom v ostatných miestnostiach. Štýlovo musia byť podobné.

Ak máte atypické rozmery obývačky a ani jedna obývacia stena, ktorá sa vám páči, sa vám do miestnosti nezmestí, odporúčame vám vyhľadať si firmu, ktorá vám vyrobí obývaciu stenu na mieru.

Nezabúdajte na to, že ak máte obývačku spojenú s kuchyňou a jedálňou, vyberte taký typ, ktorý bude ladiť k jedálenskému a kuchynskému nábytku.

Na výber máte z moderných obývacích stien, z rustikálnych – klasických obývacích stien, zo sektorových (máte možnosť vyskladať si obývaciu stenu podľa seba) a z obývacích stien z masívu.

Pri hľadaní nových obývacích stien si všímajte aj farebné prevedenie. Obývacie steny nesmú byť v takom farebnom prevedení, ktoré bude splývať s podlahovými krytinami.

Odporúčame vám pri výbere novej obývacej steny vziať si do predajne vzorku podlahy a prirovnať si ju k obývacej stene. Takto sa vám podarí predísť zlej kúpe.

Kombinácia bytových doplnkov a dekorácií

Na čo si teda dávať pozor pri zariaďovaní obývačky? Okrem výberu sedačky podľa rozmerov miestnosti a výberu obývacej izby podľa štýlu a farby si dávajte pozor aj na ladenie bytových dekorácií a doplnkov.

Odporúčame zvoliť si jednu dominantnú farbu, v ktorej budete mať zladené poťahovú látku sedačky, závesy, farbu steny za obývacou stenou a koberec pod konferenčným stolíkom. K tejto dominantnej farbe odporúčame kombinovať maximálne dve ďalšie.

Zdroj obrázka: 

Autor: JR-stock / Shutterstock.com

5/5 - (1 vote)
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *