Mini kamera do auta – Vyberáme tú najmenšiu kameru

Kamera do auta je v dnešnej dobe skvelým prostriedkom, ktorý zabezpečuje bezpečnosť ako vás, tak aj ľudí okolo. Aj napriek tomu, že je tak rozšírená, sa dnes v mnohých autách stále nenachádza. Premýšľali ste, že by ste si ju do auta kúpili? V tom prípade budete potrebovať najmä takú, ktorá má príjemné rozmery a nebude vám zavadzať. 

Najlepšia mini kamera do auta – TOP 5

 

Pre každého vodiča je vhodná iná kamera do auta 

Na to, aby mala kamera čo najlepšie výsledky a vedela vám poskytnúť to, čo potrebujete, vám musí aj sedieť. Je zbytočné kúpiť drahú kameru do auta, ak šoférujete len raz za čas. 

Pre občasného vodiča, ktorý využíva auto len raz za čas, je vhodný lacnejší model s nižším výkonom a menšou kapacitou. Kamera nebude potrebovať tak veľké úložisko na záznam, keď ho nebude toľko. 

Naopak, vodič, ktorý pravidelne jazdí, by mal staviť na kameru s Full HD rozlíšením a dostatočne veľkou pamäťou. Vhodné sú aj ďalšie prídavné funkcie ako napríklad GPS modul či vypnutie displeja. 

V prípade, ak by ste boli vodičom pracujúcim pre Uber alebo taxi službu, oplatí sa vám investovať do duálneho typu. Takáto kamera sníma ako dianie vonku, tak aj vnútri. 

Využijete ju vtedy, keď budete potrebovať záznam ako dôkazový materiál. 

Kamera do auta musí mať menšie rozmery

Kamera do auta sa od tej bežnej líši najmä rozmermi. Je maličká a často sa zmestí aj do vrecka. Vďaka tomu nijak nezavadzia pri šoférovaní

Každý model sa od seba líši nielen dizajnom, ale taktiež výkonom, rozlíšením či napríklad rozmermi. Niektoré kamery do auta sú väčšie, iné zas menšie. A síce sú rozmery veľmi dôležité, potrebné je sledovať aj iné parametre, ktoré určujú napríklad kvalitu záznamu

Mini kamera do auta má spravidla rozmery začínajúce na 5 centimetroch v šírke aj výške. Následne sa rozmery jemne zdvíhajú. Dobré rozmery sú do 10 – 12 centimetrov. 

Nájsť môžete aj väčšie typy. Tie by vám však mohli pri šoférovaní vadiť a to najmä vtedy, keď ste doteraz kameru nemali. 

Pri nakupovaní kamery pokojne na rozmery myslite. Porovnávajte ich a následne sa snažte vybrať tú najkompaktnejšiu. Nezabúdajte však, že pri tomto druhu výrobku existujú aj ďalšie, veľmi dôležité parametre, ktoré si ideme dnes spomenúť. 

Rozlíšenie záznamu

Rozlíšenie záznamu je veľmi dôležitý parameter, ktorý je potrebné sledovať. V prípade kamier ide najčastejšie o HD alebo Full HD kvalitu. Čím vyššia kvalita záznamu je, tým lepšie. Na výslednom videu totižto vidieť úplne každý detail a menší záber. 

Full HD kamery poskytujú rozlíšenie 1920×1080 bodov, čo znamená, že výsledné video bude zobrazovať ostrý obraz, na ktorom uvidíte nielen autá, ale napríklad aj ŠPZ. 

Niektoré špeciálne typy kamier poskytujú dokonca 4K video. Ide o to najlepšie rozlíšenie, za ktoré si však aj priplatíte. Často to všaj nie je potrebné. 

 

Vyššia kvalita záznamu však neznamená len vyššiu cenu, ale taktiež vyššie nároky na kapacitu. Do kamery si budete musieť kúpiť väčšiu a drahšiu pamäťovú kartu, poprípade rovno niekoľko. 

Na bežné používanie kamery je vhodné Full HD rozlíšenie. HD DVR mini kamera do auta vám spraví tie najlepšie zábery a postará sa o vašu bezpečnosť. 

Typ snímača

Pri kamerách do auta existujú dva základné typy snímačov a to: 

  • CCD snímače
  • CMOS snímače

CCD snímače sú spravidla drahšie a väčšie. Poskytujú taktiež vyššie rozlíšenie a tým pádom lepšie výsledky z kamery. 

CMOS snímače sú, na druhej strane, lacnejšie. Používajú sa v lacnejších modeloch kamier a majú menej kvalitný obraz ako CCD snímače. 

Typ snímača si pri kamere vždy zistite. Odvíja sa od neho totižto jedna veľmi dôležitá vec, ktorou je rozlíšenie

Pozorovací uhol 

Je zbytočné mať kvalitnú kameru s vysokým rozlíšením, ktorá však nemá dostatočné veľký uhol záberu. Čím väčší uhol je, tým viac diania dokážete zaznamenať. Na videu tak nebude len cesta, ale napríklad aj chodník

Väčší uhol dokáže pomôcť pri vašej bezpečnosti či pri nakrúcaní nejakej nehody omnoho viac. 

Kamera do auta má tri typy uhlov a to: 

  • Vertikálny
  • Diagonálny
  • Horizontálny

Horizontálny berie šírku, a práve ten musíte pri kupovaní sledovať. Ide o parameter, ktorý kamery udávajú, preto pri kúpe nie je ťažké nájsť ho. 

Lacnejšie kamery majú uhol od 110 stupňov. Ten je malý a nakrúti vám len cestu. 

Na druhej strane, tie najlepšie a najkvalitnejšie poskytujú uhol až do 150 stupňov. Vedia zachytiť aj dianie na chodníku alebo značky. 

nehoda

Kapacita

Kapacita, inak povedané aj veľkosť úložiska, je dôležitým parametrom, od ktorého sa odvíja ďalší nákup a investícia. Do kamery je potrebné kúpiť pamäťovú kartu, na ktorú budú všetky záznamy ukladané. 

Interná pamäť kamier sa pohybuje od 8 GB vyššie. Ak nechcete kupovať pamäťovú kartu, budete si musieť kúpiť kameru, ktorá má túto pamäť väčšiu. Dvojnásobne to platí v prípade, ak máte kameru, ktorá nakrúca Full HD videá. 

Tie sú kvalitnejšie a majú vyššiu kapacitu ako HD videá. Potrebujú preto viac miesta na uloženie

V priemere vám 16 GB úložiska vie uložiť 3,5 hodiny Full HD záznamu a 128 GB úložiska až 28 hodín. Ide teda o evidentný rozdiel. 

Ak vaša kamera nemá dostatok internej pamäte, budete potrebovať dokúpiť pamäťovú kartu. Každá kamera podporuje inú veľkosť. Do niektorých môžete vložiť kartu s veľkosťou do 64 GB. Do niektorých až 128 GB. 

Okrem toho musí kamera vôbec poskytovať slot na kartu. Ide o vstup, prostredníctvom ktorého sa dá pamäťová karta do kamery vložiť. 

V dnešnej dobe by však všetky modely mali pamäťové karty podporovať

Kamera do auta musí mať dobrú batériu

Každá kamera do auta funguje veľmi podobne ako telefón alebo iné bežné kamery na nakrúcanie. Majú v sebe zabudovanú batériu, ktorú je potrebné pravidelne dobíjať. 

Problém je, že tieto kamery nie sú vhodné na dlhé nakrúcanie. Majú menšiu výdrž.

Pre lepšiu predstavu. Kapacita batérie takejto kamery je približne 300 mAh, pričom kapacita bežného mobilu približne 2000 mAh. Výkon batérie takejto mini kamery si tak viete predstaviť. 

Sú preto vhodné na krátkodobé nakrúcanie

Druhou možnosťou, ktorú využíva väčšina šoférov, je kamera, ktorá funguje na napájanie z autoadaptéra. Tento typ je nielen praktický, ale vhodný aj na dlhodobé nakrúcanie. 

Pre pripojenie však musíte nájsť právny spôsob, ako viesť kábel z kamery po interiéri auta tak, aby vám nijako neprekážal. 

Spôsobov je niekoľko. Rozhodne to ide, vďaka čomu je tento typ kamery omnoho viac obľúbený ako ten s dobíjajúcou batériou. 

šoférovanie auta

Ovládanie

V rámci mini kamier do auta ide najmä o dva typy ovládania a to: 

  • Dotykové ovládanie
  • Ovládanie prostredníctvom tlačidiel

Výber je na vás. Mnohí preferujú ovládanie prostredníctvom tlačidiel, pretože displej je príliš malý

Na druhej strane, ak si vyberiete kameru s väčšími rozmermi, displej bude väčší a ovládanie jednoduchšie

Kompatibilita a konektivita 

Na to, aby ste mohli s nakrúteným záznamom niečo robiť, potrebujete dostatočnú kompatibilitu a konektivitu daného modelu. 

Väčšina z najnovších kamier poskytuje Wi-Fi. Ide o bežnú súčasť, ktorú vyžadujú skoro všetci používatelia. Rovnako je na tom aj Bluetooth

Medzi konektivitu sa radia aj výstupy. K tým základným patrí USB a HDMI. A, samozrejme, aj slot na pamäťovú kartu, ktorý sme si už spomínali. 

Kamery, ktoré poskytujú vysokú kompatibilitu, sú najpraktickejšie. Záznam viete veľmi jednoducho z kamery dostať presne tam, kam potrebujete.

Aké má kamera do auta ďalšie funkcie?  

Medzi ďalšie funkcie sa radí napríklad GPS. Tá vám uľahčí zistiť, akú trasu ste v daný deň alebo za nejaké určité obdobie prešli. 

Okrem toho GPS sa zapisuje aj do daného záznamu. V prípade nejakého dokazovania sa dá veľmi jednoducho zistiť. 

Automatický štart vám pomôže pri každej jednej jazde. Sám kameru zapne, a preto sa vám nikdy nestane, že by ste niečo dôležité nezaznamenali, pretože ste na kameru zabudli. 

Detektor pohybu je skvelý najmä vtedy, keď chcete mať informácie o tom, čo sa deje okolo vášho auta. Kamera sa zapne vždy, keď okolo auta niekto prejde. 

V prípade, že chcete mini kameru do auta s nočným videním, sledujte aj funkciu nočného videnia. Ide o schopnosť, ktorá dokáže zaznamenávať kvalitné a dobré zábery aj počas noci. 

Vypnutie displeja je taktiež skvelým doplnkom. Využijete ho najmä v noci, keď nechcete, aby vás displej zbytočne osvetľoval. Nemusí to byť príjemné a môže vás to pri šoférovaní rušiť. 

tachometer kamera do auta

Cena 

Cena mini kamery do auta sa líši model od modelu. Taktiež sa líši od toho, aký záznam vám vie nakrútiť a následne ponúknuť, od jednotlivých funkcií, značky a taktiež od kapacity. 

Bežné kamery s Full HD a dobrým výkonom nájdete od 100 do 200 €. Vyššie cenové relácie už poskytujú profesionálnejšie modely, ktoré sú na klasické denné používanie zbytočné. 

Záver

Kamera do auta je užitočným prostriedkom, vďaka ktorému môžete ochrániť nielen seba, ale aj ľudí okolo. Sú jednoduché na používanie a pri správnom výbere vám nebudú vadiť ani pri šoférovaní. Vyskúšajte kameru do auta aj vy. 

Kde nakupovať?

kamery už od 24,90 €
veľký výber produktov
rôzne príslušenstvo
zľava po registrácii
kamery už od 17,34 €
nákup na splátky
prijateľná cena produktov
overený obchod
kamery už od 30,90 €
zákaznícka podpora
doprava kuriérom
rôzne zľavy
kamery už od 14,99 €
vrátenie do 14 dní
doprava kuriérom
možnosť vyzdvihnúť v predajni
 

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.