Malá moderná kuchyňa – trend súčasnosti.

Konečne ste sa rozhodli pre výmenu starej kuchyne za novú? Výborne! Dizajn kuchynských liniek sa v posledných rokoch zameriava na zásady ergonómie. Nezanevrie ani na komfort, praktickosť a zaujímavosťou je aj to, že čím menšia, tým lepšia!

Aká farba kuchynskej linky?


Nebojte sa, aj keď v móde sú rôzne typy kuchynských liniek. Medzi tie najpopulárnejšie patria viac menej i tie najjednoduchšie – kombinácia dvoch až troch odtieňov, ktoré však nie sú nudné a svojim farebným prevedením nadchnú nejedného hosťa.

Medzi „top farby“ roka 2017 patrí jednoznačne svetlo oranžová, sýto zelená, kráľovská modrá, no ak neradi experimentujete, siahnite po béžovej so žltými dvierkami či poličkami, ktoré jej dodajú šmrnc!

A čo materiál?


Z materiálu dominuje jednoznačne masívne drevo, teda prírodný materiál, ktorý v konečnom dôsledku pôsobí mimoriadne útulným dojmom.

Nadčasové kuchynské linky disponujú kombináciou kovového materiálu spoločne so spomínaným drevom, no medzi exkluzívne povrchové úpravy, ktoré ocenia i tí náročnejší, patria rôzne povrchové úpravy ako je napríklad medené sfarbenie dreva, ktoré je skutočne neprehliadnuteľné!

Čím menšia, tým lepšia!


Ako už bolo spomenuté v úvode, už dávno neplatí zásada, že čím je kuchynská linka väčšia, tým je aj lepšia.

Špecifiká sú teda jednoznačné – minimum kuchynských skriniek a pokiaľ sa už v linke objavia nejaké tie dvierka, siahnite po mliečnom skle alebo tvrdenom plaste.

A samozrejme, nezabudnite zakryť nevzhľadné prvky ako sú odpadové trúbky či obdobné kuchynské elementy, ktoré by pôsobili príliš rušivo.

Malá moderná kuchyňa


Celkový model kuchynskej linky by mal byť riešený predovšetkým čo najpraktickejšie!

Minimalizmus je hitom nielen tohto, ale i ďalších rokov, takže zabudnite na zbytočné doplnky či dekorácie, ktoré by v konečnom dôsledku pôsobili skôr „gýčovo“.

 

4.2/5 - (4 votes)