PR

Letné osvieženie: 5 receptov na vynikajúcu ľadovú kávu

V lete hľadáme viacero možností, ako sa schladiť. Aj horúce nápoje radšej vymeníme za niečo osviežujúce. Za dobrou ľadovou kávou však nemusíte chodiť do kaviarne. Inšpirujte sa našimi receptami a pripravte si lahodný osviežujúci nápoj v pohodlí domova.

Espresso tonic

Zaujímavá kombinácia espressa a toniku sa stala populárnou po celom svete. Viete si ju pripraviť jednoducho aj doma. Stačí vám k tomu kvalitná výberová káva, pár kociek ľadu a tonik.

Približne do dvojdecového pohára nasypte kocky ľadu. Pomaly ich zalejte 1 dcl tonikom tak, aby čo najmenej penil. Pripravené espresso pomaly lejte na kocky ľadu, nech sa káva spolu s tonikom nezmiešajú. Výsledný nápoj môžete ozdobiť plátkom citróna alebo pomaranča a môžete podávať.

Jednoduchá ľadová káva

Ak máte chuť na obyčajnú studenú kávu s mliekom, pripravte si klasiku, s ktorou nič nepokazíte. V prvom kroku si urobte espresso a nechajte ho vychladnúť. Podľa chuti môžete pridať aj cukor. Keď máte radi sladké, skúste kávu ochutiť vanilkovým cukrom.

Studené mlieko vyšľahajte v šejkri s ľadom alebo v pohári s ručným šľahačom. Do vyššieho pohára nasypte ľad a zalejte ho vychladeným espressom. Na koniec pridajte vyšľahané mlieko. Vrch nápoja môžete ozdobiť čokoládou alebo orieškami.

Obrátené cappuccino

Inverse (obrátené) cappuccino nielenže dobre vyzerá, ale ešte lepšie chutí. Názov vznikol podľa toho, že tradičné 3 vrstvy cappuccina – espresso, mlieko a mliečna pena, sú v tomto nápoji opačne. Stal sa obľúbeným najmä pre svoju jednoduchosť a Tiež nie je náročný na prípravu.

Pre lepší chuťový zážitok, pripravte espresso z kvalitnej kávy. Potom ho vložte s dvomi kockami ľadu do šejkra alebo ručného napeňovača a vymiešajte ho do peny. Do dvojdecového pohára nasypte kocky ľadu a približne 1,5 dcl vychladeného mlieka. Môžete ho nahradiť aj inými rastlinnými variantami.

Vymiešané espresso pomaly nalejeme na kocky ľadu v pohári tak, aby boli viditeľné všetky 3 vrstvy – mlieko, espresso a vyšľahaná pena. Výsledný nápoj môžete ozdobiť s čokoládou či škoricou.

Ľadová káva z kociek

Ak ste zatúžili po niečom menej tradičnom, vyskúšajte kávu zamraziť. Na prípravu tohto nápoja sa vám hodí filtrovaná káva. Vychladnutú kávu nalejte do nádoby na ľadové kocky a nechajte zamraziť.

Môžete použiť aj obyčajné plnotučné mlieko, no ak máte radi sladké, zmiešajte ho podľa chuti spolu s kondenzovaným. Dochutiť ho ešte môžete aj vanilkovým cukrom. Do vyšších pohárov nasypte zmrazené kocky kávy a všetko zalejte ochuteným mliekom.

Ľadová káva z instantnej kávy

Ľadovú kávu si môžete pripraviť aj z instantnej kávy. Postačí vám k tomu už len vanilková zmrzlina, cukor, mlieko a tyčový mixér. Do nádoby nasypte 3 kocky ľadu, zalejte ich 2 dcl mlieka. Pridajte dva kopčeky vanilkovej zmrzliny, jednu lyžičku vanilkového cukru a 2 lyžičky instantnej kávy.

Nechajte všetko spolu vymiešať, až kým sa nevytvorí hustý kávový nápoj bez hrudiek. Výsledný nápoj môžete podávať vo vyššom pohári, ktorý môžete ozdobiť šľahačkou.

Zdroj obrázkov: Pexels

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *