Ionic Care – čistejší vzduch u vás doma (RECENZIA)

Znečistenie vzduchu je v každej domácnosti či firme úplne bežné. Aj napriek tomu, že by sa mohlo zdať, že kvalitne vetráte, vzduch nie je práve najčistejší. Preto prichádza čistička vzduchu Ionic Care, ktorá patrí medzi tie najlepšie na  trhu. Vďaka nej si môžete vytvoriť doma vzduch svieži ako v prírode a zároveň odstrániť prach a alergény. Prospejete tým svojmu zdraviu.

Čištička vzduchu Ionic Care

Umiestniť si do vášho bytu alebo domu čističku vzduchu je pravdepodobne jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť. Aj keď sa nedá povedať, že by ste efekt pocítili okamžite, dlhodobé benefity sú nepostrádateľné.

Najväčšie výhody kúpy čističky vzduchu Ionic care:

 • 96 % účinnosť pri zachytávaní poletujúcich nečistôt;
 • kombinovaná čistička vzduchu s ionizátorom;
 • nulové náklady na filtre s neobmedzenou životnosťou;
 • úplne bezhlučná prevádzka;
 • 3 stupne výkonu;
 • minimálne prevádzkové náklady, menej ako 0,10 Eur na deň;
 • jednoduchá obsluha, údržba i čistenie prístroja;
 • kvalitné prevedenie, moderný dizajn, 3 farebné varianty.

Pýtate sa, kde ho zakúpiť? My odporúčame tu!

Dôvody, prečo ionizovať vzduch sú nasledovné:

 • zlepšíte si dýchanie;
 • odstránite alergény a prach;
 • zničíte vírusy a baktérie;
 • znížite pôsobnosť radónu;
 • zlepšíte pracovnú výkonnosť;
 • skvalitníte si spánok;
 • znížite krvný tlak;
 • zmiernite depresívne stavy.

Ionic care – ako funguje?

Čistenie vzduchu s Ionic Care funguje na dvoch princípoch. Prvým z nich je, že sa priama filtrácia dostáva cez elektrostatický filter. Ten nečistoty s vysokou účinnosťou zachytáva. Druhým princípom je ionizácia, vďaka ktorej vznikajú takzvané klastre – zhluky. Znamená to, že kým sú všetky nečistoty z vonku nabité kladne, čistička produkuje anióny, ich spojí do väčších častíc, ktoré sa nazývajú klastre. Tie klesajú rýchlejšie k zemi, odkiaľ ich ľahko vysajete alebo zametiete. 

Čistička v prvom rade zabraňuje, aby ste nečistoty poletujúce vo vzduchu nevdychovali.

Táto čistička zvyčajne funguje na 3 stupňoch výkonu. Výber každého z nich závisí predovšetkým od veľkosti miestnosti. Nízky výkon sa odporúča pre malé miestnosti do 15 metrov štvorcových. Prístroj pracuje v režime 20 sekúnd, celý proces vrátane ionizácie trvá 120 sekúnd. Stredný výkon je naopak vhodný pre stredne veľké miestnosti do 50 metrov štvorcových. Pracuje na princípe 20 sekúnd a 20 sekúnd prestávka. V neposlednom rade sa plný výkon odporúča pre veľké miestnosti alebo miesta vystavené vysokej prašnosti do 75 metrov štvorcových. Prevádzka prístroja je nepretržitá a zahŕňa proces čistenie plus ionizácie. V domácnosti alergikov a astmatikov je lepšie zvoliť vyšší stupeň, než je uvedené.

Údržba prístroja

Údržba čističky je pomerne jednoduchá, ale aby bola správna, je potrebné ju pravidelne opakovať. Zahŕňa:

 1. Čistenie elektrostatického filtra – je dobré ho vykonávať  ideálne raz za 4 až 7 dní, a to podľa miery znečistenia.
 2. Filter utrite vlhkou handrou alebo umyte vodou.
 3. Späť do prístroja filter vráťte až po úplnom vyschnutí.
 4. Ďalej je potrebné vykonávať čistenie ionizačných drôtikov. To sa realizuje v rovnakom intervale ako pri filtri a slúži k nemu výsuvné tiahlo umiestnené v hornej časti prístroja.
 5. Červená signalizácia „clean“ upozorňuje, že prístroj už vôbec nečistí, alebo že je poškodený.
 6. S údržbou teda nečakajte na rozsvietenie tejto kontrolky.

Najčastejšie otázky

Pozrime sa na najčastejšie otázky, ktoré klienti, ktorí už vlastnia Ionic Care vyhľadávajú.

Ako je potrebné sa o čističky vzduchu starať?

Svieti červená kontrolka, čo to znamená?

Po akej dobe bude vzduch dostatočne vyčistený a ionizovaný?

Môžem Ionic Care umiestniť v blízkosti detí a zvierat?

Kde v miestnosti umiestniť čističku?

Jeden byt, jedna čistička. Stačí to?

Ako často vetrať so spustenou čističkou?

Môžem prístroj sám vyčistiť?

Suchý vzduch, pomôže čistička?

Kedy je ideálne používať čističku?

Čo je to ionizácia vzduchu?

Či chceme alebo nie, s iónmi sa stretávame v každom prostredí od prvého nadýchnutia. Aj keď si to neuvedomujeme, na naše zdravie majú ióny veľmi zásadný vplyv. Závisí to predovšetkým od toho, či panuje v ovzduší iónová rovnováha alebo nie.

V prírode sú kladné a záporné ióny väčšinou v rovnováhe. Keď je na určitom mieste viacej záporných aniónov, dýcha sa nám lepšie. Anióny sú hlavne na miestach s tečúcou vodou, v lese, na morskom pobreží, a podobne.

Civilizácia a zvyšujúci sa počet ľudí na druhej strane spôsobuje, že je vzduch nabitý hlavne kladnými iónmi. Nedostatok aniónov zapríčiňuje to, že vzduch je ťažký a zle dýchateľný. Netýka sa to však iba veľkomiest. 

Menej zdravý vzduch je v súčasnosti prakticky v každej domácnosti alebo kancelárií. Zapríčiňujú ho kopírky, počítače, televízory, ale aj umelé okná, chemické výpary z čistiacich prostriedkov, syntetické koberce alebo klimatizácia. Tieto faktory majú nepriaznivé následky na ovzdušie, na ktoré naše telo nie je pripravené. Práve z tohto dôvodu potrebujeme záporné ióny, ktoré vytvára Ionic Care. 

Použitie čističky vzduchu s ionizátorom vzduchu dokáže znížiť množstvo plesní a ich životaschopnosť, taktiež množstvo vírusov a baktérií, ktoré sú v interiéry uzavretých priestorov.

Ionic Care – cena

Prístroj Ionic Care nájdete za veľmi dostupnú cenu. Cena nie je extrémne vysoká, preto si tento prístroj môže dovoliť takmer každá domácnosť. Zároveň je však táto čistička kvalitnejšia ako iné, preto je cena o niečo vyššia v porovnaní s inými značkami. Rad x6 zoženiete v cene od 130 Eur. Je to konečná cena vrátane filtra.

Prvotná investícia sa vám vyplatí aj z toho dôvodu, že prevádzka je následne veľmi lacná. 

Ionic Care – recenzie

Moje skúsenosti s týmto prístrojom sú len pozitivíne. Čo je najdôležitejšie, od prvého momentu som cítila, že moje dýchanie je lepšie a vzduch je čistejší. Presne to hovoria aj ďalší spotrebitelia. Viacerí dokonca odporúčajú dať prístroj aj do ďalších miestností. Zariadenie je tiché. Ak sa v domácnosti fajčí, cigaretový dom sa stratí. Ďalšie reakcie sú nasledovné:

 • efektivita (výsledok bol cítiť už na druhý deň);
 • absolútna nehlučnosť;
 • nízka spotreba elektriny;
 • dizajn;
 • jednoduchá obsluha (všetko jediným tlačidlom);
 • jednoduchá údržba;
 • netreba dokupovať už žiadne filtre;
 • je to aj ionizátor;

Jedna nevýhoda, ktorá je tu spomínaná je, že zariadenie nemá nočný režim. Preto treba počítať s tým, že dióda bude aj počas noci svietiť. Radšej ju preto umiestnite v časti, kde toto osvetlenie vidíte o niečo menej.

Stále sa jedná o čističku vzduchu a nie ventilátor alebo klimatizáciu. Každý kto problémy s dýchaním alebo so spánkom túto čističku určite ocení. Výborne sa tiež osvedčí aj všade tam kde je obtiažne alebo neefektívne vetranie. Hoci priame vetranie nenahradí, veľmi dobre oživí vzduch v miestnosti a dodáva pocit sviežosti.

Dokonca odstraňuje aj mierne pachy, a to, napríklad, v spálni. Vzhľadom na veľmi nízku spotrebu nie je problémom nepretržitá prevádzka. Je to úplne tiché zariadenie, takže v noci okrem svetla vôbec neruší.

Ďalší zákazníci potvrdzujú to, že nevadí ani zvieratám. Všetkým, čo prístroj používajú, vyhovuje hlavne to, že vzduch je na poznanie čistejší a pre chorľavejších ľudí je to tiež úžasná pomôcka. 

Okrem všetkého spomenutého je pre každého z nás veľmi dôležitý aj dizajn. Tento produkt je okrem iného pekný aj vzhľadovo, má farby, ktoré sa hodia takmer do každého interiéru. Model x6 navyše nevydáva žiaden hluk, nie je treba meniť filter, môže byť v prevádzke nepretržite a pri použití v spálni zabezpečí pokojný a kvalitný spánok. Podľa veľkosti miestnosti sa dá nastaviť úroveň čistenia. V domácnosti bude s jeho použitím menej prachu, čo sa vynikajúco hodí, napríklad, aj pre deti.

Ionic Care x6

Ionic Care má množstvo radov, jedným z nich je aj rad x6, v rámci ktorého nájdete niekoľko ďalších druhom. Ionic Care x6 je prístroj, ktorý dokáže unikátnym spôsobom spájať dve funkcie zvyšovania kvality vzduchu.

Vďaka použitiu moderných technológií sa totiž pri Ionic Care podarilo spojiť dva zdanlivo ťažko kombinovateľné spôsoby čistenia vzduchu v interiéroch. Ionic Care je tak vysoko výkonný, absolútne bezhlučný, aktívnou čističkou vzduchu a zároveň výkonným ionizátorom vzduchu. Práve to generuje zdraviu prospešné záporné ióny.

Ionic Care dokázal spojiť obe tieto funkcie bez akýchkoľvek výkonnostných kompromisov. Naopak, svojou novou konštrukciou odstránil nevýhody jednotlivých metód a ideálne skombinoval ich výhody.

Čistenie vzduchu s účinnosťou až 96 % prebieha úplne nehlučne a s nulovými nákladmi na výmenné filtre.

Cirkuláciu vzduchu v prístroji totiž zaisťuje sústava elektród, ktoré pohybujú vzduchom pomocou takzvaného elektrónového vetra, čím nahrádzajú hlučné ventilátory. Nečistoty sú zachytené na elektrostatickom filtri. Na ploche 1 100 cm2 spoľahlivo priľne nielen polietavý prach ale aj chemikálie, cigaretový dym, pele a iné alergény, vírusy, baktérie, spóry plesní a, napríklad, aj rozpadové prvky radónu. Prístroj disponuje tromi výkonovými stupňami a jeho spotreba je veľmi nízka – maximálne 12 W.

Práve Ionic Care Trito x6 zvíťazil v ankete ako produkt roku v rokoch 2015, 2016, 2017 a 2018. Je to naozaj účinná čistička vzduchu s vstavaným ionizátorom. Čistenie dosahuje aj v tomto prípade účinnosť 90-96 %. Prístroj pracuje na princípe elektrónového vetra a nečistoty zachytáva na elektrostatický filter, ktorý používate opakovane bez nutnosti ho meniť. Filter stačí iba utrieť alebo umyť.

Ionic Care – zľavový kód

Samozrejme, takýto a podobné originálne prístroje sa za určitých okolností dajú zohnať za o niečo lepšiu cenu. Je to možné prostredníctvom zľavových kódov. Zľavové kódy sú zvyčajne podmienené kúpou viacerých zariadení, ale tiež môžete získať dopravu zadarmo alebo podobné benefity. V niektorých ponukách tiež nájdete darček zadarmo.

Keď si teda vezmeme do úvahy fakt, ako môže zariadenie ako je toto zlepšiť vaše zdravie, investícia do neho sa skutočne oplatí. Je skvelé, že po prvotnej investícií nie je prevádzka zariadenia vôbec nákladná a prístroj vám vydrží dlhý čas.

Čistička vzduchu sa vynikajúco hodí do všetkých domácností, ktoré obývajú alergicky alebo ľudia s dýchacími problémami. Hodí sa však aj pre každého bežného človeka. Svoje miesto si však nájde aj tam, kde je zlé ovzdušie kvôli zvýšenej prašnosti, smogu, cigaretovému dymu a ďalším faktorom.

Hlavným poslaním Ionic Care je očistiť vzduch od prachu, chemických látok, baktérií, vírusov, peľov, nepríjemného pachu, a podobne. Ionic Care má množstvo modelov, z ktorých si ľahko vyberiete ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

4/5 - (4 votes)