Rastislav Brezina o drevených umývadlách – Prečo stojí za to ich vyskúšať?

V dnešnom rozhovore sme vyspovedali zakladateľa dreveneumyvadlo.sk. Prečítajte si o tomto zaujímavom spôsobe ako ozvláštniť váš domov.

Drevené umývadlo nepatrí medzi najčastejšie výrobky z dreva. Prečo práve drevené umývadlo?

Drevené umývadlo, práve pre jeho udržateľnosť, možnosť neobmedzeného znovu použitia ako aj následnej reciklácie. Taktiež pre jeho výnimočnosť, jedinečnosť a krásu.

Je umývadlo vždy vyrobené z jedného druhu dreva alebo si klient môže vybrať druh dreva?

Umývadlá vyrábame z rôznych drevín, prevažne zo stredoeurópskych lesov, ktoré však musia spĺňať najprísnejšie požiadavky na vzhľad, tvrdosť a hustotu materiálu.

Najčastejšie sú to dub, orech, čerešňa, jaseň, „americký“ orech, ale na prianie zákazníka vieme vyrobiť umývadlo aj exotických drevín napríklad z teakového dreva, ktoré je považované za kráľa tvrdých drevín.

Drevo si dôkladne vyberáme kus od kusu samy na základe výnimočnosti jeho štruktúry a zdravia. Samozrejme musí byť aj dôkladne vysušené.

Čo sa týka povrchu umývadla, je upravený nejakým spôsobom aby vydržal čo najdlhšie? Je potrebné sa o povrch špeciálne starať?

Umývadlá sa po dokončení povrchovo upravujú lakovaním a to matným alebo lesklým lakom a po nalakovaní sa dosiahne odolná a na údržbu minimálne náročná ochranná vrstva ktorá dokáže spoľahlivo ochrániť umývadlo pred vodou a vonkajšími vplyvmi .

Umývadlo je lakované špeciálnym polyesterovým vysoko odolným a zdravotne nezávadným lakom, ktorý sa nanáša na povrch v 6 vrstvách. Povrch môže byť ošetrený na prianie zákazníka namiesto laku aj včelím voskom, alebo prírodným teakovým olejom.

Drevené umývadlo nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Nesmiete ho však ošetrovať agresívnymi chemickými čistidlami a ani prípravkami, ktoré obsahujú piesok. A, samozrejme, nevystavovať ho mechanickému poškodeniu

Výroba určite trvá nejaký ten čas. Ako dlho trvá dodanie dreveného umývadla?

Výroba jedného umývadla trvá cca 10 dní a zahŕňa okrem iného hlavne pílenie, hoblovanie, lepenie vyrezávanie brúsenie napúšťanie a lakovanie.

Nahodenie klasického umývadla je otázkou pár minút. Trvá osadenie dreveného umývadla dlhšie?

Nahodenie dreveného umývadla trvá rovnako dlho.

Aká je životnosť takéhoto umývadla?

Pri správnej starostlivosti je v podstate neobmedzená .

Existujú aj náročný klienti, ktorí by chceli umývadlo na mieru. Ponúkate aj takúto možnosť?

Áno ponúkame aj takúto možnosť a limitom je klientova predstavivosť a technické limity opracovania dreva Rozmery umývadla, ale aj jeho tvary vieme prispôsobiť požiadavkám zákazníka a vyrobiť ho na ním požadovanú mieru. Veľká variabilita platí aj pri povrchovej úprave. Drevo môže byť vo svojej prírodnej farbe alebo morené v rôznych odtieňoch.

Ďakujeme pekne za zaujímavé informácie. Je niečo, čo by ste chceli odkázať našim čitateľom?

Drevené umývadlo vám dokáže poskytnúť dokonalé prepojenia s prírodou a vyvolá vo vás pocit pokoja v útulnom prostredí vášho domova. Aj to je to, čo keramické a kamenné umývadlá nedokážu.

5/5 - (1 vote)