5 detailov, ktoré vylepšia vašu domácnosť

Atmosféru v domácnosti a jej konečný vzhľad ovplyvňuje nielen hlavné zariadenie, ale aj detaily. Maličké doplnky a dekorácie sa starajú o príjemnú rodinnú atmosféru a nastolenie určitého štýlu. V interiéri vám preto nesmú chýbať. Ich výber sa odvíja od vašich potrieb a od toho, po akom výsledku túžite. Platí však, že niektoré detaily vedia okrem vylepšenia zvýšiť aj hodnotu samotnej nehnuteľnosti. Ktoré to sú?

Doplňte steny

Prázdne steny vyzerajú stroho a neosobne. Spôsobujú, že domácnosť vyzerá príliš chladne. Na prvý pohľad sa tak môže zdať, že v nej nikto nebýva. Tento problém sa však dá ľahko vyriešiť. Na výber dnes máte stovky obrazov či tapiet, ktoré lákajú pozornosť a prinášajú potrebné teplo domova.

Rada odborníka

Tapety sú pre každého, kto chce zmeniť interiér, no netúži po zdĺhavom maľovaní. Nebojte sa s nimi experimentovať. Zvoľte rôzne vzory, potlače alebo maľby. Zaujímavé sú aj viaceré kombinácie farieb.

Obraz na stenu nemusí byť len drahým zberateľským kúskom. Na trhu nájdete aj lacnejšie prevedenia s abstraktným umením, prípadne s fotografiami obľúbených miest. Veľkosť obrazu vyberajte na základe toho, koľko máte miesta alebo podľa vkusu. Veľký obraz s masívnym rámom nechajte na stene vyniknúť samostatne. Menšie obrazy nakombinujte spolu a vytvorte dizajn podobný koláži.

Prineste svetlo

Svetlo dokáže v interiéroch zázraky. Vnútorné priestory opticky zväčšuje, nehovoriac o tom, že prináša aj lepšiu náladu. V niektorých miestnostiach sa stará o intímnu atmosféru a v iných zas poskytuje osvetlenie na prácu. Okrem klasických lustrov a lámp môžete do interiéru zvoliť aj iné prevedenia vo forme detailov. Sú to efektné LED pásiky.

LED pásiky sa dajú umiestniť na rohy skriniek, pod posteľ alebo na stenu. Ponúkajú tlmené svetlo vhodné do spální, obývačiek aj kuchýň. Pásiky sú zvyčajne na to, aby skrášlili miestnosť, než na to, aby poskytli osvetlenie. Vedia ale pritiahnuť pozornosť a zaujať.

Všetko zakryte

Túžite po jednej čistej línii, no niektoré veci v domácnosti vám to kazia? Nepekný vzhľad často vytvárajú meracie prístroje na vodu alebo plyn, ktoré majú ďaleko od štýlových dekorácií. Ak nechcete, aby boli na očiach, jednoducho ich zakryte. Skvelo vám na to poslúžia revízne dvierka.

Revízne dvierka dnes dokážu doslova zázraky. Biele prevedenie je univerzálnou klasikou. Najlepšie sa hodí na biele steny. Ak však máte na stene obklad alebo nejakú inú farbu, netreba sa ničoho báť. V súčasnosti existujú aj neviditeľné dvierka, ktoré splynú s okolím a kým na ne neupozorníte, žiadny z hostí si ich nevšimne.

Všetky nožičky preč

V rámci zakrývania sa nemusíte zbaviť len prístrojov na vodu alebo plyn, ale aj nožičiek niektorých spotrebičov či skriniek. Mnohé z nich majú veľmi jednoduchý vzhľad, ktorý nemusí ladiť s okolím a hodiť sa k vášmu zariadeniu.

Nožičky zakryjete rýchlo a ľahko. Stačia vám na to špeciálne lišty v rovnakej farbe, ako skrinka a ďalší nábytok. Zaobstarať si ich viete pri nákupe zariadenia alebo si ich kúpite neskôr. Treťou alternatívou je nechať si ich urobiť na mieru.

Stavte na praktickosť

Praktickosť je jednou z najdôležitejších vlastností, ktoré by ste pri nákupe doplnkov mali sledovať. Detaily so zaujímavými vlastnosťami vždy potešia. Nebudú vám zbytočne zaberať miesto a vždy, keď to bude potrebné, tak ich využijete. K praktickým detailom modernej kuchyne patria nádoby, organizéry či držiaky. Do ďalších miestností sa hodí mäkký textil, úložné boxy alebo zrkadlá.

Samostatnou kategóriou sú inteligentné prístroje, ako robotické vysávače či kávovary s množstvom funkcií. Domácnosť skrášlia a pritom skvelo poslúžia. 

Zvoľte štýlové a trendy detaily, ktoré váš príbytok skrášlia a pritom zvýšia jeho hodnotu. Možností je nespočetne veľa.

Tip:

Máte tiež chatu a plánujete ju vylepšiť podľa Vášho preferovaného štýlu? Aj tu môžete staviť na praktickosť a funkčnosť. Inšpirujte sa článkom ako zariadiť chatu a vytvorte si ideálne prostredie s harmonickou atmosférou.

zdroj obrázkov: shutterstock.com, practical-homes.com

4.3/5 - (7 votes)