Dekoratívne prvky, ktoré obývačke vdýchnu osobitý štýl

Obývačka je miestom, kde rodina trávi spoločný čas, hostí tu návštevy a usporadúva rodinné akcie. Preto je dôležité, aby miestnosť dýchala hrejivou, útulnou atmosférou a zároveň pôsobila reprezentatívne.

Ako toho docieliť? Často do obývačky stačí umiestniť tie správne dekorácie – pohodlné kreslo, konferenčný stolík alebo štýlovú taburetku.

Ušiak – pohodlie na prvom mieste

Umiestnením štýlového ušiaka do obývačky dokážete v priebehu chvíľky vytvoriť tú pravú domácu pohodu.

Na rozdiel od pohovky, ktorú vyberáte predovšetkým s dôrazom na jej priestrannosť, sa pri voľbe ušiaka nemusíte báť výraznejšieho poťahu.

Okrem dizajnu kresla sa ale zamerajte aj na to, ako je vám pohodlné – či je dostatočne čalúnené, má vysoké operadlo hlavy a podrúčky. Jedine tak sa stane vaším obľúbeným spoločníkom pri čítaní alebo sledovaní televízie.

Taburetka – všestranný pomocník

V minulosti v domácnostiach slúžil najmä ako sedadlo nahrádzajúce stoličku, ktorá bola pre mnoho ľudí luxusom. Aj dnes väčšina taburetiek pripomína stoličku alebo má nohy dômyselne skryté pod čalúnením.

Ich využitie je ale v súčasnosti omnoho všestrannejšie – taburetky vám poslúžia ako odkladací stolček, neopozeraná dekorácia alebo ako podnožka pri sedení v kresle či na pohovke.

Niektoré taburetky navyše disponujú úložným priestorom napríklad na časopisy alebo deky, prípadne ich ľahko zložíte a použijete len vtedy, keď bude potrebné zaistiť ďalšie miesto na sedenie.

Odkladací stolček – spojenie dizajnu a praktickosti

Dizajnový odkladací stolček zo skla, kovu alebo mramoru dokáže obývačke vdýchnuť nadčasový štýl a eleganciu. Pri jeho výbere sa ale neriaďte len vzhľadom a zamerajte sa aj na jeho praktickosť.

Aby stolček našiel svoje uplatnenie, mal by poskytovať dostatok odkladacieho a prípadne aj úložného priestoru. Jeho pravidelná údržba by vám nemala zabrať príliš veľa času.

Drobnosti, ktoré vkusne doladia interiér

Ako bude obývačka pôsobiť ako celok často ovplyvňujú detaily, ktoré interiér vkusne a nenútene doladia.

Na čo by ste preto pri jeho zariaďovaní nemali zabudnúť?

Steny oživia vkusné obrazy alebo vlastné zarámované fotografie a útulnú atmosféru navodia závesy a správne zvolení osvetlenie. Hrejivý pocit domova ešte umocnia dekoratívne vankúše, vázy s čerstvými kvetmi a vonné sviečky.

Pri zariaďovaní bytu sa vyplatí porovnať ponuky rôznych obchodov, aby ste mali istotu, že investujete do kvalitných bytových dekorácií, ktoré vám budú robiť radosť dlhé roky.

Prehľadne porovnať cenové ponuky môžete na Heureke, kde máte zároveň k dispozícii aj hodnotenie a recenzie užívateľov.

Zdroj obrákzku: foamfoto / Shutterstock.com

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.