PR

Bytové doplnky a dekorácie – Aké si vyberať?

Nábytok je dôležitou súčasťou miestností v domácnosti, no práve bytové dekorácie a doplnky sú to, čo miestnosti skrášľuje, zútulňuje. Ak uvažujete nad úplnou výmenou bytových doplnkov a dekorácií, pár zaujímavých tipov na bytové doplnky a dekorácie vám prinášame aj my. Zútulnite si miestnosti a dolaďte pocit domova novými bytovými doplnkami a dekoráciami.

Prehoz na posteľ

Posteľ v spálni je obľúbeným miestom každého nás. Ak máte malé deti, o to viac času trávite v posteli.

V posteli nielen spíte, ale aj leňošíte. Leňošením na posteli ale nedopatrením špiníme posteľné prádlo.

Ako ideálna ochrana sa môže zdať byť práve deka, ktorou sa aj prikrývame, keď nám je zima. Praktickejšou ochranou posteľného prádla je práve prehoz na posteľ.

Pri výbere prehozu na posteľ je dôležité zohľadňovať predovšetkým rozmere postele.

V prípade, že chcete zakryť len vrch postele, stačí vám poznať výšku a šírku postele. Ak ale chcete, aby nový prehoz na posteľ prevísal, k šírke a výške pridajte pár desiatok centimetrov naviac.

Ak prehozy majú plniť len estetickú funkciu, dávajte si pozor na zladenie prehozu s ostatnými dekoráciami v miestnosti. Ladiť by ste ich mali s posteľnými obliečkami, dekoračnými vankúšmi, ale aj so závesmi.

Dekoračné vázy

Kvety sú obľúbenými bytovými doplnkami, ktorým by ste sa nemali vyhýbať. Aby ste si ale priestor mohli oživiť novými kvetmi, potrebujete nové vázy.

Veľké dekoračné vázy sú dominantnými dekoračnými prvkami vo všetkých miestnostiach, preto ak chcete nové bytové doplnky a dekorácie napríklad do obývačky, či spálne, kúpte si veľké dekoračné vázy.

Zaujímavé sú dizajnové keramické vázy s geometrickými tvarmi, ktoré sa hodia nielen do minimalisticky ladených interiérov, ale aj do industriálne zariadeného interiéru.

Farebné prevedenie váz prispôsobujte farbe stien a farbe textilných dekorácií. Napríklad v obývačke ich laďte s prehozmi na sedacie súpravy, s dekoračnými vankúšmi na sedačke a s farbou stien (s farbou steny za obývacou stenou). Uprednostňujte hlavne neutrálne prírodné farby – smotanovú, bielu, svetlú sivú, tmavú sivú, hnedú a béžovú.

Pekné veľké dekoračné vázy nájdete aj v ponuke sklenených váz s krištáľmi a v ponuke váz z lešteného nerezu.

Obliečky na dekoračné vankúše a závesy

Dekoračné vankúše nájdeme nielen v obývačke, ale aj v spálni na posteli, v detskej izbe na posteliach, ale aj v predsieni na lavici.

Práve preto by ste si mali kupovať nové obliečky na dekoračné vankúše. Najmä vankúše v obývačke a v detskej izbe sa rýchlo znehodnocujú, pretože práve v týchto miestnostiach sa najviac využívajú.

V ponuke obliečok na dekoračné vankúše nájdete hlavne tieto rozmery 50×50 cm a 40×40 cm. Pri výbere nových obliečok si preto dávajte pozor hlavne na rozmer.

Čo sa týka závesov, vyberajte si z ponuky zatemňovacích, dekoračných alebo panelových závesov. Farebné prevedenie prispôsobujte kobercom, farbám stien a ostatným textilným dekoráciám.

Zdroje obrázkov:

Beyond Time / Shutterstock

5/5 - (1 vote)
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *