PR

Big bagy, veľkoobjemové ekologické vaky nielen na stavebný odpad

Big Bagy sú ekonomicky najvýhodnejším typom balenia veľkoobjemových nákladov, ktoré sa úspešne používajú v logistických systémoch prepravy, zásobovania a skladovania sypkých produktov v továrňach chemického, poľnohospodárskeho, stavebného a potravinárskeho odvetvia a aj mnohých iných priemyselných oblastí.

Svetová výroba týchto kontajnerov sa každý rok zvyšuje o 10% a v súčasnosti predstavuje viac ako 100 miliónov kusov ročne. Že ste o nich ešte nepočuli? Širokú ponuku týchto praktických pomocníkov má vo svojom portfóliu napríklad ferex.sk. Nájdete ich tu: https://www.ferex.sk/big-bagy.

Aké sú výhody Big bagov oproti iným druhom kontajnerov?

Mäkký kontajner Big Bag  je veľkoobjemový baliaci kontajner s nosnosťou 400 – 2000 kg s prvkami na zdvíhanie hmotnosti (slučky).

Je vyrobený z polypropylénového materiálu s povrchovou úpravou, aj bez nej. Kontajnery s ochranným povlakom poskytujú vzduchotesnosť a odolnosť proti vlhkosti; chránia obsah pred vonkajším znečistením a zabraňujú jeho úniku.

Za posledných desať rokov tieto mäkké kontajnery takmer úplne nahradili iné typy kontajnerov na skladovanie a prepravu sypkých výrobkov a sú uznávané ako univerzálne balenie, pretože sa dajú konštruktívne prispôsobiť akémukoľvek zariadeniu na manipuláciu s nákladom, ako aj plniacim a vykladacím staniciam.

Výhody

Výhody Big Bagov v porovnaní s inými typmi úložných kontajnerov sú zrejmé. Dajú použiť pre široké spektrum práškových a granulovaných materiálov, ako sú cement, sadra, piesok, drvina, drevné štiepky, nevyužité polystyrénové granule a expandované polystyrénové granule, ako aj  potravinových výrobkov: cukor, soľ, múka, škrob a ďalšie. Big Bagy sa používajú v poľnohospodárstve: obilie, zmiešané krmivo a iné.

Nedávno sa ukázalo, že sú nesmierne praktické pri balení objemnejších netečúcich výrobkov, ako sú lisované plastové diely.

Charakteristické črty kontajnerov sú minimálna hmotnosť, rovnako ako nízka cena, možnosť spracovania a viacnásobného použitia, možnosť ukladania nákladov do otvorených priestorov a doručenie akoukoľvek dopravou.

Ďalšou výhodou, ktorú ponúkajú Big Bagy, je to, že sa môžu po vyprázdnení sa môžu poskladať – sú absolútne kompaktné. Výrobcovia vedia o statických rizikách spojených s manipuláciou s týmito vakmi.

PP tkanina, z ktorej sa vyrábajú v rôznych veľkostiach, je najprv ošetrená spôsobom, ktorý zabráni akejkoľvek akumulácii statického náboja, ktorý sa zhromažďuje počas plnenia alebo vyprázdňovania produktu. Takto sa dá vyhnúť vznieteniu, výbuchom alebo nehodám osôb alebo materiálov.

Benefity v kocke:

  • najnižšia cena v porovnaní s inými typmi balenia
  • jednoduché nakladanie, vykladanie a preprava pomocou integrovanej mechanizácie
  • možnosť použitia konvenčných vozidiel a železničných koľajových vozidiel na prepravu stredne nebezpečného nákladu a agresívneho nákladu
  • možnosť používať na prepravu potravín

Typy Big Bagov

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere optimálneho typu Big Bagu sú vlastnosti prepravovaného produktu alebo materiálu. Najbežnejšie používaný štandardný model je obvykle 90 cm x 90 cm na základni a 100 cm vysoký. Je vyrobený z bielej polypropylénovej rafie a má 4 rukoväte – slučky.

Na trhu však existuje veľké množstvo typov vakov, čo je výsledkom kombinácie rôznych rozmerov, farby, textílií, maximálnej hmotnosti a navyše pridaných prvkov, ktoré je možné začleniť podľa požiadaviek zákazníka.

Napríklad si môžeme zvoliť, že spodná časť je plochá a uzavretá alebo má zabudovanú výpusť, aby sa zjednodušilo vyprázdnenie obsahu.  Pokiaľ ide o ústa (horná časť), môžeme zvoliť, aby boli otvorené, s plniacim ventilom alebo so zatváraním, aby sa zabezpečil obsah.

Aké je využitie Big Bagov pre váš domov?

Vysoko kvalitné a cenovo dostupné Big Bagy, vám pomôžu s akýmkoľvek projektom vo vašej záhrade:

1. Kompost

Big Bagy môžete využiť na instantné kompostovanie! Dajte vrstvu vetvičiek na dno, pridajte trochu pôdy alebo starého kompostu, ktorý je plný červov, a začnite vrstviť. Občas premiešajte a o niekoľko mesiacov máte k dispozícii kvalitný kompost.

2. Záhradný odpad

Tieto šikovné vrecia použite na vyčistenie vašej záhrady. Sú to skvelé kontajnery na zhromažďovanie odpadu zo strihania kríkov, orezávania stromov a samozrejme buriny.

3. Humus

Pre záhradníka je ešte cennejší ako kompost – humus a je veľmi ľahké ho vyrobiť. Stačí naplniť  Big Bag listami, prikryť a nechať prírodu čarovať rok alebo dva.

4. Chráňte svoj záhradný nábytok

V zimných mesiacoch môže byť nábytok na terase trochu namáhaný nepriazňou počasia a nie každý má priestor v garáži alebo prístrešok na jeho uloženie. Big Bagy vytvárajú praktický nepremokavý poťah na stoličky, stoly aj detské pieskovisko.

5. Použite Big Bag na pestovanie zeleniny

Recyklujte Big Bagy do flexibilných vyvýšených záhonov, v ktorých môžete pestovať zemiaky, alebo mrkvu a to všetko s minimálnym úsilím.

Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je zvoliť vhodné, slnečné miesto. Strany vaku poskladajte smerov von a dole v dvoch záhyboch, aby ste ich mohli zvýšiť, keď zemiaky začnú rásť. Naplňte záhradnou zeminou. Do jedného vaku môžete dať šesť až sedem sadeníc zemiakov (alebo rôzne druhy koreňovej zeleniny). Nebude to trvať dlho a rastlinky začnú rýchlo rásť.

Keď rastliny dosiahnu vrchol vaku, pridajte som ďalšie dve vrecká zeminy a trochu zdvihnite boky vaku. Ako rastliny prosperujú, zdvíhajte strany ďalej a  pridajte ďalšie dve 25 litrové vrecká zeminy.

Akonáhle pridáte novú zeminu, rastlinám doprajte bohatú zálievku. Big Bagy bez povrchovej úpravy odvádzajú dobre, takže sa nemusíte obávať, že pôda bude príliš saturovaná.

Úponky sú čoraz dlhšie a ťažšie a visia cez okraj vaku. V tomto okamihu už nebudete pridávať žiadne ďalšiu zeminu. Rastliny zemiakov nechajte robiť svoju prácu, až kým nie sú pripravené na zber.

Krása týchto dočasných vyvýšených záhonov spočíva v tom, že ich môžete vyprázdniť a podľa potreby premiestniť na iné miesto. Poskytujú tiež extra priestor pre záhradníčenie a najlepšie zo všetkého je to, že skvele využijete materiály, ktoré by inak skončili na skládke.

Je možné Big Bagy použiť opakovane?

Jednou z najlepších vlastností Big Bagov je to, že vďaka vyspelým materiálom sú vhodné na opakované použitie. To znamená, že vaky môžete naplniť, prevážať, vyprázdniť a potom vyčistiť a znovu použiť.

Na bezpečné a správne opätovné použitie Big Bagov by ste mali dodržiavať nasledujúci postup:

  • starostlivá kontrola by mala byť prvým krokom pri zvažovaní opätovného použitia. Skontrolujte viditeľné poškodenie a opotrebenie, všetko, čo by mohlo spôsobiť, že vak bude použitý znova ako nebezpečná voľba. Faktory, ktoré by mali mať za následok vyradenie Bagu z prevádzky, zahŕňajú viditeľné poškodenie zdvíhacích slučiek, vonkajšiu kontamináciu, vlhkosť alebo rast plesní.
  • po vyradení nevhodných vakov, je potrebné zamerať sa na vyčistenie tých, ktoré plánujete znova použiť. Uistite sa, že vo vaku nie sú žiadne zvyšky a vymeňte vložku, ak ju má. Dôkladne ho vyčistite.

Big Bagy sú ideálnou alternatívou balenia najmä vtedy, keď potrebujete bezpečne zvládnuť veľké množstvá a hmotnosti. Sú to flexibilné kontajnery, používané  na celom svete.

Sú 100% bezpečné a recyklovateľné. Prechádzajú kontrolou od surovín použitých na ich výrobu, až pokiaľ nie sú označené ako hotové výrobky, pripravené na použitie. Niet divu, že robia revolúciu v súčasnom scenári baliacich techník.

Zdroj:

5/5 - (1 vote)
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *