Aký nábytok zaobstarať do domácnosti? Odporúčame masív

Pokiaľ ste sa presťahovali do nového bývania a stojíte pred zariaďovaním domácnosti alebo máte v pláne osviežiť interiérový dizajn vášho súčasného príbytku, potom určite budete stáť aj pred voľbou nového nábytku. Tých dizajnových, farebných, účelových a materiálových možností je naozaj neúrekom. Je nejaká univerzálna odpoveď na najlepší možný typ nábytku? Samozrejme, že rozhodnutie do veľkej miery závisí na vašom vkuse, avšak pokiaľ sa rozhodnete pre nábytok z masívu, určite budete spokojní!

Masív predstavuje drevený nábytok, pri ktorom si základná časť – drevo, prechádza kvalitnou technickou úpravou. Vďaka zmienenej úprave aj samotný výsledný produkt nadobúda lepšie vlastnosti, čím sa stáva atraktívnejšou alternatívou pre potenciálnych zákazníkov. V časoch priemyselnej revolúcie, bolo drevo ako materiál potlačené do úzadia (rovnako aj výrobky z neho) a v domácnostiach sa začali objavovať kusy nábytku z nových materiálov, akými bol napríklad plast, železo, hliník a podobne.

Tento mierny ústup dreveného nábytku (a trend alternatívnych materiálov) však netrval dlho a ľudia si rýchlo uvedomili, čaro a kvalitu prírodného materiálu, aj preto sa drevený nábytok stále drží na popredných priečkach obľúbenosti.

Prečo si zvoliť nábytok z masívu?

Takýto nábytok v sebe skrýva množstvo rôznych benefitov, medzi ktoré patrí najmä jeho odolnosť a jedinečnosť (každý drevený vzor je svojím spôsobom jedinečný, vďaka čomu vždy získate unikátny produkt). Práve na odolnosť nadväzuje aj skutočnosť, že nábytok ostáva pomerne dlhý čas v dobrom stave a zároveň nie je vôbec náročný na údržbu.

Často sa jedná iba o zotretie prachových nečistôt (poprípade pretretie povrchu ochranným náterom). Nábytok pôsobí nezameniteľným retro vzhľadom a jeho cena pôsobí opačným spôsobom, ako pri väčšine iných výrobkov. 

Kým ostatné produkty časom strácajú na hodnote, váš drevený stolík z masívu na nej bude len a len naberať! Starožitný drevený nábytok totižto v sebe skrýva len veľmi ťažko napodobniteľnú eleganciu a ten zub času sa nedá nijako umelo napodobniť, aj keď sa mnohí výrobcovia o to pokúšajú a predávajú na prvý pohľad „staro-vyzerajúci“ nábytok. Rozdiel však v priebehu pár sekúnd rozpoznáte.

Pokiaľ, teda máte v pláne si zaobstarať nové drevené komody, skrine, stôl či akýkoľvek iný nábytok do vašej domácnosti, odporúčame masív všetkými desiatimi.

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.