Ako na to?, Magazín

Ako zariadiť spálňu? Lacno a vkusne.

ako zariadiť spálňu

Chcete sa na konci dňa ukladať ku spánku do útulnej a elegantnej spálne, ale nechcete minúť celý majetok na jej zariadenie?

Ak patríte do kategórie ľudí, ktorí by mali radi luxusnú spálňu, ale nehodláte na nábytok obetovať niekoľko výplat, ešte nie je nič stratené.

Stačí si dobre vybrať a vaša spálňa bude vyzerať presne ako z časopisov o modernom bývaní.

Posteľ

Posteľ tvorí základný artikel každej spálne. Je dôležité, aby bola pohodlná a dobre sa Vám na nej spalo.

Zlá posteľ môže mať za následok nielen pocit dolámaného tela, ale aj večnej únavy.

Ak s teda nechcete premeniť na zívajúcu múmiu bez energie, rozhodne si vyberte dobrú a kvalitnú posteľ a matrace.

Ideálna dĺžka postele pre dobrý spánok sa vypočíta ako vaša výška + 25cm, pričom šírka u jednolôžka je 1 meter a u dvojlôžka je to 160cm.

Posteľ je jedným z bytových doplnkov, do ktorého sa naozaj oplatí investovať. Vaše telo a duša Vám budú za túto investíciu rozhodne vďačné.

No a ak máte dojem, že po kúpe kvalitnej postele nebudete mať už na nič peniaze, prinášame pár tipov ako urobiť spálňu útulnou a luxusnou aj za rozumnú cenu.

 

 

Vyčistite neporiadok – kúpte si komodu

Dobre, toto nie je celkom tak doplnok, ale na to , aby spálňa vyzerala útulne, je skutočne dôležité ju zbaviť zbytočného neporiadku. Rušivé elementy ničia romantiku a celkový oddych pri spánku a leňošení.

Neviete si prestaviť neustále upravenú izbu? Zbudujte si zaujímavý box, komodu alebo lavicu s odkladacím priestorom, kde môžete neporiadok vždy rafinovane ukryť.

Zadovážte si nové posteľné povlečenie a deku

Ak ešte nemáte posteľné povlečenie, alebo je to vaše už opozerané, kúpte si nové. Nič tak neosvieži celkový dojem z miestnosti ako vynovenie jej hlavného objektu. Nové posteľné obliečky dokážu celkom zmeniť vzhľad spálne.

Hrubá luxusná deka ležiaca na konci postele pridá posteli potrebný moderný štýl. Nesmie to byť však deka len tak hocijaká. Vyberte výrobok z hrubej vlny, hodvábu či zamatu.

Pozor!!! Vhodnejšie je zvoliť si plnú farbu, nie príliš vzorovanú. Pomocou zvieracej potlače alebo jemného dizajnu bude deka i zvyšok izby vyzerať draho a elegantne.

Nočný stolík

Vkusný a funkčný nočný stolík je jedným zo základných kusov nábytku v spálni.

Pokiaľ sa nechystáte meniť zostavu každý rok, zvoľte si drevený stolík v nadčasovej farbe, napríklad bielej. Hodí sa ku všetkému a bude stále pôsobiť ako nový.

Dizajnérsky trik: V prípade, že nočný stolík máte a chcete zmenu, skúste vymeniť úchytky alebo rukoväte zásuviek za okrasnejšie alebo v prípade moderného dizajnu za chrómové hranaté.

Položte koberec

Pridajte koberec v správnom rozmere, ani priveľký, ani primalý. Pomôže vám to opticky zväčšiť miestnosť a prepojiť jej jednotlivé časti do jedného celku.

Koberec by mal byť dostatočne veľký na to, aby ste ho mohli zasunúť pod posteľ a zároveň jeden ďalší kus nábytku. Nemusí nutne pokrývať celú podlahu.

Doplnky a zasa doplnky

Pokiaľ chcete miestnosť oživiť, použite doplnky. Kúpte si misku či podnos na odkladanie vašich šperkov alebo fľaštičiek od parfumov. Umiestnite ju na komodu alebo nočný stolík.

Náš TIP: Ak potrebujete opticky zväčšiť miestnosť, zadovážte si ako doplnok samostatne stojace zrkadlo. Nielenže odráža svetlo, ale vytvára dojem väčšieho priestoru.  Zobraziť zrkadlá

Podnos nemusí byť dokonale zladený s farbami miestnosti. Ak zvolíte farebnosť, celú miestnosť vďaka niekoľkým kusom doplnkov dokážete oživiť a presvetliť. Pomocou vhodného doplnku bude celý priestor pôsobiť útulnejšie.

Oživte miestnosť zelenou

Tento krát nehovoríme o farbe na steny ale o našich zelených priateľoch. Kvety a rastliny znamenajú život. Prinášajú kyslík a zároveň odstraňujú toxíny zo vzduchu. Miestnosť nielen oživia, ale pohľad na zelenú upokojuje a dodáva energiu.

Ak by sa vám zdala miestnosť s črepníkom príliš tuctová, pokojne si do nej naaranžujte čerstvé kvety. Budete prekvapení čo dokáže kytica lúčnych kvetov na vašom nočnom stolíku.

Pozor!!! Do spálne si rozhodne nedávajte typy kvetov, ktoré produkujú silné vône. Mohla by vás z nich bolieť hlava.

Náš TIP: Ak sa vám zdá vaša komoda opozeraná, zbudujte si obraz alebo plagát, ktorý zavesíte tesne nad ňu. Budete mať pocit akoby ste tento kus nábytku ešte nikdy nevideli. Zobraziť doplnky

Pridajte závesy

Pridajte vašim oknám „wau efekt“ pomocou závesov. I jednoduchý rám okna sa stane zaujímavým vďaka neprehliadnuteľnému doplnku. Pomocou vzorov sa z fádneho okna stane dokonalý obraz.

Stolné lampy alebo luster?

[divider style=’full‘]

Ak chcete dosiahnuť príjemný a pokojný vzhľad miestnosti, nepoužívajte hlavné svetlá, ale nechajte osvetlenie tlmené.

V článku , ktorý uvádza tipy ako vybrať vhodné osvetlenie sa dočítame, že v spálni sa môžeme pokojne vyhnúť svietidlu na strope, pričom stačí osvetlenie v rampe nad posteľou doplnené o stojace a nástenné lampičky.

Náš TIP: Lampy alebo stolové lampičky si umiestnite blízko postele, aby ste si mohli pred spaním čítať. Zobraziť lampy

Pridajte tapetu

Ak potrebujete miestnosť ozvláštniť, nemusíte ju hneď tapetovať celú.

Pridajte pás zaujímavej tapety za čelo postele. Pomocou tlmených farieb vytvoríte miesto pokoja a oddychu. Pokojne otapetujte iba jednu stenu, sami sa presvedčíte, že výsledok stojí za to.

Spálňa je miestnosťou pokoja a odpočinku.

Niekedy sa môže zdať, že jej význam nie je až taký dôležitý. Avšak podľa štatistík práve spánok tvorí tretinu nášho života. A to už stojí za zváženie.

Veď krásny deň nám môže vyčarovať práve prebudenie sa po kvalitnom spánku v príjemnej a elegantnej miestnosti.

Náš TIP: Ak umiestnite truhlicu s odkladacím priestorom na koniec postele, bude celá miestnosť pôsobiť honosným dojmom.  Zobraziť truhlice

4.7/5 - (21 votes)
author-avatar

O autorovi Redakcia Nášdomov.sk

Bývanie nás baví. Toto charakterizuje celý náš redakčný tím. Sledujeme najnovšie trendy v bývaní a následne vám ich servírujeme v našich článkoch. V prípade otázok nás kontaktujte na info@nasdomov.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *