Ako vybrať najlepšiu rohovú sedačku do obývačky?

Máte doma veľkú rodinu a obývačku menších rozmerov, ktorú si aj napriek tomu chcete zariadiť vkusne a štýlovo? V tom prípade sú pre vás rohové sedačky ako stvorené. Rohové sedacie súpravy šetria miesto v interiéri a poskytujú dostatočný priestor na sedenie. 

Rohové sedačky možno rozdeliť na tie v tvare „U“ a v tvare „L“. Tvar rohovej sedačky je závislý od vašich potrieb, veľkosti obývacej izby a typu interiéru.

Rohové sedačky tvare „U“ sú vhodnou alternatívou do väčších priestorov. Pri sledovaní vášho obľúbeného seriálu na vás vďaka polohovaciemu záhlaviu čaká zaslúžený komfort a pohodlie. Celok napokon doladia dekoračné vankúše podľa vášho jedinečného štýlu a preferencií.

Rohové sedačky do tvaru „L“ patria medzi najobľúbenejšie typy sedacích súprav. Hodia sa do štvorcových a do obdĺžnikových obývacích izieb, kde kopírujú línie steny a zbytočne nezaberajú priestor.

Rady a tipy načo sa zamerať pri výbere rohovej sedačky

Dnešné moderné rohové sedačky ponúkajú množstvo funkcií, čo z nich robí plnohodnotného člena domácnosti. Ak vám má gauč slúžiť aj na kvalitný spánok, zvoľte typ s možnosťou rozloženia do pohodlnej spacej plochy.

Ďalšou šikovnou funkciou je odkladací priestor pre posteľnú bielizeň. Rovnako polohovateľné opierky hlavy, ktoré sa prispôsobia polohe tela a podporujú relaxáciu. Čerešničkou na torte sú pohovky s funkciou predĺženia sedadla a zabudovaným audio pre lepší hudobný zážitok.

Pri výbere tej správnej rohovej sedačky je dôležité myslieť aj na mäkkosť či tvrdosť sedadla či operadla.

Príliš mäkká výplň môže pri dlhodobom sedení brániť správnemu držaniu chrbta, pretože mu nevytvára dostatočnú formu podpory.

Rohové sedačky s tkanými oceľovými pružinami sú vhodné na pohodlné sedenie a relaxáciu. Použitie takýchto pružín je schválené ortopédmi, pretože pomáhajú minimalizovať zaťaženie chrbtice.

Na poťahu záleží

Čalúnenie nábytku býva vplyvom každodenného používania vystavené riziku zničenia a poškodenia. Preto na trhu nájdete niekoľko typov materiálov, ktoré sú ľahko čistiteľné, neabsorbujú nečistoty a aj po niekoľkých rokoch používania vyzerajú ako nové. Nájdete tam však aj luxusnejšie sedacie súpravy potiahnuté eko-kožou a klasickou pravou kožou.

Rovnako sú na výber mäkké zamatové tkaniny, ktoré sú menej príjemné na dotyk, ale zato sú odolnejšie proti poškodeniu. Ak máte doma štvornohého miláčika, existujú aj poťahy vhodné do domácnosti so zvieratami.

Zlaďte rohovú sedaciu súpravu s vašim štýlom

Každý chce mať doma zariadený pekný a štýlový interiér. Preto sa pri výbere rohovej sedacej súpravy zamerajte aj na váš štýl a dizajn obývačky.

V tomto prípade si treba ujasniť, či preferujete moderný a futuristický štýl, alebo chcete zostať verný klasike a tlmenejšiemu prejavu.

V ponuke nájdete rohové sedacie súpravy umiestnené na vysokých nožičkách v škandinávskom štýle, s ozdobnými vankúšmi každej chuti, opierkami hlavy či pohovky vyzdobené unikátnym prešívaním. 

Preto nezáleží na tom, aký máte štýl, pretože dnešný trh ponúka všetko, načo si len človek dokážete pomyslieť. V každom prípade je možné povedať 100 ľudí, 100 chutí, a platí to aj pri výbere vašej vysnívanej rohovej sedacej súpravy.

Článok vznikol s podporou a inšpiráciou v obchode s nábytkom https://www.nabytok-bogart.sk/.

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.