Ako si vytvoriť štýlové bývanie a neminúť pri tom veľa?

Zišla by sa vám nová pohovka, skrinka do obývačky alebo hľadáte len drobnosti v podobe nových obliečok na vankúše? Teraz môžete na nákup nového nábytku a bytových doplnkov využiť  výpredaj Merkury market alebo Sconto výpredaj a vytvoriť si štýlové bývanie doslova za pár eur.

Jednoduché triky, ktoré vás nebudú nič stáť

Každému štýlovému bývaniu predchádza dôkladné pretriedenie vecí a zbavenie sa všetkého nepotrebného. Ani ten najluxusnejší nábytok nebude pôsobiť draho, ak bude obklopený množstvom nepotrebných predmetov, ktoré sa doma za tie roky nahromadili.

Ďalším jednoduchým, ale nesmierne účinným trikom, je zmena usporiadania nábytku. Mali ste celé roky pohovku pri stenu? Skúste ju pre zmenu umiestniť do stredu. Menší jedálenský stôl z rohu miestnosti sa zase bude perfektne vynímať pod oknom. Uvidíte, že dokážete so svojím nábytkom vytvoriť množstvo neopozeraných kombinácií, ktoré vám pred tým vôbec nenapadli.

Oživte steny

Čerstvý náter na stenách alebo nová tapeta vás nebude stáť veľa, ale zmena, ktorú tým docielite, bude enormná. Do popredia sa čoraz viac odstávajú aj dekoratívne panely, ktoré prepožičajú vašim stenám moderný vzhľad. Prípadne môžete zvoliť stále populárny kamenný obklad a oživiť ním jednu zo stien vo vašej obývačke.

Je to o detailoch

Niekedy stačí naozaj málo, aby váš dom alebo byt chytili druhý dych. Výmena vypínačov, kľučiek na dverách či úchytiek na nábytku nezruinuje váš rozpočet, bývanie však aj vďaka takýmto detailom bude pôsobiť modernejšie. Rovnaké prvky navyše pomôžu zjednotiť a prepojiť vzhľad jednotlivých izieb.

Vneste dovnútra trochu zelene

Existuje účinnejší spôsob, ako v okamihu oživiť celú miestnosť, než pridať zopár izbových rastlín? V prípade, že nemáte v izbe vhodné podmienky na pestovanie rastlín, svoj účel splnia aj umelé rastliny. Skvelo vyzerajú aj rôzne minimalistické aranžmány, ktoré pozostávajú z jednoduchej vázy a rôznych druhov tráv.

Nezabúdajte ani na spálňu

Hoci sa pri dekorovaní väčšina z nás sústreďuje na miestnosti, do ktorých majú prístup aj hostia, a teda na obývačku, kuchyňu či hosťovskú izbu, nemali by sme opomínať ani spálňu. Trávime tam predsa tretinu dňa, a preto by sme sa tam mali cítiť príjemne. Ak momentálne nemáte rozpočet na novú posteľ, vyrieši to štýlová prikrývka, vďaka ktorej bude posteľ pôsobiť vždy upravene. Okrem toho môžete vymeniť tienidlá na lampách, natrieť nočné stolíky, kúpiť nové závesy, prípadne koberce a izba bude pôsobiť ako nová.

Stavte na doplnky

Bytové doplnky sú ideálnym riešením v prípade, že máte na obnovu bývania vyhradený nižší rozpočet. Môžete si na stene vytvoriť pôsobivú galériu z obrazov alebo fotiek. Prípadne môžete na konferenčnom stolíku vytvoriť zátišie z kníh, dekoratívnych podnosov a sviečok. Alebo sa pohrajte s usporiadaním dekorácií či váz. Výborne budú vyzerať vázy v rôznych odtieňoch jednej farby. Väčšie vázy môžete umiestniť do rohu miestnosti a menšie položiť na jedálenský či konferenčný stôl.

Dajte si však pozor na to, aby ste to s doplnkami neprehnali, inak môže vaše bývanie pôsobiť lacným dojmom. V tomto prípade jednoznačne platí, že menej je viac.

Páčil sa vám tento článok? Ohodnoťte ho.