Ako si doma vytvoriť bezkonkurenčnú domácu kanceláriu

Práca z domu alebo home office sa v posledných rokoch stala vďaka pandémii COVID-19 čoraz populárnejšiou, ba čo viac, pre mnohých z nás sa stala neoddeliteľnou súčasťou pracovného života. Háčik je však v tom, že z pohovky alebo postele nemôžete pracovať donekonečna. Ak chcete udržať svoju produktivitu na najvyššej úrovni, nie je zlé zriadiť si doma pracovný priestor alebo ideálne kanceláriu. Ako to však urobiť? Ak si chcete vybudovať domácu kanceláriu, inšpiráciu nájdete práve v tomto článku. Nie je to nič zložité.

Domáca kancelária nie je len o počítači

Asi netreba zdôrazňovať, že na to, aby ste aj na home office boli skutočne produktívni, musíte svoju dočasnú kanceláriu alebo pracovňu vybaviť všetkým potrebným tak, aby ste mohli nerušene pracovať. Nehovoríme len o bežných veciach, ako sú počítače, monitory, tlačiarne, skartovačky a podobne. Nemali by ste zabúdať ani na drobnosti, ktoré niekedy môžu byť veľmi užitočné.

Napríklad mať schovanú náhradnú náplň do tlačiarne určite nie je na škodu, pretože tak predídete panike spôsobenej nemožnosťou vytlačiť dôležité dokumenty. Náplne do tlačiarne vydržia pri správnom skladovaní veľmi dlho, takže ak si ich nekúpite nadmernú zásobu, nemusíte sa obávať napríklad ich vyschnutia.

       Zdroj: unsplash.com

Buďte k sebe veľkorysí, len tak si prácu spríjemníte

Keďže v práci zvyčajne trávite veľa času, mali by ste byť k sebe pri zariaďovaní domácej kancelárie veľkorysí a dopriať si prvotriednu stoličku, skvelý monitor, najlepšiu možnú myš a podložku pod myš, ale zaostávať by nemala ani najlepšia domáca tlačiareň. S kvalitnými výrobkami sa vám bude v konečnom dôsledku pracovať najlepšie, pretože vás budú obmedzovať minimálne alebo v ideálnom prípade vôbec v porovnaní s menej kvalitnými výrobkami.

Ich cena môže byť vyššia, ale pri dôkladnom prieskume trhu možno nájsť skvelé výrobky za veľmi rozumné ceny. Ak máte napríklad problém s výberom tlačiarne na doma, ujasnite si, čo na nej chcete tlačiť, ako intenzívne, a podľa toho prispôsobte svoj výber. Zistíte, že najlepšia možná tlačiareň pre vás môže stáť o niekoľko desiatok eur viac ako základné modely, ktoré vás však nijako neobmedzujú.

Je to aj o detailoch

Pravdepodobne nebudete rozmýšľať len nad tým, že akú tlačiareň si zaobstarať do domácnosti alebo či je vybraná stolička ideálna pre vašu prácu. Možno sa budete musieť rozhodovať aj nad malými detailmi, ako sú stojany na ceruzky, držiaky na poháre a podobne. Hoci sú tieto starosti v porovnaní s výberom väčšej elektroniky triviálne, vyberajte starostlivo. Ak ste tu totiž podvedome nespokojní, môže to mať negatívny vplyv na váš pracovný výkon. 

Home office inšpirácie môžete nájsť na na sociálnych sieťach alebo internete prostredníctvom rôznych fotografií či obrázkov, nezabúdajte, že priestor musí vyhovovať predovšetkým vám. Inými slovami, minimalistické miestnosti na fotografiách z Instagramu so stoličkami, malým stolom a počítačom môžu na pohľad vyzerať pekne, ale vašej práci nemusia vôbec vyhovovať. 

Na druhej strane to určite neznamená, že viac zariadená domáca kancelária nemôže byť štýlová. V skutočnosti môže aj tá najlepšia domáca tlačiareň pre vaše účely vyzerať dizajnovo krásne. Výrobcovia totiž v posledných rokoch kladú čoraz väčší dôraz na vzhľad a na ich výrobkoch je to rozhodne vidieť.

Zdroj: unsplash.com

Záver 

Snažte sa svoju domácu kanceláriu „ušiť na mieru“ presne podľa svojich potrieb, pretože len tak bude plniť presne to, čo od nej očakávate. Možno sa vzdiali od ideálov krásy Instagramu, ale vaša produktivita vám za to poďakuje. A o to predovšetkým ide v domácej kancelárii!

5/5 - (1 vote)