Ako chytiť potkana – rady a triky

Čo robiť ak sa vo svojom príbytku stretnete s problém s potkanmi? Spôsobov, ako chytiť potkana, je niekoľko. Chytanie potkanov do pascí je tou najbežnejšou metódou pre majiteľov domov, keď sa ich chcú zbaviť svojpomocne. Hoci sa odchyt hlodavcov zdá jednoduchý, je potrebné vziať do úvahy niekoľko aspektov, než samotné pasce nastražíte. Tu je niekoľko rád, ktoré by vám tento proces mohli uľahčiť. 

Výber správnej pasce

Na výber je niekoľko rôznych typov pascí na myši.

Štyri najbežnejšie možnosti sú: lepiace pasce – lepiace pasce lákajú myši niečím ako pražené arašidy, a potom ich chytia do silného lepidla. Pretože tieto v skutočnosti nezabíjajú potkany okamžite, zvyčajne sa neodporúčajú.                  

Snap Trapstradičná forma pascí na myši, aké by ste videli v akomkoľvek animáku. Ide o stanicu s návnadou, ktorá po stlačení uvoľní pružinovú tyč, ktorá potkana usmrtí. Aj keď ide často o skvelú formu odchytu potkanov, ani tie nie sú úplne spoľahlivé.

Pasca na myš

Elektrické pasce – tieto pasce lákajú potkany dovnútra a šokujú ich vysokým elektrickým napätím. Tieto pasce sú často považované za najhumánnejšie a najúčinnejšie možnosti, ak zabíjate hlodavca.                                                                                                                

Živé pasce – zahŕňajú metódy chytenia myši živej a znehybnenej, ale nie zranenej.

Živolovná pasca

Aj keď sa pasce na hlodavce často nastavujú ľahko, znamená to, že väčšinu času sa budete musieť vysporiadať s mŕtvym zvieraťom.. Ďalej musíte dávať pozor, aby pasce neublížili vašim deťom a domácim miláčikom. Vo všeobecnosti, ak nie je problém s hlodavcami priamo alarmujúci, odchyt naživo sa považuje za najlepšiu možnosť

Zvážte umiestnenie pasce na potkany

Miesto, na ktoré pasce umiestnite, pomáha zvýšiť úspech, ktorý s nimi dosiahnete. Začnite nastavením pascí s návnadou smerujúcou k stene, aby ste zachytili myši, keď kráčajú po základných doskách. Pridajte ďalšie pasce v oblastiach, kde ste si všimli aktivitu alebo máte podozrenie, že sa tam hlodavec môže nachádzať.

Zatiaľ čo potkany majú ďaleko od génia, sú veľmi opatrné. Nová prekážka na ich ceste môže byť dôvodom na obavy a môžu sa jej vyhnúť alebo ju otestovať. Vybudujte si ich dôveru v pasce tým, že im ponúknete návnadu bez toho, aby ste ich skutočne zabili. Po niekoľkých dňoch pascu nabite a aktivujte, aby ste dosiahli vyššiu úspešnosť.

Zriedkavo, ale nie ojedinele sa potkany dostanú do domu cez kanalizáciu. Zvážte preto umiestnenie pascí v okolí kúpeľne a toalety.

Prevencia proti potkanom

Aj keď je odchyt potkanov zábavný, oveľa lepšie je problémom úplne predchádzať. Potkany sú invazívnym druhom, takže sú chvíle, keď môžete urobiť všetko správne a stále s nimi máte problém. Napriek tomu existujú niektoré prirodzené riešenia, ktoré pomáhajú predchádzať problému s hlodavcami skôr, ako sa ním stane.

Mali by ste zabezpečiť tesniace otvory. Akákoľvek diera môže byť potenciálnym vstupným bodom pre hlodavce. Utesnite ich, aby ste zabránili hlodavcom nájsť cestu dovnútra.

Ďalej môžete použiť suchý ľad. Suchý ľad je stuhnutá forma oxidu uhličitého. Keď sa ľad topí, uvoľňuje sa do vzduchu. Poslednou a najúčinnejšou metódou, ako sa vyhnúť potkanom, je udržovať vo svojom dome čistotu a poriadok.

Záver

Existuje mnoho prírodných riešení na odstrašenie potkanov a myší. Niektoré z najlepších možností na dosiahnutie tohto cieľa sú pepermintový olej, kajenské korenie, čierne korenie, kllinčeky, drvená a červená paprika. Naneste ich silno na oblasť okolo exteriéru domu, aby ste odradili potkany od vstupu do vášho domu. Silné pachy týchto látok ich odpudzujú.

4/5 - (5 votes)