Ako premeniť stiesnenú garsónku na vysnívané bývanie?

Potrebujete v jednej miestnosti prepojiť kuchyňu s oddychovou, pracovnou aj nočnou zónou? Nie je to nemožné a ani také zložité, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pri zariaďovaní garsónky sa zamerajte na praktické riešenia, ktoré sofistikovane prepoja priestor.

Prinášame vám praktické rady, ako z malej garsónky vytvoriť útulný a harmonický domov. Pri zariaďovaní nezabudnite na malé osobné detaily, vďaka ktorým sa budete doma cítiť príjemne.

Domček, domček, kto v tebe býva?

Hoci je malá, miesto na to najdôležitejšie – oddych, sa v nej vždy nájde. Premyslite si, aká činnosť vás nabije pozitívnou energiou. Či už je to hra na gitaru, čítanie kníh alebo cvičenie, váš osobný relaxačný priestor by ste mali plánovať ako prvý.

Stavte na multifunkčnosť

Sedačka, na ktorej môžete spať? Barový pult, ktorý sa raz dva premení na jedálenský či pracovný stôl alebo rozšíri kuchynskú linku? Pohodlné stoličky, ktoré využijete na sedenie pre návštevu alebo pri čítaní kníh? Pri výbere nábytku sa okrem dizajnu a kvality použitých materiálov zamerajte aj na účelnosť.

Ak hľadáte rozkladaciu sedačku na pravidelné nočné spanie, stavte na rokmi overenú kvalitu. Vyskladajte si štýlovú sedačku s variabilnými prvkami. Slovenský výrobca Sanas využíva moderné výrobné techniky a kvalitné materiály, vďaka ktorým bude vaša nová sedačka pohodlná na spanie, jednoduchá na rozkladanie a praktická na údržbu.

Investujte do vstavaného nábytku

Obzvlášť v malom byte potrebuje mať každá vec presne určené miesto. Praktický vstavaný nábytok je riešenie, ktoré využije každý voľný centimeter. Získate vďaka nemu oveľa viac úložného priestoru, ako si na začiatku dokážete predstaviť. Bledá obývacia stena s hornými uzavretými skrinkami a moderným LED podsvietením či stropné skrinky po celom obvode miestnosti sú presne to, čo garsónke pristane.

Vstavaný úložný priestor môžete doplniť voľne stojacou komodou. Komoda sa hodí aj na vizuálne predelenie miestnosti, nemusí byť umiestnená vždy len pri stene.

Upracte kuchyňu za pár minút

V malom priestore, kde vidíte priamo do kuchyne z obývačky aj spálne, predstavuje uprataná kuchyňa doslova nevyhnutnosť. Zrýchliť odkladanie riadu po príprave obeda či večere vám pomôže sofistikovane zariadená kuchynská linka na mieru. Vstavané spotrebiče, skrinka na potraviny, praktické organizéry do zásuviek či závesné systémy na stenu dokážu uľahčiť každodenné fungovanie v malej kuchyni.

Nebojte sa optických ilúzií

Svetlé farby a zrkadlá opticky zväčšia váš domov. Tradičná biela stena v kombinácii s nábytkom zo svetlého dreva či pastelových farieb rozjasní každý priestor. Vhodne zvolené doplnky v sýtych farbách krásne doplnia bledý základ. Na stenu môžete využiť aj svetlé tapety.

Vizuálne oddelenie dennej a nočnej časti pôsobí príjemným dojmom a navyše priaznivo ovplyvňuje spánkové návyky. Na predelenie miestnosti môžete zvoliť moderné vzdušné prvky, akými sú napr. visiace laná alebo drevené steny s kvetináčmi. Klasickú alternatívu predelu predstavuje otvorený policový diel.

Zariaďujete garsónku? Navrhnite si interiér na mieru. Pomôžu vám profesionáli zo Sanas-u. Výrobe nábytku sa venujú už od roku 1955.

4.4/5 - (5 votes)